Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1494014 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1545 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 19:37:06 »
Yeah

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1546 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 22:01:46 »
Ależ ten Mandroid jest kapitalny! (Nieskomplikowana) smutna historia zemsty z świetnymi dialogami, bardzo klimatyczną szatą graficzną (Kev Walker wymiata!!) i zdumiewająco ludzkim Dredd’em. Miodzio! 😀
Aż mi głupio, że tak późno „odkrywam” to uniwersum i eleganckie wydania Studia! 🤪

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1547 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 23:22:05 »
Aż mi głupio, że tak późno „odkrywam” to uniwersum i eleganckie wydania Studia!
Też późno odkryłem - pierwszy komiks Studia (Mroczni sędziowie) kupiłem w maju 2018. Dziś mam w biblioteczce 22 ich komiksy + 3 zamówione do odbioru za tydzień. A SL od tamtej pory wydało 16 pozycji - z czego jednej nie mam (Absalom 2 - niewygodnie mi się czyta miękkookładkowe wydania Studia, za cienka - zbyt giętka i za śliska okładka, do tego zostają na niej odbite paluchy; nie wiadomo jak to trzymać). Z tego wynika, że dokupiłem 7 ich starszych komiksów + te 3 zamówione (Tytan, Ameryka i Wojna Volgańska).

I chcę wincy Ad2000, zwłaszcza Mrocznych sędziów (Nick Percival!) i Slaina (w takim tempie to nie wiem czy dożyję do Books of Invasions :D )

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1548 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 23:25:01 »
Gazza, jeśli podobał Ci się Mandroid, koniecznie musisz przeczytać Amerykę!

Nawiązując do dyskusji KA vs pozycje Studia: Doceniam KA - tam jest typowy Dredd. Przyjemnie się czyta, świetnie się przy tym bawię. Ale to, co wydaje Studio bardziej do mnie trafia: Mandroid, Ameryka, Tytan - rewelacyjna lektura. Jednak nie mogę powiedzieć, że przy niej się "bawię". Po prostu inny poziom. Do tych pozycji z pewnością będę wracał, czego nie mogę powiedzieć o KA. Lecz to kwestia gustu. Mroczną sprawiedliwość przeczytam, jak SL wyda 2 część. Mam nadzieję, że nie później, niż w 2021:)

Co do Szambali: regularna okładka w mniej niż 400 egz... Wygląda na to, że mamy 3 limitki:)

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1549 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 08:35:40 »
Mam oczywiście Amerykę na celowniku. Podobnie z kilkoma innymi tytułami z uniwersum.

Korci mnie sprawdzić również KA.

Mój dotychczasowy kontakt z komiksowym Dreddem ograniczał się do spotkań z Batmanem (czasy TM-Semic). Szczerze - obawiałem się później groteski a'la Lobo więc odpuściłem. Dopiero lektura czarno-białego Bezprawia przekierowała moją uwagę ponownie na świat Sędziego i tak już powolutku (Bezprawie -> Mandroid -> Szambala -> ...cdn) prę naprzód... :)

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1550 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 08:24:32 »
Padło już info jaką cenę będzie miała ta nowa Anderson? Bo będzie mi pewnie brakowało parudziesięciu złotych do zamówienia za 300 jak już dodam ją do koszyka na gildii i bym sobie coś wcześniej dobrał według tego jaka to będzie kwota.

Offline robbirob

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1551 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 08:40:54 »
Padło już info jaką cenę będzie miała ta nowa Anderson? Bo będzie mi pewnie brakowało parudziesięciu złotych do zamówienia za 300 jak już dodam ją do koszyka na gildii i bym sobie coś wcześniej dobrał według tego jaka to będzie kwota.
Padło, że cena taka sama, jak poprzedniego tomu:
https://www.fantastyczneswiaty.pl/sedzia-dredd-sedzia-anderson-oddzial-psi-tom-2-powrot-do-szambali-p-33597.html

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1552 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 08:51:00 »
Jedyne chyba wydawnictwo, które w innych wersjach okładki daje ten sam ISBN.

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1553 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 09:08:45 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1554 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 10:11:46 »
Biorę okładkę Ransona, więc na luziku 8)

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1555 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 11:41:04 »
Tak po prawdzie to podobają mi się wszystkie 3. Ranson po ugryzieniu tomu #1 bardzo mi podszedł. Kurcze, najlepiej byłoby gdyby w każdym wariancie pozostałe znalazły się jako całostronicowe arty wewnątrz i tak. :)

Z tym luzikiem to ostrożnie - w zasadzie wszystkie 3 mają skromy nakład jak by nie patrzeć. ;)

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1556 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 11:49:26 »
Już za momencik, już za chwileczkę :D...

Offline kas1

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1557 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 11:56:27 »
Te polowania już trochę straciły swój urok. Za duża pula tych limitek.

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1558 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 11:59:12 »

Korci mnie sprawdzić również KA.

(Bezprawie -> Mandroid -> Szambala -> ...cdn) prę naprzód... :)

Gazza, bracie :) U mnie po Badrock również wskoczył od dawna czekający na zmiłowanie Mandroid, potem KA14. A potem zabrakło, to zamówiłem PsiFiles, na które cały czas czekam...gdyby nie Conan czytany niejako w roli zastępczego Dredda :), to bym się wkurzył :)


PS- dałem się ponieść chwili i pierwszy raz wziąłem limitkę, w wersji lateksowo-bezmotorowej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Luty 2020, 12:17:36 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1559 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 12:03:03 »
Wszystkie trzy moje :D