Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552132 razy)

polner, Zielcok, Lagroht i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11115 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 19:31:11 »
No nie dziwne, że się ludzie pogubili, jak wydali dwa różne tomy zatytułowane "X-Men - Jim Lee".

Offline tomek0810

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11116 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 22:44:06 »
A tak na off topie Jim Lee ....


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11117 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 11:56:45 »
To jak sobie pokazujemy ;)

Brian Haberlin - autor Sonata i Hellcop

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11118 dnia: So, 30 Marzec 2024, 17:48:13 »
Odebrałem Acriboreę i muszę przyznać, że wygląda świetnie. Graficznie bardzo przyjemne, zachęca do czytania.

Natomiast szukam tych wszystkich okładek wewnątrz i jakoś nie mogę ich znaleźć. A miały być...

tak są wewnątrz - idzie póki co lepiej niż ziarnu na poczatku :)
najlepiej schodzi limitka ze statkami

Mam wybrakowany egzemplarz? Czy po prostu ktoś się pomylił?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11119 dnia: So, 30 Marzec 2024, 18:33:17 »
wybacz, jebnelem sie - robimy ostatnio tyle komiksow na raz, ze mi sie po prostu pierdzieli ;)

bylem swiecie przekonany ze sa...

ten komiks w druku strasznie zyskuje - komputer wypacza jednak glebie i kolory
« Ostatnia zmiana: So, 30 Marzec 2024, 18:34:50 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11120 dnia: So, 30 Marzec 2024, 18:51:51 »
Zdarza się. Ale jest to błąd, więc pytam. Ale rzeczywiście grafiki wyglądają bardzo fajnie. Czytanie najwcześniej po świętach, bo teraz nie czas na to.

Offline Sikor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11121 dnia: So, 30 Marzec 2024, 21:50:21 »
A ktoś już zaczął czytać i parę zdań o samym komiksie/fabule może powiedzieć? Zastanawiam się właśnie nad kupnem a kadry kuszą przyznaję..

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11122 dnia: Nd, 31 Marzec 2024, 15:24:29 »
może pomoże ci to:

Jacek Bartecki tłumacz komiksu - napisał to na swoim profilu facebookowym

Po pobieżnym rzuceniu okiem myślałem, że to kolejny akcyjniak z dodatkiem czegoś mądrzejszego w tle. Może się zbytnio nie pomyliłem, ale jakość przedstawionej opowieści zasługuje na oklaski dla autorów. Jak to prawie zawsze robię nie czytałem komiksu przed tłumaczeniem, miałem więc okazję pomału wciągać się w akcję. A ta przyspiesza z odcinka na odcinek, zmierzając do mocnego i poruszającego zakończenia, nie ma wielu chwil na oddech... Bo walka jest o wszystko, co znamy i posiadamy...o przetrwanie. Rysunkowo też nieźle. Największy plus to wykreowanie postaci pułkownika i jednego z Wybrańców, Corvidesa, którego z resztą dialogi starałem się dopracować, jak najbardziej, aby dodać jej jeszcze wyrazu.
Naprawdę niezły album, który warto mieć u siebie na półce... Przeczytać, oglądać i zastanowić się nad klimatycznym zakończeniem komiksu i naszym, teraźniejszym losem...
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11123 dnia: Nd, 31 Marzec 2024, 17:57:26 »
przegladam materialy do Sonaty i chcialem wam cos pokazac - kulisy powstawania komiksu.

tak jak pisalem wszystko zaczyna sie od rysunku, nie ma modeli 3d itp



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11124 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 18:02:49 »
no wiec a propo komiksow z USA udalo nam sie takze porozumiec przez agencje Pannini w sprawie komiksow Marvela

i oczywiscie pierwsze co wydamy to - Spider-Punk :) nie moglo byc inaczej :)
premiera wrzesien 2024

« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Kwiecień 2024, 18:05:02 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11125 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 18:08:43 »
Tak, tak, jasne  ;)
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11126 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 18:39:10 »
no wiec a propo komiksow z USA udalo nam sie takze porozumiec przez agencje Pannini w sprawie komiksow Marvela

i oczywiscie pierwsze co wydamy to - Spider-Punk :) nie moglo byc inaczej :)
premiera wrzesien 2024



Offline Rodrigues

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11127 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 18:54:18 »

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11128 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 19:07:21 »
Kiedy to wydacie?
Gdy wrócimy z Radomia.
A kiedy jedziecie?
Nie wybieramy się.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11129 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 15:52:01 »
Acriborea. To był naprawdę dobry komiks. Żeby było jasne. Jest to komiks środka, jakich myślę nam więcej potrzeba. Bo przecież wszystko tak naprawdę nie jest genialne, czy wręcz ostatecznym osiągnięciem sztuki komiksowej. Potrzebujemy komiksów środka, dobrej rozrywki, która nie obraża naszej inteligencji. I Acriborea to właśnie komiks środka, ale z tej trochę wyższej półki w tym segmencie. Mamy kolonizację nowego świata, problemy z lokalsami i ludzką próbę dominacji we wszechświecie. Czyli temat, jakich wiele. Ale jednak scenarzysta miał na to wszystko pomysł. Cały wykreowany świat, wątki, postaci spokojnie mogły by zająć więcej albumów. Autor postawił jednak na przedstawienie tak naprawdę kilku kluczowych dni, tygodni. I dobrze. Dużo się dzieje, dowiadujemy się wszystkiego po kolei wraz z bohaterami, akcja prze naprzód, nie ma przestojów, ale są też małe chwile oddechu. Pozostało kilka wątków, które można by dopisc, ale nie ma takiej potrzeby. Czasem warto zostawić coś, co czytelnik będzie mógł sobie przemyśleć, czy też nawet dopowiedzieć.
Graficznie też jest dobrze. Szczególnie wszelkie pojazdy, budowle, walki na ziemi, w powietrzu i kosmosie, ale i bagna robią wrażenie. Rysownik rzeczywiście przyłożył się do pracy i odwalił kawał dobrej roboty. Jedynie twarze ludzi są trochę specyficzne, ale da się przyzwyczaić. Zresztą można zerknąć na plansze w necie, bo Studio Lain dużo ich udostępniło.
Jest to dobry, warty uwagi komiks środka, z wartką akcją, przemyślanym światem i problemami, ale i ciekawym rysunkiem. Poziom Armady, Orbital, czy pierwszych tomów Valeriana. Nie taki sam, ale w tym przedziale. Mi czas upłynął szybko, bo sam komiks nie pozwalał na nudę i leciał z akcja szybko do przodu. Ale i tak zatrzymywałem się co jakiś czas, aby podziwiać te miasta, statki, czy spektakularne walki.
Polecam.