Autor Wątek: Sposoby czytania komiksów.  (Przeczytany 10314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:23:01 »
Zaginasz kartki?

ramirez82

  • Gość
Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:26:25 »
Ja jako zakładek najczęściej używam... zakładek 8) Zawsze gdzieś na półce jakieś się walają, czy to reklamujące księgarnie, czy jakąś książkę.

Offline xanar

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:30:20 »
Zaginasz kartki?

Nie, po prostu bycie pro polega m.in. na tym, że zawsze otwieram książkę na tej stronie gdzie skończyłem czytać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:36:53 »
A jakich zakładek używacie do digitali?

Offline xanar

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:38:45 »
Ja to się nie znam na zakładkach, pewnie jakiś elektronicznych, ale to Kapral będzie lepiej wiedział.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 12:05:44 »
Używałem ikeowskiej podstawki do laptopa podczas lektury wydań Libertago ;)

Offline SawiK

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:28:08 »
Zazwyczam od początku, kiedyś czyttajacDB coś mi nie pasowalo😊 w dzień przy oknie, kurde wzrok już nie ten 😵 gdy nie mogę dokończyć biorę zakładkę. Któras z reklamowych karteczek kinowych adaptacji i zakładam by czytać dalej gdy zrobię co mi żona rozkaże 😅

Yossarian

  • Gość
Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 15:44:38 »
Elementy niezbędne do czytania idealnego: kawałek ogródka, ładna pogoda, leżak, stolik, nowo zakupiony komiks i butelka ulubionego zimnego napoju. Polecam :)

#pracazdalna

Offline Dracos

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 17:39:06 »
A czego używacie jako zakładek? Bo ja wyłącznie kart CCG, pasujących do danego komiksu.

Heh ja już od wielu wielu lat używam jako zakładek TCG z LOTRO które mi kiedyś wrzuciło do zamówienia wydawnictwo ISA (pamięta je ktoś jeszcze :) ? ) I bardzo dobrze spełniają role nie niszczą się, a lata służą.

A czytam na leżąco w łóżku albo w fotelu, ale raczej nigdy tak długo żeby odczuwać jakiś dyskomfort, zresztą szczerze mówiąc to 4 godziny bite czytania to chyba w podstawówce albo liceum ostatni raz zaliczyłem, tak więc szanuję jak kogoś w tym wieku jeszcze potrafi lektura tak wciągnąć.

Offline death_bird

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 17:51:14 »
wrzuciło do zamówienia wydawnictwo ISA (pamięta je ktoś jeszcze :) ? )

No ba.  8)



Jeśli chodzi o czytanie to książki głównie w fotelu, komiksy na łóżku na leżąco - poduszka robi za podpórkę i w efekcie nie trzeba podtrzymywać cały czas pocącymi się mimo wszystko palcami.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 18:00:10 »
Zakładek ci u nas dostatek ale często się gubią, więc dorzucam do kolekcji nowe. Najczęściej używam szerokiej Lovecrafta i wąskiej z jakiejś księgarni internetowej. Niezłe są także patyczki od kadzidełek ;)

Offline eferce

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 18:05:59 »
@death_bird Widzę że faktycznie jesteś/byłeś (psycho)fanem Wampira: Maskarady ;)

Co do palców to nie wiem czemu te puste strony w środku robią czarne. Całe Zaćmienie i Nawiedzonego Rycerza mam zrujnowane przez odciski palców  :-\. A przecież myje przed czytaniem i dokonuje nawet palco-oblucji przed każdym przełożeniem strony.

Na sucho jak wytrzeć te ślady to tylko się rozmaza a na mokro się boję że poniszczę. Jak żyć...
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 18:25:40 wysłana przez eferce »

Offline death_bird

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 18:19:09 »
Widzę że faktycznie jesteś/byłeś (psycho)fanem Wampira: Maskarady ;)

Psycho to może nie, ale faktem jest, że mój ostatni rok/półtora z RPG i najlepsza postać w karierze to było właśnie pokłosie tego podręcznika.
Wspomnień czar.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Sybirak14

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 23:08:29 »
Do czytania komiksów preferuję pozycję stojącą w komunikacji miejskiej :)

Offline LordDisneyland

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 06:24:51 »
@eferce - nic nie poradzisz, dłonie się pocą. I każdy z nas ma ten pot nieco inny, ale zawsze działa on ze szkodą dla papieru.

@Gazza- możesz podlinkować, o jaką podkładkę chodzi?  8)

Do czytania komiksów preferuję pozycję stojącą w komunikacji miejskiej :)

Zafundowałeś mi stan przedzawałowy.
A co, jeśli wskutek gwałtownego hamowania nieodpowiedzialnego kieryki jednocześnie wpadną na ciebie pan Jarek ze spienionym piwem, nastolatka Zoya z wegańskim batonem ociekającym miodem oraz  pan Dmitro z dłońmi upaćkanymi całodniowym przerzucaniem gazobetonu? I wszystkie te osoby zostawią ślady na czytanym przez ciebie tomiku Dema?!
No horror jakowyś;)


Ja prawie całe życie czytałem półleżąc [rysowałem, malowałem, pisałem] - pozycja rzymska z oparciem na łokciu to się nazywa :) . 3 lata temu rozwaliłem sobie nerw łokciowy, ręka do pełnej sprawności nie wróciła, nie mogę już tak leżeć. No i nadal szukam cały czas jakiejś wygodnej pozycji. Między innymi z tego powodu nie kupuję omnibusów i tym podobnych spasionych wydań, bo ich czytanie to mordęga, jeśli operujemy jedną ręką. Na siedząco też czasem czytam, ale to nie to.

 No a zakładki...nigdy nie grałem w karcianki, a mam masę kart kupowanych początkowo do robienia własnych gier p'n'p, potem uczciwie przyznałem się samemu sobie, że podobają mi się ilustracje, a czasem i tekst :) [ma ktoś podobnie?] I głównie one służą jako zakładki do książek i komiksów, potrafię dłuższą chwilę dobierać kartę do lektury- kolejne dziwactwo.
Przy książkach zdarza mi się jeść, przy komiksach nie. Książki czytuję w autobusach itp, a jak przeczytałem "Top10", to miałem wyrzuty sumienia ;) Nigdy nie trafiają do łazienki, a w wannie potrafiłem czytać nawet opasłe knigi.
Pocieszam się, że to nie jakieś zaburzenia , tylko szacunek do komiksów pozostały z czasów ich ostrego niedoboru. Jakże to typowe dla neurotyka :D
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Sierpień 2020, 06:28:23 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''