Autor Wątek: Sposoby czytania komiksów.  (Przeczytany 8979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline plast

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 13:48:28 »
Najgorzej, gdy wiesz co chcesz przeczytać, ale nie wiesz gdzie to dałeś, albo co gorsza wiesz, tylko np. jest gdzieś upchane wysoko, albo głęboko, i trzeba się przebijać, szukać stołeczka, hałasować po nocy, wtedy włącza mi się jakiś wewnętrzny głos i najczęściej wtedy wybór pada na randomowy komiks, na który absolutnie nie miałem w danym momencie ochoty :) Ale ponieważ jednak go kupiłem, to nie może to być ramota i zazwyczaj nie jest to stracony czas :)

Online Gustavus_tG

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #76 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 10:30:16 »
Jeśli chodzi tylko o nieprzeczytane rzeczy, to według wcześniej ułożonej listy na 3-4 komiksy do przodu zróżnicowane tematycznie i poprzetykane tomami z kolekcji. Mam złe doświadczenie, gdy kolekcji wychodziło jeszcze względnie dużo i nie były czytane na bieżąco.
Przy dużych zbiorach dobrze sobie je zinwentaryzować i pokatalogować. Strasznie co prawda czasochłonne, ale przy okazji można odświeżyć sobie zapomniane już tomy, na których ponowne przeczytanie w najbliższej przyszłości i tak nie będzie czasu.

Offline Kadet

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 20:15:06 »
Mam niemiły nawyk podczytywania nowych komiksów - wiem, że nie mam czasu przeczytać danej pozycji, ale tak mnie korci, że otwieram sobie w środku i przeglądam parę stron. Kiedy zrobię tak parę razy, to wychodzi na koniec, że kiedy już zabiorę się do porządnego czytania, to znam całą fabułę...

Dlatego teraz sobie powiedziałem, że w pierwszej kolejności staram się czytać niezafoliowane komiksy, bo są bardziej narażone na podczytywanie :) Te, które są w folii, są chronione przed moimi impulsami.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline perek82

Odp: Sposoby czytania komiksów.
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 21:29:21 »
Moja metoda to FIFO (first in first out). A że kupuję tylko to, co chcę od razu przeczytać, to każdą dostawę w max tydzień pochłaniam. Wyjątek robię dla serii, które należy czytać ciągiem. Tu czekam z czytaniem na całość
Z bibliotekami jest inaczej. Mam w schowku ok 150 tytułów i to co rzuci mi się w oczy na półce z mojej listy, to biorę. Czyli w sumie coś podobnego do FIFO:)
Sezon polowań **
Dr Jekyll & Mr Hyde *
Locke & key (1-6) ***
Incal *
Blast (1-2) *****