Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1532983 razy)

Popiel, Rusty, am666 (+ 1 Ukrytych) i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eyeless

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3420 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 19:12:26 »


(...)
nie wazne jest co da ci artysta, wazne co ty zrobisz z tym w swojej glowie, dla jednego prosta linia bedzie bezsensownym bohomazem, dla drugiego symbolem jego zycia - sztuka snuje opowiesci, ale tylko od ciebie bedzie zalezec o czym bedzie ta opowiesc, czy odrzuci, czy zabierze do innego swiata - to twoja glowa, zawsze tylko twoja glowa bedzie snuc historie, dokladac, uzupelniac, ujmowac
(...)

Zgadzam się z tym w pełni. Jestem w stanie zrozumieć , że coś co nie wzbudzi we mnie żadnego entuzjazmu , może stać się dla kogoś innego przełomem, a wszystko to ze względu na zupełnie inny bagaż życiowych doświadczeń oraz kompletnie inne postrzeganie otaczającej rzeczywistości.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3421 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 19:32:04 »
Ale od takiego stwierdzenia daleko do konkluzji, że byle badziewie może zostać uznane za wysoką sztukę tylko dlatego, że kogoś skłoniło do przemyśleń.
Dwa - dzieło dobre skłania do przemyśleń, czy jakkolwiek nazwać jego efekt, znaczenie częściej niż dzieło złe.
Trzy - dobre dzieło wywiera również wpływ na kierunek tych przemyśleń. I to wpływ w mniejszym lub większym stopniu, ale jednak zgody z tym co autor "miał na myśli". "Przemyślenia" które wyciągnę z patrzenia na jelenia na rykowisku zdecydowanie będą niezgodne z efektem, na jaki liczył autor.
Cztery - nie twierdzę, że wcześniejsze doświadczenia itd. nie mają znaczenia. Ale twierdzenie, że wszystko jest po stronie odbiorcy jest zdecydowaną przesadą. Jednak jest ważne, co ten artysta ci da. Gdyby nie było, nie miałoby w ogóle znaczenia co czytasz, na co patrzysz itd.
I na koniec - nie odnoszę się do żadnego z komiksów SL - żeby nie było, że mam na myśli coś konkretnego.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3422 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 19:40:14 »
Kto w takim razie jest tym, który mówi że coś to dzieło a coś to ściek?

Ps. Eyeless pisałeś na mhouse?
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 19:42:06 wysłana przez Tcoldmeat »

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3423 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 20:11:51 »
To jest osobna sprawa. Ale konsekwencją założenia, że wszystko jest po stronie odbiorcy byłoby stwierdzenie, że na świecie są same wybitne dzieła.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3424 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 20:27:18 »
Zgadzam się z parsomem. To, że coś słabego może wywołać u mnie czy u kogokolwiek innego jakieś emocje, przemyślenia itd nie znaczy, że to automatycznie przestaje być słabe. Relatywizacja gustu i opinii jest według mnie bardzo złym zjawiskiem. Tyle samo dziś warta jest opinia kogoś kto rozumie konteksty, zastosowane środki stylistyczne itd., itp., co kogoś kto powie "głupie, nie wiem o co w tym chodzi" bo de gustibus non est disputandum. No nie, te opinie zdecydowanie nie są tyle samo warte.

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3425 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 20:46:46 »
A propos Sarii.

Dlaczego na stronie 11 pojawia się GARADIELA, która później nazywana jest GALADRIELĄ. Na prawdę dali jej na imię jak u Tolkiena?

Swoją drogą dostałem komiks (wariant A) z Gildii z ubitym rogiem, niby porządnie zapakowany a jednak. Będę reklamował, ale ciekawe czy mają zapas, bo kupić już nie można.

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3426 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 22:14:52 »
[...]

Dlaczego na stronie 11 pojawia się GARADIELA, która później nazywana jest GALADRIELĄ. Na prawdę dali jej na imię jak u Tolkiena?

[...]
Chłopie, Wydawca robi laske polskim znakom diakrytycznym, a Ty wymagasz konsekwencji w albumie i dobrej korekty? Podziwiaj obrazki.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3427 dnia: So, 27 Listopad 2021, 19:24:32 »
To kiedy rusza szersza dystrybucja Sarii?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3428 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 14:46:37 »
To kiedy rusza szersza dystrybucja Sarii?

w niketorych sklepach faktycznie sie wyprzedalo bardzo szybko, jedne domawiaja inne nie - na pewno komiks bedzie dostepny w gildii jeszcze i komiksiarni, chyba jest tez w centrum komiksu
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3429 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 16:59:29 »
Saria u nas wyprzedana - to rekord - najlepiej sprzedajacy sie komiks od czasu kiedy robimy naklady w okolicach 800 - dzieki wszystkim!
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3430 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 17:10:33 »
Z jednej strony gratuluję, z drugiej wkurza mnie, że tytuł nie będący wydaniem limitowanym, wydany niecały miesiąc temu już jest niedostępny w normalnej cenie. Planowałem kupić, no ale też nie będę kupował wszystkiego na dzień premiery.

Jest szansa na dodruk?
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Grudzień 2021, 17:14:59 wysłana przez ukaszm84 »

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3431 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 17:21:03 »
A na ewentualne reklamacje cos macie?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3432 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 17:25:53 »
Saria u nas wyprzedana - to rekord - najlepiej sprzedajacy sie komiks od czasu kiedy robimy naklady w okolicach 800 - dzieki wszystkim!

Gratulacje za rekord, bardzo dobry tytuł.

studio_lain co następne w kolejce do wydania i kiedy / czy będzie Dredd Total War?

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3433 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 17:26:01 »
A na ewentualne reklamacje cos macie?
Gildia zawsze ma, zarówno regularne, jak i limitki.

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3434 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 17:41:47 »
Gildia zawsze ma, zarówno regularne, jak i limitki.
Chyba już nie, bo komiks u nich już nie jest dostępny.