Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1797039 razy)

Komediant, Ufilov, Sikor, rafalszur, kuba rozpruwacz, nekro, dinogal (+ 2 Ukrytych) i 35 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #13470 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 19:21:58 »
Jaszczu o zadnych kapitulach bo z zadnymi nie mam kontaktu i nie czuje potrzeby ;) jakbym dostal nagrode to zrobilbym z nia to co zielone zabki w jarocinie ;) a powaznie. Nie przejmuj sie ja pisalem zartem. To ludzie mam nadzieje docenia Ce a nie kaptuly. Nagrody nie sa mi potrzebne. Liczy sie frajda i ocean kasy z komiksow ;)
Plany Studia Lain

POMROKA (Tenebres) - lipiec
Slaine Pogromca Smoków - sierpień
Opowieści z Telguuth - sierpień
Altor - wrzesień
Darkness - wrzesień/październik
Solo - wrzesień/październik

Online michał81

« Odpowiedź #13471 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 19:35:12 »
Już się tak nie nakręcajcie, bo kilka osób z kapituły dostało swoje CE, więc jest szansa, że ten komiks będzie brał udział w głosowaniu, ale nie znaczy to od razu, że wygra.

Forum jak zwykle w formie, jeszcze rok czasu do Orientmenów, a już wracają standardowe dyskusje o kolesiostwie.

Online Leyek

« Odpowiedź #13472 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 19:38:24 »
Już się tak nie nakręcajcie, bo kilka osób z kapituły dostało swoje CE, więc jest szansa, że ten komiks będzie brał udział w głosowaniu, ale nie znaczy to od razu, że wygra.

Forum jak zwykle w formie, jeszcze rok czasu do Orientmenów, a już wracają standardowe dyskusje o kolesiostwie.

Ja pisząc pierwszego posta miałem w głowie raczej nagrody Nowej Fantastyki. Z Orient Menami wyskoczył @Popiel.

Online michał81

« Odpowiedź #13473 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 19:41:52 »
Ja pisząc pierwszego posta miałem w głowie raczej nagrody Nowej Fantastyki. Z Orient Menami wyskoczył @Popiel.
To trzeba było precyzować, bo patrząc jak to było napisane też odniosłem wrażenie, że dotyczy to Orient menów.

Online Leyek

« Odpowiedź #13474 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 19:43:19 »
A top trójkę do Orient Menów to już Ci mogę teraz wytypować nie czytając jeszcze żadnego z tych komiksów, ale biorąc pod uwagę popularność i wydawców ;) - Madafakaz, Mroczny Wymiar, Droga* :P

No chyba, że jeszcze jakieś wydawnicze niespodzianki na wrzesień na Łódź wskoczą.

*teraz czekam na zaproszenie do kapituł przyznających nagrody ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Lipiec 2024, 19:45:36 wysłana przez Leyek »

Offline Jaszczu

« Odpowiedź #13475 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 19:48:32 »
Jaszczu o zadnych kapitulach bo z zadnymi nie mam kontaktu i nie czuje potrzeby ;) jakbym dostal nagrode to zrobilbym z nia to co zielone zabki w jarocinie ;) a powaznie. Nie przejmuj sie ja pisalem zartem. To ludzie mam nadzieje docenia Ce a nie kaptuly. Nagrody nie sa mi potrzebne. Liczy sie frajda i ocean kasy z komiksow ;)

No i słusznie! Super, że autor był w Polsce, ludzie zdobyli super wrysy, komiks się podoba. Można się rozejść :)

Online Leyek

« Odpowiedź #13476 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 19:53:30 »
No i słusznie! Super, że autor był w Polsce, ludzie zdobyli super wrysy, komiks się podoba. Można się rozejść :)

Kurde wiem, że nie powinienem, ale jeśli takie setki są wystawiane :)

"Można się rozejść... bo nagrody i tak dostaną inni" :P

Offline 79ers

« Odpowiedź #13477 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 20:02:19 »
Główne nagrody w loterii szkolnej (SP) zawsze wygrywały dzieci pracowników szkoły, zwłaszcza nauczycieli - widocznie zasłużyły i miały dużo szczęścia. Osiem lat z rzędu, ale szczęście sprzyja zaradnym i najważniejsza jest systematyczność i powtarzalność wyników.
Miło, że część wydawców i komiksiarzy zachowuje dystans.

Offline Koalar

« Odpowiedź #13478 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 20:10:03 »
Komiks niedostępny, wydawca ma gdzieś nagrodę - tym bardziej można zagłosować na kolesia.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Jaszczu

« Odpowiedź #13479 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 20:12:37 »
No pewnie, że na kolesia! Tym bardziej, że "CE" jest na kredzie, tylna okładka jest o pół milimetra dłuższa od przedniej a grzbiet tak trzeszczy przy przewracaniu kartek, że sąsiedzi na policję dzwonią za zakłócanie ciszy nocnej!

Offline Koalar

« Odpowiedź #13480 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 20:17:52 »
No, może nie na kolesia, zawsze jeszcze pozostaje opcja, że członkowie jury mają gówniany gust.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Zwirek

« Odpowiedź #13481 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 20:32:23 »
Do rozdziału 9 nadal jest świetnie, potem jednak następuje 300 stron, na których autor w łopatologiczny sposób bierze się za zamykanie wątków i wyjaśnianie zawiłości fabuły, niektóre wydarzenia przedstawiając z różnych perspektyw, często zagłębiając się w najdrobniejsze szczegóły, jakby chciał pokazać jak misterną i skomplikowaną stworzył opowieść.

Czyli można powiedzieć, że zmęczyłeś się dokładnie w tym miejscu w którym ja stwierdziłem, że komiks jest za długi i niepotrzebnie rozwlekany :) I tak jak mówisz, autor poprzez te wyjaśnienia próbuje pokazać, że historia jest/była bardzo skomplikowaną opowieścią. Moim zdaniem wcale taką nie jest, bo przez cały czas wszystko jest bardzo fajnie przedstawiane i wyjaśniane, a te łopatologiczne tłumaczenia są całkowicie zbędne. Owszem, w trakcie lektury ciężko określić co jest prawdą/fikcją, snem/jawą, ale uważam, że taki właśnie był zamysł autora i to akurat wyszło świetnie. Nie przepadam za otwartymi zakończeniami i niedopowiedzeniami, ale przypadku "CE" to tłumaczenie co i jak jest całkowicie niepotrzebne.

Ja uważam, że nic nie zostało wyjaśnione, bo te rzekome wyjaśnienia to jest kolejna warstwa fabularna, która podlega interpretacji. Komiks do przeczytania jeszcze raz, albo dwa, podobnie jak w przypadku Incala mieliśmy symbolizm, w CE mamy surrealizm, czyli względność percepcji.

Częściowo to o czym mówię, jest wytłumaczone na obrazie Salvadora Dalí zatytułowanym: Trwałość pamięci lub Uporczywość pamięci (hiszp. La persistencia de la memoria), występującym z resztą w komiksie. Ogólnie dzieła surrealistyczne - a takim jest CE - stoją w opozycji to racjonalizmu, więc nie można doszukiwać się w nich jednoznacznych deklaracji.

Offline PabloWu

« Odpowiedź #13482 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 20:49:55 »
No pewnie, że na kolesia! Tym bardziej, że "CE" jest na kredzie, tylna okładka jest o pół milimetra dłuższa od przedniej a grzbiet tak trzeszczy przy przewracaniu kartek, że sąsiedzi na policję dzwonią za zakłócanie ciszy nocnej!

Ja połowy komiksów co mam nie przeczytałem bo trzeszczą i sąsiady myślą że koty duszę, czekam aż technika pójdzie do przodu i ktoś wymyśli jakiś preparat antytrzeszczeniowy. A niektóre to jeszcze w folii mam, zawsze to planeta pożyje trochę dłużej.
I też bym głosował na kolegów, bez sensu głosować na obcych.

A CE po pierwszym rozdziale jest zajebiste. Będę dawkował po jednym dziennie.

Online PJP

« Odpowiedź #13483 dnia: Cz, 11 Lipiec 2024, 08:31:41 »
To tylko pokazuje, że musi być nagroda czytelników forum ;)
Jako "ekspert" czytam tylko Kaczora Donalda i to też tylko miesięcznik w zeszytach bo Giganty są za grube
Eksperci siedzą w kolekcjach 8)

Offline Popiel

« Odpowiedź #13484 dnia: Cz, 11 Lipiec 2024, 09:14:58 »

Faktycznie, to była moja nadinterpretacja. Przejrzałem nagrody Nowej Fantastyki i masz absolutną rację.

2020 - Donżon (Timof)
2021 - Indyjska włóczęga (Egmont)
2022 - Ptaszyna (Centrala)
2023 - Toppi (Lost In Time)
2024 - Z całej pety (Nagle Comics)

Ta cholerna promocja cholernych patyczaków, wydawanych przez dwa te same wydawnictwa i nagradzanych po znajomości! XDDD
Nie ma to jak postawić chochoła a potem przykrywać go wdzięcznym określeniem "forumowej aferki" :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Lipiec 2024, 09:16:41 wysłana przez Popiel »