Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1543235 razy)

studio_lain, Szekak i 14 Gości przegląda ten wątek.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4275 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 16:29:22 »
To może spróbuj z czymś dla dzieci w szerszej dystrybucji, nie wiem czy basen za to będzie, ale jakieś lepsze wakacje może tak ;)

komiksy, ktore wydaje musza mnie jarac ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline holcman

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4276 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 09:24:01 »
komiksy, ktore wydaje musza mnie jarac ;)

Kurde, niczym się nie różnimy! :-)

Offline Piterrini

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4277 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 18:13:42 »
(...)
A teraz spojrzcie jak to wyglada z naszej perspektywy:
(...)
Dzięki za to zestawienie ;)
Jakby w to wbić daty wydania i uzupełnić pozostałymi komiksami jakie wydaliście to trendy sprzedaży mogłyby być bardziej widoczne. Przykładem tytuły ze świata Dredda i wniosek, że:
Wygląda że Mroczni Sędziowie i Sędzia Anderson sprzedają się lepiej niż sam Dredd.
Kiedy w zestawieniu nie ma wcześniejszych - flagowej Ameryki, świetnej wizualnie Mrocznej sprawiedliwości czy nieco szalonego Heavy Metal Dredd. Warto więc odnieść do tego inny wniosek:
Ja mam tak (i pewnie wielu z Was), że jak przeczytacie coś jednego autora i powiedzie "meh", to czasem po inną pozycję nie sięgacie (jak coś jest serią, to ostatnio jak tom 1 mi nie podjedzie, nie kontynuuję kupna, bo i tak mieszkanie z gumy nie jest).
Bo nietrudno sobie wyobrazić, że tak właśnie traktowany jest Dredd (jak seria), tego nie ma jak sprawdzić, ale Heavy Metal mógł zniechęcić swego czasu względnie nieświadomych czytelników do sięgnięcia po inne Dreddy.

Jednym z wniosków dla różnic w sprzedaży jest to co pisze Studio:
Mozliwe ze to syndrom serii, zauwazylem ze lepiej sprzedaja sie zamkniete historie
Z mojej perspektywy nie sposób się nie zgodzić, aczkolwiek myślę że jest to dosyć osobista kwestia i o ile sam nieco w ten sposób patrzę ("syndrom serii") to nie sposób mi podać konkretnych i definitywnych czynników jakie determinują zainteresowanie lub jego brak (serią czy zamkniętą historią).

Najciekawsze są liczby, przy nakładach rzędu średnio 700 sztuk po wielu miesiącach czy latach(?) są tytuły jakie nie sprzedały się w połowie. To tylko pokazuje jak niewielką siłę nabywczą stanowią osoby wypowiadające się na forum, nawet dodając do tego osoby śledzące Studio na Facebooku. Tyle osób deklaruje że posiada wszystko wydane przez Studio, wydaje się że takich osób jest dużo (po tym jak wyglądają niektóre kolekcje), a w rzeczywistości wraz z fanami danej serii/komiksu jest to wąska grupa odbiorców licząca 200-300 osób:
Sedzie Dredd: Krew - polowa nakladu 600
Absolom 2 - zostala polowa nakladu 500
ABC Warriors: Wojna - polowa nakladu 650
W tym "niechlubnym" gronie ABC, seria na której w takiej perspektywie zdaje się zależeć tylko p. Arkowi (o ile nie mylę imion ;) ).
Wyolbrzymiam oczywiście, ale te liczby świadczą właściwie o tym - u Studia sprzedaje się tytuł (chociaż u innych wydawców pewnie tak samo), czyli trzeba się "wstrzelić" w oczekiwania odbiorców. Z tego co widzę te oczekiwania nie są wprost określone (lub po prostu Studio nie do końca je zna) - ale czy sprecyzowanie oczekiwań czytelników nie zawęzi spektrum wyboru tytułów?
To też pokazuje, że opinia jednego czy kilku czytelników nie jest wyjątkowo istotna, nawet przy tak niedużej grupie odbiorców. Jeśli macie kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt głosów "za" wydaniem dinozaurów, a ja czy ktoś inny Wam to odradzi (bo z jakiegoś powodu nie uważa, że dinozaury w Waszej ofercie ładnie się rozejdą), to obie perspektywy mogą być równie prawdopodobne.
Kończąc - jako że trochę zwalniacie (pewnie masa czynników), to tym bardziej dobór tytułów musi być ostrożny, tego co zapowiedzieliście że będzie to nie zmieniajcie, ale z tych tytułów jakie oznaczacie przez "może" myślę że warto przefiltrować nie pod kątem upodobań, a pod kątem "co się sprzeda" (pod tym kątem np. na Dredda na którego "czekam", czyli składak z ilustracjami Siku raczej nie liczę w najbliższych latach). Ja Wam życzę jak najlepiej, ale to znaczenie ma znikome gdy cały świat życzy inaczej (nieustanne argumenty, że mali gracze odpadną).

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4278 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 20:39:52 »
Moge wam pokazac kolejna pozycje ktora sciagamy do Polski
Komiks absolutnie niezwykly, fanastycznie narysowany i z totalnie odjechana fabula prosto z czysca :)
Jeden z moich ulubionych















Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4279 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 20:47:38 »
Hmmm… intrygująco się prezentuje + wysokie oceny na:
https://m.bedetheque.com/serie-446-BD-Monsieur-Mardi-Gras-Descendres.html

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4280 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 11:06:34 »
Hmmm… intrygująco się prezentuje + wysokie oceny na:
https://m.bedetheque.com/serie-446-BD-Monsieur-Mardi-Gras-Descendres.html

uwielabiam ten komiks, za pomysl, za niebanalne wykonanie, potem pokaze jeszcze ilustracje z kolejnych tomow, bo autor w kazdym zmienia technike tworzenia
Klimat przez duze K, dla mnie to killer, kocham takie cuda :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4281 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 11:20:30 »
p. Arkowi (o ile nie mylę imion ;) ).
Kończąc - jako że trochę zwalniacie (pewnie masa czynników), to tym bardziej dobór tytułów musi być ostrożny, tego co zapowiedzieliście że będzie to nie zmieniajcie, ale z tych tytułów jakie oznaczacie przez "może" myślę że warto przefiltrować nie pod kątem upodobań, a pod kątem "co się sprzeda" (pod tym kątem np. na Dredda na którego "czekam", czyli składak z ilustracjami Siku raczej nie liczę w najbliższych latach). Ja Wam życzę jak najlepiej, ale to znaczenie ma znikome gdy cały świat życzy inaczej (nieustanne argumenty, że mali gracze odpadną).

Po pierwsze wal na ty ;) po drugie Sedziowie Pan-Amerykanscy - mam wysoko na liscie, ale problem stanowia materialy, zobaczymy co wymysli 2000ad - poki co kupilismy Buttonamana, Slaina : Lord of Misule (leca starsze, jak chcieliscie ale jak Damian szybko przetlumaczy to dorzuce mu kontynacje Kronik Brutanii :) ) no i kupujemy Sinister & Dexter - w wydaniu Davisa :) to bedzie perelka, to sie nie ukazalo w komplecie nigdzie, nawet w Anglii.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

sum41

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4282 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 11:23:17 »
Alana Davisa?

Offline pawlis

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4283 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 11:36:18 »
Simona Davisa (jego warsztat można zobaczyć w Kronikach Brutanii)

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4284 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 11:43:50 »
kilka jego one shotow bylo w swiecie komiksu, nawet okladke mial ;) Sinister & Dexter w jego wydaniu po prostu miazdza :)

« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Lipiec 2022, 11:49:12 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4285 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 19:30:26 »
Fajnie . S&D mam ale i tak kupię a  ,,czyściec" biorę bez płaczu...

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4286 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 20:45:58 »
S&D +1 A nie jakieś dinozaury (żartuję, dinozaury też kupię)

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4287 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 22:11:15 »
Ja chyba nie...

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4288 dnia: So, 30 Lipiec 2022, 00:54:46 »
Ja chyba nie...
Nie martw się, kupię za ciebie i za siebie.  ;)

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4289 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 13:58:10 »
nie pokazywlem wam przykladowych plansz z Septentryon 
klimacki szalonego post-apo wylewa sie z kazdej planszy :)











Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień