Autor Wątek: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania  (Przeczytany 31137 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline eridraven

Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 22:52:55 »
Na początek mają planowane jest wideo na którym Tomasz Kołodziejczak z Wydawnictwa Egmont odpowie na dręczące was pytania. Poniżej podajcie to, o co chcielibyście go zapytać gdyby odbył się Pyrkon.

PS Tak, wiem zbieram pytania po raz drugi
PSS Tak, mój wywiad w końcu dojdzie do skutku ale będzie bardziej o osobie a nie Wydawnictwie
PSS Post został założony po konsultacji z pytającym Pana Tomasza ;)

Do dzieła! Oczywiście like przy pytaniu do dobra sugestia ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Kadet

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 23:05:29 »
1. W ostatnich miesiącach z rynku zniknęła inicjatywa "Marvel Komiks", a "Star Wars Komiks" i "Kaczor Donald" zmniejszyły częstotliwość wydawania. Czy są jakieś pomysły na uzdrowienie sytuacji w zakresie komiksów w kioskach, czy też dla tego segmentu przyszłość wygląda raczej ponuro?

2. Czy po zakończeniu z końcem ubiegłego roku kolekcji Star Wars od wyd. DeAgostini są plany, by powrócić do serii Star Wars Legendy? Albo może planowane są jakieś inne gwiezdnowojenne inicjatywy komiksowe?

3. Nie mam twardych danych, ale wydaje mi się, że serie "Kaczogród" od Dona Rosy i Carla Barksa dobrze się sprzedają. Czy są szanse na jakieś inne dobre komiksy z Donaldem lub Mikim w ramach Klubu Świata Komiksu? Książkowe wydania komiksów od znanych autorów albo historii, które budzą miłe skojarzenia z czasu ich publikacji w KD (np. sagi milenijnej "Millenium Orb" lub niedokończonego u nas cyklu o Wyspie Mitos)?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Leyek

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 23:09:22 »
Pozwolę sobie powtórzyć pytania z tamtego wątku:

1. Czy jest w najbliższym czasie szansa na rozszerzenie oferty Image? Serie uznanych autorów - np. "East of West" i "The Manhattan Projects" Hickmana, "Trees" Ellisa, "Sex Criminals" Fractiona czy serie okołoinvincible'owe.
2. Czy sprzedaż "Invincible" jest na zadowalającym poziomie i spełniła oczekiwania wydawcy w kontekście drogiej (wg Non Stop Comics) licencji?

Offline parsom

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 23:41:52 »
Tradycyjnie:
1. Kiedy integrale Kajka i Kokosza?
2. A może nawet by tak integrale Asterixa? Uderzo umarł, można go uczcić w ten sposób.

Offline zombie001

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 00:11:26 »
To ja też ponawiam z poprzedniego tematu:

Jak Egmont odebrał inicjatywę BATMAN NOIR (w tym sensie, czy spodobał mu się odbiór fanów/czytelników). Czy ogólnie są zadowoleni z tego co z tym zrobili. Co by usprawnił/poprawił (jeżeli w ogóle cokolwiek). I w związku z tym czy uważa, że należy - no powiedzmy za kilka kolejnych lat - spróbować ponownie z innym zestawem Batmanów, wydając takie BATMAN NOIR: PART II.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Itachi

  • Gość
Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 00:11:35 »
1) Czy doczekamy się na polskim ryneczku dwóch sag związanych z Batmanem: No Man's Land oraz Knightfall?

2) Czy Egmont zamierza podjąć rękawicę na rynku wydań kolekcjonerskich? Patrz inicjatywa Libertago.

3) Czy Wydawnictwo będzie jak co roku starać się o przyjazd autorów na tegoroczną edycję MFKiG? Czy obecna niepewna sytuacja odłoży te plany na przyszły rok?

4) Jak wygląda współpraca z polskimi autorami? Czy Wydawnictwo w jakimś stopniu kontroluje prace nad postępami poszczególnych serii? Dla przykładu pierwszy tomik Wounded wyszedł w maju 2017 roku, obecnie mijają 3 lata od tego okresu. Czy są Państwo zadowoleni z częstotliwości publikacji rodzimych komiksów?

5) Czy zamierzają Państwo rozszerzyć ofertę o publikację klasycznych przygód Spider-Mana? Przydałoby się także uzupełnienie serii Marvel Knights.

Offline arczi_ancymon

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 08:18:09 »
Jakie MFKiG  ::) Nie będzie żadnych imprez masowych w tym roku.

Ja bym miał takie pytanie: czy seria Doom Patrol otrzyma kontynuację w postaci powiązanego z nią Flexa Mentallo? I idąc dalej, czy planujecie państwo wprowadzenie na nasz rynek kolejnych tytułów Morrisona?

Offline asx76

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 08:44:34 »
Jak wyglądają szanse na wydanie przez nasz kochany Egmont następnych tytułów:
- "Unwritten" M. Careya & P. Gross
- "Sandman Mystery Theatre"
- "House of Secrets" Seagle'a & Kristansen
- "Enigma" Milligan & Fegredo
- "Lucyfer" - wydanie zbiorcze w twardej oprawie!
- "Animal Man"
- "Swamp Thing" - kontynuacje
- "Invisibles"
- "Tom Strong"
- "Hellblazer" - run M. Careya, a może dałoby się wydać run Delano?
???
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Kwiecień 2020, 08:52:10 wysłana przez asx76 »

Juby

  • Gość
Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 08:50:57 »
Moje pytania do Egmontu.

1. Pierwszym komiksem o Batmanie wydanym w naszym kraju była adaptacja filmu Tima Burtona w 1990 roku - ten komiks nadal cieszy się ogromną popularnością pośród polskich fanów. W listopadzie ubiegłego roku, na 30-rocznicę filmu, w USA do sprzedaży trafiła Deluxe Edition tego komiksu (później wydana została też na kilku innych rynkach, m.in. za naszą zachodnią granicą). Czy jest szansa na wydanie tego Batman: Deluxe Edition w serii DC Deluxe w Polsce?

2. Egmont skupia się na wydawaniu nowych pozycji z Batmanem (DC Rebirth, Metal, Batman who laughts), czy możemy spodziewać się w tym, lub przyszłym roku więcej klasycznych historii z tym bohaterem? Knightfall? No Man's Land? Holly Terror? Batman Norma Breyfogle'a, który cieszy się w Polsce ogromną popularnością?

Drugie pyanie to w sumie to samo, co pierwsze pytanie Itachi, tylko dokładniej. ;)

Offline U.F.O

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 08:54:34 »
zadam to samo pytanie co w poprzednim temacie:

Czy istnieje w przyszłości, możliwość wydania przez Egmont omnibusów po 1200 stron (np. 'Marvel Zomnibus') ?
Jestem przekonany, że rynek powoli dojrzewa do takich projektów i powiedzmy cena ~350zl za taka cegle nie będzie aż tak zaporowa jak powiedzmy 5lat temu.

Online flake1989

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:10:34 »
Pytania ode mnie:

1) Czy Wydawnictwo Egmont kiedykolwiek rozważało sprzedaż elektronicznych wersji komiksów przez nich wydawanych? Domyślam się, że nie, ale chętnie wysłuchałbym stanowiska Egmontu w tej sprawie.

2) Jakie komiksy spod szyldu DC Black Label dostaniemy w przyszłości? Co z kontynuacją Batman. White Knight, która niedawno zakończyła się w USA.

Offline xanar

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:13:49 »
Pytania ode mnie:

1) Czy Wydawnictwo Egmont kiedykolwiek rozważało sprzedaż elektronicznych wersji komiksów przez nich wydawanych? Domyślam się, że nie, ale chętnie wysłuchałbym stanowiska Egmontu w tej sprawie.

Mówił kiedyś o tym - ludzie w Polsce raczej wolą papier, inną sprawą jest czy w ogóle mogliby to robić, mniej więcej tak powiedział  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bogumil

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:26:28 »
1. Jak się tłumaczy komiksy w Egmoncie? Chodzi mi o kwestie techniczne. Czy używa się do tego jakichś programów wspomagających tłumaczenie? Ot, po prostu jak wygląda taki proces od początku do końca?

2. Czy sytuacja z koronawirusem sprawi, że ceny komiksów Egmontu mogą iść w górę?

Offline NuoLab

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:36:18 »
Co się kryje za regularnym przesuwaniem daty wydania Kajko i Kokosz Flying School ?

Offline 79ers

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 11:34:04 »
1.Jakie są plany wydawnicze w obszarze klasyczny Marvel i DC przed noweDC ? Czy w ramach wielkich nieobecnych jest szansa na Earth X oraz Universe X vol.1 i vol.2 ze zjawiskowymi grafikami Alexa Rossa?
2. Punisher War Journal classic i/lub Punisher: Kingpin rulez po zakończeniu Punisher MAX?
3. Czy w ramach kącika horror/groza możliwe jest wydanie serii Pestilence wydawnictwa AfterShock?
4. Plany na przyszłość w temacie Vertigo i czy dostaniemy coś ze starszych tytułów?
5. Szanse na powrót do Kida Paddle i Game over?
6. Dwa miecze w formacie Domana i Zagłada Atlantydy z rysunkami Kasa w twardej okładce?
7. Czy zmiany cen mają charakter chwilowy i po czasie zarazy otrzymamy nowości na podobnym pułapie cenowym jak przed?