Autor Wątek: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania  (Przeczytany 31139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 12:03:07 »
1. Co z Armadą czy coś się wyklarowało od zeszłego roku tj czy będą dodruki początkowych tomów czy też skłaniacie się ku Integralom i miękkie okładki będą tylko dla nowych tomów ?

2. "Kajko i Kokosz" - Integral faktycznie istnieje zamysł takiego wydania, czy raczej to był tylko pomysł rzucony w eter, nie mający szans na zmaterializowanie się ?

3. Czy planujecie jakiś powrót do frankofonów wydanych już jakiś czas temu? Jak np. Cygan, Aquablue, a może w waszej sferze zainteresowań są jakieś tytuły które ukazały się tylko w "Fantasy Komiks" ?

Offline R~Q

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 12:41:56 »
1. Czy zostaną wydane spin-offy i kontynuacje serii "Top 10" Alana Moore'a?

2. "Batman: Metal" został wydany według wzoru z wydania francuskiego. Czy Szefostwo Wydawnictwa ma wiedzę, że Francuzi wydali wiele innych serii, komiksów z Batmanem w podobnej postaci? M. in. Batman Morrisona oraz słynne storylines typu Knightfall, No Man's Land? Czy zapatrują się pozytywnie na wydanie czegoś takiego?

Online death_bird

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 13:45:59 »
Jakie serie DC Odrodzenie będą kontynuowane?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 14:12:52 »
Pytania, na które bardzo chciałbym aby TK odpowiedział już padły, zatem je powtórzę, żeby mocniej wybrzmiały :) Zwłaszcza ta Armada mnie nurtuje, bo zrobili wznowienia pierwszych czterech tomów i dalej cisza. Ja np. nie kupuję na bieżąco, bo mam dziurę i nie wiem, czy uda się ją załatać. Gdyby się to udało, to już bym nie odpuścił, kupował teraz na miękko, a potem brałbym integrale :) A tak dziura się powiększa, bo z rynku znikają kolejne tomy.

1. Co z Armadą czy coś się wyklarowało od zeszłego roku tj czy będą dodruki początkowych tomów czy też skłaniacie się ku Integralom i miękkie okładki będą tylko dla nowych tomów ?

2. "Kajko i Kokosz" - Integral faktycznie istnieje zamysł takiego wydania, czy raczej to był tylko pomysł rzucony w eter, nie mający szans na zmaterializowanie się ?

3. Czy planujecie jakiś powrót do frankofonów wydanych już jakiś czas temu? Jak np. Cygan, Aquablue, a może w waszej sferze zainteresowań są jakieś tytuły które ukazały się tylko w "Fantasy Komiks" ?

Tradycyjnie:
1. Kiedy integrale Kajka i Kokosza?
2. A może nawet by tak integrale Asterixa? Uderzo umarł, można go uczcić w ten sposób.

Offline asx76

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 17:36:32 »
Czy z Uniwersum Mignoli można spodziewać się nowych komiksów lub serii w Egmoncie? Jeśli tak, to jakich?

krzychw75

  • Gość
Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 18:06:38 »
Ja dodam jeszcze o Relaxie:
- będzie 4-ty tom?

Offline nayroth

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 19:01:09 »
1. Czy nastąpi powrót do standardu lakierownych okładek w miejsce dominujących obecnie matowych? Chodzi o twarde oprawy oczywiście.
2. Czy podobnie jak z Lanfeustami, doczekamy się integrali Mariniego (Cygan, Drapieżcy), czy Skarg Utraconych Ziem ?
3. Czy wznowienia mają/będą miały korektę tłumaczenia. Żebyśmy tych samych byków nie musieli oglądać wciąż i wciąż na nowo?
4. Co nie-komiksowego poleca TK do przeczytania w tym okresie pandemicznym?

Offline keram2

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 19:28:11 »
Powtórzę swoje pytania które zadałem rok temu na KW (a co mi szkodzi).

1. Czy po sukcesie Konkursu im. Janusza Christy możliwa jest organizacja podobnego konkursu na komiks dla starszego odbiorcy?
Np. Pod honorowym patronatem pana Grzegorza Rosińskiego konkurs na realistyczny komiks przygodowy.

2. Jeśli taki konkurs nie wchodzi w grę, to czy mimo wszystko Egmont mógłby zwrócić większą uwagę na polskich autorów tworzących kreską realistyczną?

3. Czy po powrocie Świata Troy w integralach, byłyby możliwe wydania zbiorcze innych porzuconych dawno serii (np. "Aquablue")?
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Kwiecień 2020, 21:20:51 wysłana przez keram2 »

Nesumi

  • Gość
Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 07:27:06 »
Niekomiksowo:
Kiedy dalszy ciąg Ostatniej Rzeczpospolitej?

Offline 79ers

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 07:46:41 »
1. Czy nastąpi powrót do standardu lakierownych okładek w miejsce dominujących obecnie matowych? Chodzi o twarde oprawy oczywiście.

Offline Klint

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 11:45:18 »
KOMIKS EUROPEJSKI

1. Wśród planów na 2020 rok, tych z MFGIK, widnieje trzeci cykl Skargi Utraconych Ziem. Czy dla osób które zechcą zakupić planowane są dodruki/wznowienie wcześniejszych cykli ?

2. Czy po niedawnym wznowieniu Księcia Nocy Swolfsa, planowane jest wydanie kolejnych tomów, które ukazały się we Francji ; tom 8 Anna i Tom 9 Arkanea ?

3. Czy po zakończeniu świata Troy jest szansa na inny, kiedyś wydany przez Egmont, tytuł Arlestona : Ognie Askellu ?

4. Przywołani wcześniej przeze mnie autorzy Swolf i Arleston mają wydane w ramach Fantasy Komiks dwie znakomite serie : Legenda i Lasy Opalu. Czy jest szansa na wydanie tych komiksów w sposób tradycyjny ?
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Kwiecień 2020, 12:36:17 wysłana przez Klint »

JanT

  • Gość
Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 12:59:10 »
Czy Fantasy Komiks już kaput?

Offline kaczogród

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 15:11:52 »
1. Czy sprzedaż działu książek dla dzieci wpłynie jakoś na dział komiksowy ?

Ponawiam też pytanie o to czy Egmont planuje jakieś inne niż kolekcje komiksów Rosy i Barksa wydania księgarskie z komiksami Disneya ?
,,le monde est absurde"

Offline keram2

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 15:49:39 »
Jeszcze coś przyszło mi do głowy:

1. Tom 7 "Księcia Nocy" wydaliście jako tom 1, a tomy 1-6 w wydaniach dyptykowych, jak zamierzacie wydać tomy 8 i 9, które wspólnie z tomem 7 tworzą trzeci cykl i są prequelami względem tomów 1-6?

2. Po co zmieniacie kolejność numeracji ("Skarga...", "W poszukiwaniu..."), czy nie możecie trzymać się numeracji oryginalnej?

Offline Castiglione

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 16:19:40 »
Podbijam pytanie o Księcia. Durny zabieg, niby błahostka, ale drażni mnie i odpycha od zakupu. Gdyby nie kwestia stanu, to sto razy bardziej wolałbym uzbierać pierwszą edycję.