Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1492594 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arion Flux

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1710 dnia: So, 28 Marzec 2020, 23:57:13 »
To jest układ amerykański i tak jak pisał turucorp "nie ma poprawnego układu", ani nie jest to "zgodne ze sztuką" jak piszesz. Wszystko zalezy od przyjetej konwencji i tyle. W Polsce w wiekszosci przypadkow jest wersja amerykanska.

W dawnych czasach taki jeden napisał coś takiego:
Cytuj
Wiesz co, byc moze we Francji to nie jest blad (tego nie wiem), ale w Polsce juz tak. I z tego wzgledu powinno to byc dostosowane do standardow Polskich, jezeli oryginal tak ma.

EDIT: Zeby nie byc goloslownym jest nawet norma to regulujaca :)

Norma PN-78/N-01222/08 Kompozycja wydawnicza książki. Okładka i obwoluta
Z punktue 3.1: „Umiejscowienie nazwy autora i tytułu książki. Nazwę autora(ów) i tytuł książki należy podawać na grzbiecie okładki i obwoluty; elementy te powinny biec w poprzek grzbietu (w formie tzw. szyldzika) lub wzdłuż grzbietu od górnego do dolnego brzegu książki".

Offline Rafa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1711 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 00:59:44 »
Ta wcześniejsza propozycja limitki (z czerwienią) zdecydowanie lepsza niż ta szarawo-niebieskawa.

Offline Grzmichuj

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1712 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 01:03:32 »
Ewidentny błąd składu.
Widać niestety, że zarówno DTP, skład i korektę robi się w Studio Lain "po łebkach". To nie jest 100pro.
Co prawda nie należę do tych, co fochy zapinają jak im źle nadlewka wyjdzie w druku, czy na jednej planszy font będzie czteroskładowy, może dzięki temu przy takich nakładach komiks kosztuje 89 a nie 109, co w sumie jest ważniejsze. Ale jeśli nie wiąże się to z dodatkowym kosztem, to dlaczego po tylu albumach nadal te same błędy?
Limitka szarawo-niebieskawa jest spoko.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline turucorp

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1713 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 01:39:30 »
W dawnych czasach taki jeden napisał coś takiego:

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że powoływanie się na tę normę jest równie poważne, jak zawracanie patykiem wody w Wiśle? :P

Offline Arion Flux

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1714 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 09:18:53 »
Oczywiście, że zdaję sobie z tego sprawę, i mniej wiecej to samo onegdaj odpowiedziałem, acz innymi słowami, temu, kto tę normę swego czasu przywołał w (jak zwykle zagorzałej) forumowej dyskusji :)

Tutaj link do tego jednego z wielu forumowych tematów "wiecznego powrotu":
https://forum.gildia.pl/index.php/topic,37550.msg1295043.html#msg1295043

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1715 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 13:01:11 »
Może i jest to poprawne, niemniej mnie osobiście wkurza, jak napisy na grzbietach idą w różnym kierunku. Jednak zdecydowana większość komiksów ma u nas tytuł idący z góry na dół i w przypadku odwrotnych razi mnie niekonsekwencja.

Podobnie jak napisy nie trzymające się tej samej wysokości w przypadku kolejnych tomów serii, bolączka chyba wszystkich wydawnictw.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1716 dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 16:47:04 »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1717 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 19:22:42 »
Kwiecien. Czekamy na przedsprzedaz Zayai.

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1718 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 12:33:38 »
Czy Covid19 zaatakowal SL lub drukarnie, bo nie ma wieści o przedsprzedazy Zayai? Zaczynam się martwić...

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1719 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 13:23:04 »
Ależ cię przypiliło z tym tytułem :)
Aż taki dobry ten komiks?
,, - Eeeeech.''

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1720 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 13:55:09 »
nie ma wieści o przedsprzedazy Zayai? Zaczynam się martwić...

W obecnej sytuacji, martwi Cie to, ze jakis komiks nie ukaze sie na czas?
Matkobosko...
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Teli

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1721 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 14:17:43 »
Ja bym zadał pytanie innego rodzaju.
Nie kiedy ukaże się komiks, ale w jakim stanie jest Studio i jego ekipa? Czy zdrówko dopisuje i czy nasze ulubione Studio radzi sobie jakoś w czasie tego dziwnego kryzysu?

Z pozdrowieniami :)

Online Martin Eden

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1722 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 14:24:04 »
Ale z drugiej strony, kto jak nie Studio Lain może nam szczerze powiedzieć, jak wygląda sytuacja w drukarniach, z tymi pogłoskami, że alkoholu do farby brakuje itd., skoro nasza zażyłość sięga tego stopnia, że SL dzieli się z nami wysokością swoich zarobków na poszczególnych komiksach? :)

sum41

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1723 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 14:25:02 »
Niektorzy maja swoj swiat nawet gdyby byla apokalipsa to by mieli sapy ze komiks ma opoznienie...

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1724 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 14:29:15 »
Ale z drugiej strony, kto jak nie Studio Lain może nam szczerze powiedzieć, jak wygląda sytuacja w drukarniach, z tymi pogłoskami, że alkoholu do farby brakuje itd.,
Pod warunkiem, że drukarnia dzieli się takimi problemami z wydawnictwem.