Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1545189 razy)

studio_lain (+ 1 Ukrytych) i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3480 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:13:38 »
Jejku, pierwsze zdanie z opisu na stronie Gildii: "Po śmierci ojca, księcia Asanti, Saria otrzymała trzy klucze. "

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3481 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:18:31 »
Jejku... Jak już przeczytałem spoiler, to jeszcze palcem pokażę o co mi kaman:

Spoiler: PokażUkryj
szuka klucza u Y-ka i potem dziwi się, że klucz jednak miał X. No na prawdę...


No dobra, ale czy
Spoiler: PokażUkryj
ten X oraz Y są wymienieni na początku komiksu i czy rzeczywiście Y ma ten klucz a nie X?
bo jeśli tak, to właśnie mam zepsutą lekturę.
[...]
EDIT: może wolę nie znać odpowiedzi na postawione w spoilerze przeze mnie pytanie.  ;D

Dlatego nie czytam opinie na fejsie, gdzie nie ma funkcji spoiler i wiem, że co tam zobaczę, to się nie da odzobaczyć...
A na forum taka fajna funkcja jest
Spoiler: PokażUkryj
spoiler...

« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:20:34 wysłana przez vision2001 »

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3482 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:20:22 »
Spoiler: PokażUkryj
Poddaję się.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3483 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:33:14 »
Totalnie nie kumam tej spoilerofobii, zupełnie mi nie przeszkadza wiedza o fabule przed zapoznaniem się, nawet śmierć Hana Solo, no ale faktycznie skoro już na forum taka opcja jest to można jej używać przy każdej, nawet najmniejszej wzmiance o fabule.

Offline kas1

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3484 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:34:03 »
To Han Solo nie żyje???  :o

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3485 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:36:21 »
To Han Solo nie żyje???  :o

No właśnie zastanawiałem się czy tego w spoiler nie wrzucić, tylko nie wiem do jakiego czasu spoilery są spoilerami. Pisząc coś o Zbrodni i karze mam wrzucać w spoiler, że
Spoiler: PokażUkryj
Raskolnikow skończył na Sybirze
?

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3486 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:37:23 »
A ja sie zgadzam, tez sie wkurzylem widzac spoiler
Spoiler: PokażUkryj
Ze saria cisnie kogos tam kto ma miec klucz, a sie okazuje, ze ma ktos inny

Czytac mi sie odechcialo.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3487 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:39:21 »
A ja sie zgadzam, tez sie wkurzylem widzac spoiler
Spoiler: PokażUkryj
Ze saria cisnie kogos tam kto ma miec klucz, a sie okazuje, ze ma ktos inny

Czytac mi sie odechcialo.
Na jaja Kaptura, ratunku.
Ludzie, czego nie rozumienie w zdaniu z OPISU komiksu dostarczonego jak mniemam przez wydawcę "Po śmierci ojca, księcia Asanti, Saria otrzymała trzy klucze."?
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:43:56 wysłana przez ryba »

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3488 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:43:49 »
Jak dla mnie to jesli to, co napisal ryba jest faktem i tak przebiega fabula, to dla komiksu, ktory jest na rynku krocej niz miesiac jest spoilerem.
Jak se nie przeczytam tego komiksu i za pol roku bym widzial  ten wpis, to sam bylbym sobie winien.

UP: Trzy klucze? Czyli procz X i Y byl jeszcze jakis Z?

DOWN: Ojej... Aż tak prosta ta fabuła? ... No to zwracam honor rybie, ale jednak zaskok. Bo nie czytałem jeszcze komiksu. Jak i opisu na gildia.pl. Ale co nie zmienia faktu, że wolałbym się z tym zapoznać już podczas samej lektury.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:54:13 wysłana przez vision2001 »

Offline laf

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3489 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:46:17 »
A ja sie zgadzam, tez sie wkurzylem widzac spoiler
Spoiler: PokażUkryj
Ze saria cisnie kogos tam kto ma miec klucz, a sie okazuje, ze ma ktos inny

Czytac mi sie odechcialo.
Ja to widzę tak: demonica dwojga imion dowiaduje się od umierającego gościa, że ktoś tam ma jakiś ważny klucz, podczas gdy klucz tak naprawdę posiada Saria (o czym wiemy z opisu). Ta scena dzieje się na początku historii. Później demonica poszukuje tego gościa, a klucz ciągle ma Saria, o czym czytelnik (czytelnik zarówno całego komiksu, jak i samego opisu) już wie. Jak dla mnie to żaden spojler.
Jeśli ktoś sądzi inaczej to polecam mu obejrzeć sobie pierwszy z brzegu odcinek serialu Columbo.

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3490 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:50:04 »
Ja to widzę tak: demonica dwojga imion dowiaduje się od umierającego gościa, że ktoś tam ma jakiś ważny klucz, podczas gdy klucz tak naprawdę posiada Saria (o czym wiemy z opisu). Ta scena dzieje się na początku historii. Później demonica poszukuje tego gościa, a klucz ciągle ma Saria, o czym czytelnik (czytelnik zarówno całego komiksu, jak i samego opisu) już wie. Jak dla mnie to żaden spojler.
Jeśli ktoś sądzi inaczej to polecam mu obejrzeć sobie pierwszy z brzegu odcinek serialu Columbo.

Ufff, dziękuję. Jednak moja wiara w ludzi nie zniknie.

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3491 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:53:38 »
DOWN: Ojej... Aż tak prosta ta fabuła? ... No to zwracam honor rybie, ale jednak zaskok. Bo nie czytałem jeszcze komiksu.
To na szczęście nie jest cała fabuła, ale nie chciałem zdradzać tego co dzieje się dalej, bo to byłby spoiler ;)

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3492 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:54:29 »
To na szczęście nie jest cała fabuła, ale nie chciałem zdradzać tego co dzieje się dalej, bo to byłby spoiler ;)

Dziękuję :)

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3493 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 13:45:28 »
Totalnie nie kumam tej spoilerofobii, zupełnie mi nie przeszkadza wiedza o fabule przed zapoznaniem się

A inni nie chcą wiedzieć nic. Nawet opisów nie czytają.
Morał: różni ludzie chodzą pod tym niebem i na forum komiksowym należy uwzględnić różne specyfiki.
Sam wolę wrzucić w spoiler więcej niż mniej, bo z doświadczenia wiem jak wnerwiające jest gdy ktoś Ci psuje zabawę i jeszcze na dodatek czuje się pokrzywdzony gdy mu zwrócić uwagę. Jest funkcja "spoiler" to korzystajmy pro publico bono.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3494 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 14:01:01 »
Cadillacs & Dinosaurs!

A no tak też czekam :)  ale coś kojarzę że były problemy z prawami autorskimi, albo z kontaktem z ich właścicielem, no chba że coś przeoczyłem.