Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1492656 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #870 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 12:22:25 »
No, faktycznie. Jakieś nowe standardy, a może to US ma tu profil?  :)

Pytanie, czy można to teraz przenieść na innych wydawców i nakłady...
Koszt licencji to duża zmienna?

tak koszta licencnji bywaja bardzo rozne - na dredda jest na przyklad jedna z drozszych
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

talibo

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #871 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 12:28:18 »
tak - 200 :)
zmienily sie kategorie? to ile dzis w komiksowie oznacza limitowane? ;)
podobno 500 ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #872 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 12:30:31 »
no to my oferujemy limitowana wersje limitki ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #873 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 12:48:19 »
Dla mnie przy zamawianiu Dredda zawsze najtrudniejszy jest wybór okładki. Czy zwykła, czy limitowana?  ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #874 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 12:56:54 »
Dla mnie przy zamawianiu Dredda zawsze najtrudniejszy jest wybór okładki. Czy zwykła, czy limitowana?  ;)

moj kolega robi tak - kupuje zawsze normalna i limitke - a potem ta co mu sie mniej podoba daje w prezencie swojemu 12 letniemu synowi ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #875 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 12:59:54 »
Satanus to idealny prezent dla dwunastolatka.

Offline Grzmichuj

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #876 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 13:00:29 »
No faktycznie, szacun za tak niespotykane podejście jak publiczne rozmawianie o kosztach. Ja nie widzę w tym problemu, chciałbym żebyście zarabiali na komiksach jak najwięcej, żeby złote maybachy służyły wam za taksówki, bo tylko to gwarantuje, że dalej będziecie robić swoją pracę.
Co do opisu: ja błędów nie widzę, ale przyznam, że jeszcze nigdy tak dużo znaków nie powiedziało mi o komiksie tak niewiele. Fajnie by było, żeby pojawił się zarys tego, o czym komiks jest, bo "podróż do piekieł" to tak w sumie nie mówi nic :P Chyba, że to komiks dla fanów Pata, wtedy spoko, odpuszczam, bo do nich nie należę. Fabuła w komiksie ma dla mnie równorzędne znaczenie.
Ale za wszystko inne szapo bacun
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #877 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 13:03:42 »
Grzmocie :) bo o tym komiksie nie da się napisac zwyczajnie - to narkotykowy odjazd na 72 stronach :) Dla każdego może być o czymś innym - ale w skrócie jest sobie piekło, takie specyficzne, nie przypomina tego z naszych mitologii, zyje tam m.in. wielki dinozaur i chce zjesc Dredda. Chyba wiesz czego juz oczekiwac po tym komiksie ;)

co do zarabiania - sa komiksy na ktorych zarobilismy na tyle dobrze, ze teraz mozemy bez problemu kupowac licencje na caly przyszly rok - bez kredytow itp. Staramy sie tak kalkulowac zawsze zeby polowa nakladu przyniosla zwrot kosztow - ale przy Dredzie:Krew Satanusa sie tak nie dalo - jest drogi i kosztowny w produkcji jak na taka objetosc - mam nadzieje, ze frajda z komiksu, to ze nawet Anglicy nie maja takiego wydania, zrekompensuje czytelnikom koszt :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Październik 2019, 13:11:47 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Grzmichuj

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #878 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 13:13:23 »
Serio, to jak rozmawiacie o komiksach i w ogóle to, co robicie gwarantuje wam dozgonne miejsce w moim cynicznym serduszku. Kupię tego Satanusa i wszystkie inne, których mi jeszcze brakuje. Dzięki za opis :D
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #879 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 13:26:54 »
hm... dla nas to po prostu naturalne, lubimy ludzi, ktorzy maja podobna pasje - z kim mamy sie dzielic radocha z pozyskania jakiegos komiksu albo sukcesu wydawniczego jak nie z nimi? pewnie ze dom nad oceanem bylby fajna sprawa, ale nie wiem czy na wydawniu komiksow w Polsce to sie da zrobic - nie wiem jakiego rzedu kase generuja komiksy z DC czy Marvela, bo to sa chyba u nas najwieksze hity - na pewno przydalaby sie w w naszym kraju lepsza siec ksiegarn bez chorych warunkow pokroju Empiku
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Październik 2019, 13:29:32 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline qprime

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #880 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 13:54:39 »
"W trakcie trwania kampanii BRIGADA#3 oferowaliśmy księgarniom możliwość udziału w kampanii, ale na tym nie poprzestaliśmy. Udało nam się również sprzedać prawa za granicą za ostatni tom trylogii. Z tym, mamy kwotę ? ??? euro jako licencję, która idzie bezpośrednio do dochodów."

To ja mam pytanie o 3 tom Brygady: czy ten tekst powyżej o zakupie licencji to może o Was? Co prawda zamówiłem już wersję po angielsku ale z chęcią przyjmę i po polsku :)

edit: cytat ze spacemanproject.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #881 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 14:35:03 »
nie, nie kupowalismy jeszcze 3 tomu :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Motyl

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #882 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 15:15:25 »
Motylu, a czy zauwazyles ostatnio, po tym jak zmienilismy system pracy korektorskiej, zeby toczyly sie tu wielostronicowe dyskusje na temat tlumaczen czy bledow?

Studio Lain, puszczacie zajawkę w sieć, która wisi też przecież w sklepie gildii, z błędami, przy czym rzuciłem okiem na zajawkę poprzedniego komiksu, również z błędami, strach się bać, co można otrzymać w środku. Zakładam, że może być lipa. Za sześć dyszek niech odważni biorą. O korekcie się nie wypowiem, zajawka jej na pewno nie miała :)

Offline adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #883 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 15:50:54 »
Zamówiłem limitowaną wersję okładki, ale jakoś "gryzł" mi się tyranozaur z piekłem, a teraz wiem że to swego rodzaju osobliwy władca tego przybytku ?!?!?!?  :o
W takim razie pasuje  :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #884 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 12:42:48 »
wladca moze nie, ale jest tam szycha ;)

tak mysle... jak lubicie Lobo, to pokochacie ten komiks :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień