Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1492630 razy)

erol, tomek0810 i 11 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1740 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 13:13:54 »
... zaklamanymi politykami ktorzy roztrwonili rezerwy na 13 i 14...

Chyba zapomniałeś o czymś jeszcze, co pochłania nieporównywalnie więcej środków niż 13 emerytura...

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1741 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 14:45:35 »
Nie to miejsce na politykowanie ;)

Offline gashu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1742 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 14:46:47 »
Bo zaraz Apasz przybiegnie...  ;)

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1743 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 14:58:47 »
Dlatego zakonczmy ten temat ;)
Jestem politologiem z wyksztalcenia i moglbym godzinami ten temat ciagnac ale po co sobie szarpac nerwy ;)

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1744 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 16:05:42 »
Zaczne tak

Ej chlopaki i dziewczyny - przeciez to fajne, ze ktos sie jara komiksem, ile mozna katowac umysl chorobskiem :)

Zaczne wiec od Asha
Zaya w drukarni, jest szansa, ze na koniec kwietnia bedzie, przedsprzedaz ruszymy w przyszlym tygodniu

Super wiadomosc! Nareszcie! Czekalem juz pewien czas na zaye i przez to wstrzymywalem sie z zamowieniem paczki z gildii. Mam nadzieje, ze na kolejne pozycje bedziemy krocej czekac ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1745 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 17:25:11 »
na zaostrzenie apetytów - pocztówki z Zaya















Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline MiLes

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1746 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 23:57:58 »
Przestań, bo już zacząłem lizać monitor.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1747 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 09:01:49 »
Ja tylko czekam, by chwycić "Zayę" w swoje ręce i cieszyć się papierowym wydaniem! To będzie niezła cegiełka, bo ponad 200 stron. A Studio Lain naprawdę fajnie wydaje swoje tytuły. Nie mogę się też doczekać, by dorwać i przeczytać "Powrót do Szambali"... I choć kupka wstydu u mnie jest duża to wiem, co trafi na samą jej górę. ;)
Ten tytuł ("Zaya") to niezła petarda i sam nie wiem co tu jest lepsze: scenariusz czy rysunki? A chwilę temu chciałem go sobie odpuścić... To byłby mój błąd.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1748 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 13:51:57 »
od zajaczka ;)

Zaya








Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1749 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 16:07:29 »
Mhm to co my tygryski lubimy najbardziej ;)
Juz nie moge sie doczekac

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1750 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 21:48:05 »
Teasing level hard...

Offline Capsee

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1751 dnia: Nd, 12 Kwiecień 2020, 11:51:09 »
A jak poziom scenariusza tego cuda?

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1752 dnia: Nd, 12 Kwiecień 2020, 19:35:25 »
Zacznę tak: ludzkość istnieje już tyle czasu i wszystko "zostało już dawno opowiedziane". Ale:

Ciężko mi wypowiedzieć się, czy Jean-David Morvan stworzył tu coś podobnego do "Armady" (nie czytałem tego tytułu...) lub czy inspirował się rzeczami, które zaraz wymienię, ale jeśli chodzi o "Zayę" to ja czuję klimaty Lema
Spoiler: PokażUkryj
[jeden z rozdziałów z książki "Dzienniki gwiazdowe" (podróże w przestrzeni / czasie)]

czy elementy filmu
Spoiler: PokażUkryj
"Event Hotizon"

albo też teorię podobną do (tego spojlera nie czytajcie przed zapoznaniem się z komiksem, bo naprawdę zepsuje Wam to efekt zaskoczenia)
Spoiler: PokażUkryj
efektu motyla.

"Zaya" to wg mnie komiks w podobnych klimatach.

Przy tego typu scenariuszach i rozwiązaniach fabularnych polecam przeczytać komiks po raz drugi niedługo po pierwszej lekturze. Każde kolejne czytanie to odkrywanie smaczków i powiązań do opowiadanej historii, które to za pierwszym razem mogły nie być wyłapane.

Jeśli (a może lepiej napisać "Kiedy"!) przeczytacie "Zayę" dajcie mi znać jakie są Wasze odczucia związane z tym komiksem i w jakich klimatach wg Was jest ta historia. Może znajdę coś fajnego dla siebie z Waszych "porównań"? 

Arek powyżej pokazał, jak "Zaya" prezentuje się wizualnie.
Ale przy pierwszym zaprezentowaniu plansz przez Arka (było to dawno temu, gdy zapowiedział ten tytułu) byłem przekonany, że graficznie mi on nie podchodzi. Pomyliłem się. A to dlatego, bo nie widziałem tych plansz, które powinny być zaprezentowane jako pierwsze ;) [patrz powyżej]

Całość spina się bardzo dobrze. Wizualnie jeszcze wiele rozkoszy dla naszych oczu, a scenariuszowo bardzo dobry fun z fajnym twistem.

Osobiście polecam.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1753 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 20:25:07 »
Opis z fb Studia Lain odnośnie "Zayi" (plansze jak umieszczono w postach powyżej).

Cytuj
Przykładowe strony z komiksu ZAYA
Premiera koniec kwietnia.

Odległa przyszłość.
Spirala to galaktyczna organizacja przestępcza. Zaya zabijała dla Spirali. Jednak zdecydowała się porzucić to zajęcie, by spełniać się w roli matki i artystki. Ale cyberświat nie zamierzał o niej zapomnieć.

W galaktyce pojawia się nowe biomechaniczne zagrożenie, wskutek czego agenci Spirali zaczynają ginąć jeden po drugim. Zaya otrzymuje bezwarunkowe polecenie powrotu w szeregi organizacji, którą opuściła. Otrzymuje zadanie uczestnictwa w śledztwie prowadzonym w sprawie zabójcy agentów Spirali. W trakcie trwania misji Zaya zauważa, że nie wszystko, co dotyczy jej życia, jest takie, jakie powinno być.
Dlaczego tak się dzieje? Co jest tego przyczyną?
Odpowiedzi na te pytania na pewno Ciebie zaskoczą.

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1754 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 23:06:12 »
To jak, rusza przedsprzedaz w tym tyg czy nie?