Autor Wątek: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania  (Przeczytany 31161 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #165 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 09:09:11 »
Spieprzył numerację.
Ja mam na półce serię Rosińskiego jako 1-4, następnie Rycerzy Łaski 5-6 i 3-4,
To teraz mówisz o niedokończeniu, wydawania serii. Prawda jest taka, że Egmont ją po bardzo długiej przerwie wydawniczej zrestartował. Nowe wydanie Rycerzy Łaski ma już 1-4. Problem pojawi kiedy rysownik Rycerzy rozchorował się (i ostatecznie zmarł) i były opóźnienia z dokończeniem tomów 3 i 4. Zresztą w 4 tomie Delaby był już wspomagany przez innego rysownika.

JanT

  • Gość
Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #166 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 11:30:26 »
Chodzi mi tylko o to aby trzymali się numeracji oryginalnej i nie cudowali.
Teraz sytuacja się powtórzyła z Książę Nocy.

Offline R~Q

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #167 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 13:26:28 »
Ale jak rozumiem, Skarga będzie wkrótce w integralu (Rosiński) a ten drugi cykl jest obecnie dostępny w tomach jako 1-4?

Offline michał81

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #168 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 14:03:53 »
Tak, drugi cykl dostępny jest w 4 albumach. Ale z tego co zrozumiałem on też ma mieć wzowienie w zbiorczym tak aby pasował do nowej edycji.

Poprzednio było tak:
- pierwsze wydanie pierwszej serii w albumach 1-4, miękka oprawa
- pierwsze wydanie drugiej serii jako albumy 5-6 (o tym pisał keram2) to jest wydanie niekompletne, miękka oprawa
- drugie wydanie pierwszej serii w zbiorczym w ramach kolekcji Rosińskiego, twarda oprawa
- drugie poprawione wydanie zbiorcze pierwszej serii w ramach kolekcji Rośńskiego (pierwsze wydania wszystkim tomów z kolekcji miały ścierające  się napisy na grzbiecie)
- wznowienie drugiej serii w albumach 1-4 po 6 latach (pisze z pamięci) kiedy pierwsze seria jest tylko w zbiorczym, wydanie kompletne
- trzecie wydanie pierwszej serii w Kolekcji Thorgala  od Hachette, pomniejszony format w  albumach 1-4
- czwarte wydanie pierwszej serii w zbiorczym (zapowiedź)
- trzecie wydanie drugiej serii w zbiorczym (zapowiedź w Q&A)
- pierwsze wydanie trzecie serii w albumach

Przy czym chronologicznie czyta się od serii trzeciej do pierwszej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Maj 2020, 14:42:33 wysłana przez michał81 »

Offline keram2

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #169 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 16:40:46 »

- pierwsze wydanie trzecie serii w albumach

Przy czym chronologicznie czyta się od serii trzeciej do pierwszej.

Czyli jeśli Egmont chce być konsekwentny to powinien teraz albumom z trzeciej serii dać początkowe numery, a cyklom o Sioban i Rycerzach Łaski znowu poprzestawiać numery na dalsze ( o tyle ile będzie liczył trzeci cykl).

A można było po prostu nie kombinować.


Offline R~Q

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #170 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 16:58:46 »
Ja tam od jakiegos czasu staram się wszystko czytać w kolejności powstawania, tak jest chyba najlepiej

Offline keram2

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #171 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 17:19:38 »
Ja tam od jakiegos czasu staram się wszystko czytać w kolejności powstawania, tak jest chyba najlepiej

O to właśnie mi chodzi, tak należy czytać i także numerować.

Offline Bazyliszek

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #172 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 17:30:39 »
Egmont powinien wydać jeszcze same obwoluty, z nowymi okładkami i prawidłowymi numerami na grzbietach. I ci co mieli starsze wydania, mogliby to sobie ogarnąć.

Zresztą to jest chyba odpowiedź na ten dylemat o którym mówił TJ - czy wznawiać Usagi Jimbo, co z tymi co mają wcześniejsze wydania itp. Można by im zaproponować same obwoluty pasujące do nowych serii.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Maj 2020, 17:41:49 wysłana przez Bazyliszek »

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #173 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 17:42:07 »
   Ewentualnie Hachette mogłoby wejść w nową kolekcję "Wielka Kolekcja Obwolut do komiksów sp%$$#ych przez Egmont oraz Tomasza Kołodziejczaka". Pierwszy numer "Kingdom Come" za 1,99 kolejne za 5,99, w każdym numerze gratis cyferki do naklejenia w razie jakby ktoś nie miał któregoś ze środkowych tomów, żeby było po kolei oraz naklejki z logami wydawnictw, jakby komuś akurat pasowało na półce, że Batman jest z Marvela.

Offline volker

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #174 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 18:43:56 »
Czy może ktoś przypomnieć czy Szninkiel będzie wydany w wersji kolorowej czy czarno-białej?

Offline kenji

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #175 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 19:29:42 »
Czy może ktoś przypomnieć czy Szninkiel będzie wydany w wersji kolorowej czy czarno-białej?

Ta informacja chyba nie padła podczas rozmowy. Ale na 90 % będzie to kolorowa wersja. Takie się lepiej sprzedają

Offline Odyn

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #176 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 09:45:46 »
Żałuję, że nie zauważyłem tego tematu wcześniej. Zapytałbym o Deathstroke'a i Catwoman, a może i też o Korpus Zielonych Latarni. Nowych serii może nie dostaniemy, ale zawsze nadzieja jest na Deluxe'a (przyjąłbym z otwartymi rękoma gdyby wydali te brakujące 3 tomy Korpusu w zbiorczym Deluxie)...
Wczoraj obejrzałem wywiad na yt i ogólnie jestem zadowolony z roboty Egmontu jak z żadnego innego wydawnictwa. Multum różnych komiksów, każdy znajdzie coś dla siebie.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Buc

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #177 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 15:21:14 »
Mnie zastanawiają dalsze plany związane z Hellblazerem. Mam cichą nadzieje, że to nie będzie sięgniecie po komiksy, które próbowały wrzucić Johna pod zwykły szyld DC a później cóż, robił się z tego ciągły cyrk restartów, przywracania nazwy Hellblazer itp. Próbowałem się z tym zmierzyć kilkukrotnie ale to taka nędza, że aż żal.

JanT

  • Gość
Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #178 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 15:26:42 »

Offline Buc

Odp: Spotkanie z Wydawnictwem Egmont - Tomasz Kołodziejczak. Pytania
« Odpowiedź #179 dnia: Śr, 20 Maj 2020, 15:45:02 »
Oczywiście mam nadzieję, że faktycznie będzie to Delano oraz Carey, moje wątpliwości narodziły się po obejrzeniu "wywiadu", gdyż stwierdzenia p. Kołodziejczyka obiecują niespodzianki, niespodziewane ale mam nadzieję, że to tylko nadinterpretacja z mojej strony.