Autor Wątek: Sposoby czytania komiksów.  (Przeczytany 10316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Sposoby czytania komiksów.
« dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 17:22:22 »
Założyłem temat o takiej nazwie by ogarniał w razie czego szerzej temat, natomiast ja z konkretnym, jednym, bardzo przyziemnym pytaniem. Jakie macie sposoby na to by... tyłek nie bolał od długotrwałego czytania komiksów? :D Mam mega wygodny fotel i po 4 godzinkach już zaczynam odczuwać sygnały wysyłane przez moje ciało, że starczy. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 17:49:43 »
Ja czytam na łóżku i się przewracam jak debil  ;D Na krześle/fotelu jest niewygodnie czytać coś większego.
4 godziny to ja na raz nie czytam :)

Offline R~Q

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 17:54:16 »
Masakra ziom że kiedykolwiek masz tyle czasu, żeby móc czytać przez 4 godziny. Ja max 1,5.

Offline xanar

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 17:56:03 »
Założyłem temat o takiej nazwie by ogarniał w razie czego szerzej temat, natomiast ja z konkretnym, jednym, bardzo przyziemnym pytaniem. Jakie macie sposoby na to by... tyłek nie bolał od długotrwałego czytania komiksów? :D Mam mega wygodny fotel i po 4 godzinkach już zaczynam odczuwać sygnały wysyłane przez moje ciało, że starczy. :D
Nie wiem co ty robisz jak cię tyłek od czytanie boli  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 18:00:22 »
Siedzę, napisane jest. ;)

Ja czytam na łóżku i się przewracam jak debil  ;D Na krześle/fotelu jest niewygodnie czytać coś większego.
4 godziny to ja na raz nie czytam :)
Ja właśnie na leżąco nie potrafię czytać komiksów, musi być koniecznie fotel, podnóżek + dobra lampka. Na leżąco jedynie książki potrafię czytać, i to te w mniejszym formacie, żeby można było wygodnie trzymać, unosić nad powierzchnią klatki piersiowej. :D

Masakra ziom że kiedykolwiek masz tyle czasu, żeby móc czytać przez 4 godziny. Ja max 1,5.
No tak się złożyło, dziewczyna u mamy na Mazurach, ja z kontuzją, więc pozostaje siedzenie w domu i leżenie/siedzenie. ^^
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Sierpień 2020, 18:02:27 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 18:03:20 »
Ja w łóżku zmieniam pozycje często  ;)

Offline Koalar

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 18:14:41 »
Zwykle na leżąco (na plecach) z komiksem na klacie (pod nim coś miękkiego typu kołdra). Stąd nie przepadam za grubasami. Czasem na leżąco na boku, ale to niezdrowe dla kręgosłupa.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

brvk

  • Gość
Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 18:17:00 »
Ja mam jedną radę. Odmłodniej.

Kiedyś czytałem godzinami i nic, z biegiem lat staje się to ciężkie do wytrzymania. Poza tym kondycja fizyczna, w tym kondycja dnia (np. zmęczenie fizyczne) rozmaicie wpływa na naszą wygodę. Po ciężkim dniu w pracy to trudno mi nawet w kinie na filmie wytrzymać.

Offline eferce

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 18:38:25 »
Ja odkąd mam permanentny Home Office to hamak w ogrodzie.
Przeszedłem w hamaku całego Andreasa i Brubakera (został Criminal na deser) & nic mi nie dolega ani plecy ani d...
Na jesień mam bujany fotel choć po ponad godzinie pojawia się dyskomfort...
Wesołe jest życie staruszka  ;)

Offline PJP

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 19:48:11 »
Nie czytam chyba dłużej niż dwie godziny ;) Mniejsze i chudsze rzeczy - na leżąco, większe w fotelu.

Offline Eyeless

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 23:38:18 »
Najczęściej leżąco na brzuchu.
Zdarzało się zabrać za jakiegoś grubasa po 23 i kończyć go po 4h bo ciężko się było oderwać.

Offline Gazza

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:20:38 »
Najczęściej na pół-leżąco. Ale zdarza się i krótka sesja na kibelku  ::) , leżak na działce czy kocyk nad wodą  8)
Wciąż odwlekam (niesłusznie) zakup fotela do czytania...  :P

Offline perek82

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:31:59 »
Przed snem, w łóżku.
Czasem, jak zostanę sam w domu w ciągu dnia i mam coś ciekawego to na kanapie. Z napojem pasującym do klimatu komiksu.
Zdarzało mi się w robocie, jak było nudno. Próbowałem w pociągu, ale na stojąco w tłoku było trudno. Szczególnie jak format większy albo często trzeba było strony przewijać.

Jest plan, żeby mieć gabinet z wielkim fotelem prezesa, biurkiem, idealnym wyciszeniem. Może kiedyś.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Kapral

  • Gość
Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:39:52 »
A czego używacie jako zakładek? Bo ja wyłącznie kart CCG, pasujących do danego komiksu.

Offline xanar

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:19:40 »
Ja jestem pro nie używam zakładek.
Twój komiks jest lepszy niż mój