Autor Wątek: Nagrody Orient Men  (Przeczytany 2313 razy)

Midar, Łazur i 22 Gości przegląda ten wątek.

Offline Brvk

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #45 dnia: Dzisiaj o 13:17:02 »
Ale bez zaglądania do portfela, nawet żartem, proszę. Zwłaszcza bez wiedzy i podstaw.

Online Popiel

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #46 dnia: Dzisiaj o 13:19:17 »
Przyjrzyjmy się jeszcze wypowiedziom komiksowego "eksperta":

Jak widać powyżej eksperci oceniają rysunki na podstawie scenariusza i tematu komiksu. To tylko my ciemniaki myślimy, że rysunek musi się sam obronić, gdzie tam - jeśli scenariusz jest super to i rysunki są super. Zapamiętajcie to sobie!
I jeszcze jedna mądrość z tej wypowiedzi - komunizm super, naziole źli.

Czemu przyklejasz mi łatkę "eksperta", o którą nigdy się nie ubiegałem? To zwykła opinia użytkownika forum, nic więcej. Do tego komentujesz ją tak idiotyczną konkluzją?

Nie czytałem jeszcze ani "Alchenita" ani "Ixbuniety". Tak przykładowe plansze jak opis treści może nie tyle mnie odstraszyły, co spowodowały przeszeregowanie priorytetów. Mieszczą się dla mnie w jednej kategorii, która nie powoduje szczególnych dreszczy estetycznych.

Offline Necr09

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #47 dnia: Dzisiaj o 13:20:57 »
Na koniec. Zauważyłem, że jest taka grupa forumowiczów, która bardzo często ma problem z różnymi nagrodami, topkami roku itd. Robicie tu co roku głosowanie, dużo osób bierze w nim udział, jest to bardzo fajne. Sformalizujcie to jakoś, dajcie nazwę tym forumowym nagrodom, dogadajcie się z jakimś festiwalem, żeby w jego trakcie wręczyć autorom/wydawcom jakieś dyplomy, statuteki wydrukowane na drukarce 3D czy coś takiego. Będzie przynajmniej jedna nagroda, którą społeczność tego forum będzie szanować i poważać. A autorom i wydawcom będzie miło. Piszę to totalnie bez ironii czy złośliwości.

To się często przewija przy okazji forumowej topki, tylko konkretów zwykle brakuje :D
 tu przykład:
Jestem ciekaw, jak oceniacie szanse powodzenia poniższego pomysłu.

Co myślicie o ustaleniu Nagród Forum Komikspeca (NFK!), które odpowiednia delegacja przeważnie w jakimś składzie obecna na Festiwalach wręczałaby nagrodzonym?
(...)
i następne posty,

głównym problemem jest, że jak nikt nie zacznie to się nie sformalizuje takie przedsięwzięcie, a jakby się nawet udało zacząć to pewnie cała tona krytyki by poleciała :D

A  z racji że :

to się takiego zadanie raczej nie podejmę :D
FGO: 758,469,198

Offline Brvk

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #48 dnia: Dzisiaj o 13:24:41 »
Moim zdaniem sformalizowanie forumowego plebiscytu w postaci realnej nagrody jest złym pomysłem, bo zabije zabawę, ale zrodzi kolejne czcze dyskusje i ogniste konflikty. Zaprawdę, nie idźcie tą drogą  :D

Offline Jaszczu

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #49 dnia: Dzisiaj o 13:25:23 »
Ale bez zaglądania do portfela, nawet żartem, proszę. Zwłaszcza bez wiedzy i podstaw.

No ale to chyba nie ja pierwszy napisałem o niesprawiedliwości wynagrodzeń. Akurat o stawkach za komiksy wydawane przez IPN coś tam wiem i bardzo się cieszę, że rysownik tej klasy co Wyrzykowski może dostać fajne wynagrodzenie za swoją pracę. W przeciwieństwie do wielu potworków wydawanych przez różne instytucje, te komiksy są akurat zawodowo napisane i narysowane.

Nie było moim celem dosrać Wyrzykowskiemu, tylko zauważyłem, że on akurat ma szanse na komiksach dobrze zarabiać więc nie ma go co tak żałować, że mu Świdziński kawałek tortu zabiera :)
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 13:27:55 wysłana przez Jaszczu »

Offline holcman

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #50 dnia: Dzisiaj o 13:29:38 »
I czytaj ze zrozumieniem, to zdanie co zacytowałeś łączy się z kolejnym. Komuchy super temat na komiks, naziści słaby.

Dlatego polecam „Bombę” - tam i komuniści i naziole! :-)

Offline Brvk

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #51 dnia: Dzisiaj o 13:30:27 »
No ale to chyba nie ja pierwszy napisałem o niesprawiedliwości wynagrodzeń.
Ja nie do Ciebie, tylko ogólnie. Bez sensu takie gadanie, a znając specyfikę forum zacznie się jazda na 20 stron o jedno zdanie.

Offline Jaszczu

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #52 dnia: Dzisiaj o 13:33:15 »
A w ogóle to tacy z Was forumowi koledzy, że nikt się dotychczas nie oburzył, że Berenika zgarnia co roku statuetkę za Liska i Dzika a Miś Zbyś dotychczas bez nagrody. To jest dopiero skandal!

Online PabloWu

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #53 dnia: Dzisiaj o 13:36:10 »
A w ogóle to tacy z Was forumowi koledzy, że nikt się dotychczas nie oburzył, że Berenika zgarnia co roku statuetkę za Liska i Dzika a Miś Zbyś dotychczas bez nagrody. To jest dopiero skandal!

Wstrzelcie się ze Zbyśkiem w czas jak Berenika nie zrobi albumu, innej opcji nie ma  ;) .

Offline Brvk

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #54 dnia: Dzisiaj o 13:36:38 »
Bo dziki są już wszędzie. Rządzą w lasach, na osiedlach, nawet w komiksowie. Takie czasy.

Offline Jaszczu

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #55 dnia: Dzisiaj o 13:37:44 »
Wstrzelcie się ze Zbyśkiem w czas jak Berenika nie zrobi albumu, innej opcji nie ma  ;) .

To jest właśnie ten moment. Ale jest Samojlik i Podolec jako konkurenci, więc... :)

Online PabloWu

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #56 dnia: Dzisiaj o 13:38:19 »
Bo dziki są już wszędzie. Rządzą w lasach, na osiedlach, nawet w komiksowie. Takie czasy.

U mnie na śródmieściu to i liski popindalają po rejonie ;)

Online PabloWu

Odp: Nagrody Orient Men
« Odpowiedź #57 dnia: Dzisiaj o 13:40:03 »
To jest właśnie ten moment. Ale jest Samojlik i Podolec jako konkurenci, więc... :)

...więc daj Zbyśka narysować Świdzinskiemu  :D