Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 337078 razy)

alfred2001 i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1740 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 19:06:51 »
Ale ktoś po Żywe Trupy się schyli, to za duży samograj żeby tak odłogiem leżał.
Jakoś od 6 lat po te Trupy nikt się nie schylił. Nawet Egmont wygryzający Taurusa z innych serii, nie jest zainteresowany komiksami Image, które on wydawał.

Offline Dracos

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1741 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 19:15:02 »
I w zasadzie co z tego wynika? Że już nikt nie zrobi przymiarki do tak popularnej serii? Powodów dlaczego jeszcze tego nie zrobiono może być kilka, może Taurus ma jeszcze prawa (ale to wątpliwe) może czekają aż minie odpowiednio dużo czasu między wydaniami (żeby nie powtórzyć przypadku Comanche), a może dwie, trzy strony od dwóch lat prowadzą licytację. Takie domysły można mnożyć, a jak jest czy jak będzie dowiemy się jak ktoś wyskoczy z zapowiedzią :)

Offline Komediant

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1742 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 21:47:51 »
Licytacje? No nie w przypadku Zywych trupów, na licencje tylko Egmont albo NSC mogłyby sobie pozwolić.

Offline PabloWu

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1743 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 22:35:47 »
   Temat nie jest taki prosty, cała seria była praktycznie cała wydana plus sporo dodruków, szał na trupy minął i dla tych wydawnictw z którymi zamieniłem kilka zdań na ten temat jest to bardzo duże ryzyko wydawnicze, seria jest po prostu za długa i najprawdopodobniej tylko Egmont byłby w stanie to dźwignąć ale wątpię że zaryzykują. A chytra baba istnieje, uaktywniała się podobno przy dłuższych seriach i nie wiem czy dobrze zrozumiałem bo albo jej czas już minął albo negocjując możesz trafić na kogoś ze zdrowym podejściem do tematu.

Offline Koalar

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1744 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 00:01:39 »
Jak dla mnie Żywe trupy to kwestia czasu. Ciągle coś tam się kręci w aspekcie serialowym, więc to jest ciągle żywa marka, popularna poza komiksowem, a to jest bardzo duży atut. Może za jakiś czas powstaną kolorowe wydania zbiorcze i to bym widział u nas. Ostatni tom od Taurusa był 7 lat temu, więc to już się robi powoli szmat czasu. Tam Egmontowi jakoś szczególnie nie zszedł Invincible, ale liczę, że jak będzie szansa, to weźmie się za ten tytuł. Oczywiście jak licencjodawca nie będzie robił problemów, bo jak krzyknie jakieś chore stawki albo nakłady, to nikt tego u nas może nie ruszyć.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Dracos

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1745 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 08:40:10 »
   Temat nie jest taki prosty, cała seria była praktycznie cała wydana plus sporo dodruków, szał na trupy minął i dla tych wydawnictw z którymi zamieniłem kilka zdań na ten temat jest to bardzo duże ryzyko wydawnicze, seria jest po prostu za długa i najprawdopodobniej tylko Egmont byłby w stanie to dźwignąć ale wątpię że zaryzykują.

Z pewnością byłoby to duże ryzyko dla wydawcy gdyby się zdecydował na TPB (chociaż niektórzy by mogli w ten sposób uzupełnić serię) ale już 8 Omnibusów albo 4 Compendium to już chyba nie byłoby tak źle. Cenowo dzieki temu że to B&W też byłoby ok.

Offline PabloWu

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1746 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 19:50:04 »
Z pewnością byłoby to duże ryzyko dla wydawcy gdyby się zdecydował na TPB (chociaż niektórzy by mogli w ten sposób uzupełnić serię) ale już 8 Omnibusów albo 4 Compendium to już chyba nie byłoby tak źle. Cenowo dzieki temu że to B&W też byłoby ok.

Może i jest to jakaś opcja ale dalej ryzykowna bo takie cegły do najtańszych by nie należały. Mi się wydaje że ewentualnie tylko wydanie w kolorze mogłoby przyciągnąć zarówno nowego czytelnika jak i tego który ma czarno białe wydania. Ja nie wiem czy bym kupował mimo że podoba mi się pokolorowana edycja, byłaby to kwestia ceny i tego kto by się za to wziął. Może ktoś podejmie się wyzwania, trzymam kciuki żeby wyszła jakakolwiek edycja, oby tylko w całości.