Autor Wątek: Jakie wydania preferujecie  (Przeczytany 19702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 13:52:38 »
Dla mnie te bajery też są zbędne i wolałbym po 4 albumy w A4, ale skoro już są, to nie porównuj cen. Bo się nie da.

Offline Pawel.M

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 13:58:19 »
Death
Cytuj
nie porównuj cen. Bo się nie da.

Dlaczego się nie da? Dlaczego nie da się porównać komiksu zbliżonej wielkości, z treścią (bez dodatków) 200 : 100 (tak mi pokazuje w Drunnie - dwa albumy po 50 str.)? Wychodzi, że u Kurca strona komiksu kosztuje 0,89 zł, a w SL - 0,43 zł. Czyli Kurc jest ponad dwa razy droższy.

Offline GoNzO

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:04:45 »
Libertago :), ogromne, w twartej oprawie, pachnące i miłe w dotyku :D!

Bender

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:06:29 »
Inne porównanie (okładkowa cena)

Kenia HC 5in1: 120
Centaurus SC 5x1: 185

Nawet gdyby Egmont wydał Centarusa 5x1 SC to pewnie wyszłoby ok 120

brvk

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:08:25 »
Uwielbiam integrale, bo dają więcej treści za jednym razem, są wygodniejsze w czytaniu od pojedynczych albumów miękkookładkowych, zajmują mniej miejsca od serii w pojedynczych twardookładkowych albumach, łatwiej mi zapamiętać, które rzeczy mam na półce oraz ładnie wyglądają, co łechce moją kolekcjonerską próżną duszę.

Kiedyś Egmont przeprowadził ankietę, jak ma wydać Trylogię Nikopola - pojedynczo w miękkich, pojedynczo w twardych, zbiorczo w miękkiej lub w twardej. Większość głosowała za pojedynczymi miękkimi, ku mojemu niezadowoleniu, bo sam byłem za integralem w twardej. Dobrze, że te czasy odeszły.


Offline Death

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:08:38 »
Kolejnym aspektem jest zawyżanie cen okładkowych, żeby "dać" duży rabat czego Lain nie robi. Kurca za stówkę de facto kupuję za 60, czasem nawet na mestro za 56, a Lain za stówkę kupuję za 90-95. Porównuj sobie, porównuj. Nie uważam żeby się dało i było to mądre, ale od tego jest forum, że możesz sobie pisać co chcesz i uważać inaczej.

Offline Pawel.M

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:10:49 »
Kenia HC 5in1: 120
Centaurus SC 5x1: 185
To jeszcze ceny z rabatami (Gildia, oczywiście):

Kenia - 83,90 zł.
Centaurus - 144,30.

Na jednym tytule ponad 60 zł różnicy.

Kurca za stówkę de facto kupuję za 60, czasem nawet na mestro za 56, a Lain za stówkę kupuję za 90-95.
Problem polega na tym, że jeszcze żaden komiks SL nie kosztował stówki - maksymalna cena ich wydawnictw to 89,90 zł.
A przypomnę, że teza wyjściowa - Kaprala - była, że komiksy SL są jakoś masakrycznie drogie w porównaniu z innymi wydawcami. Co by nie mówić, teza nie utrzymała się.

Druunę sprawdziłem w Mestro - 60,93 zł. W przeliczeniu na strony nadal drożej.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 14:18:10 wysłana przez Pawel.M »

Offline Death

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:17:06 »
Rogaty Bóg na pewno kosztował stówę. Bo pamiętam.

Offline Pawel.M

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:19:50 »
A tak, możliwe, że ten jeden Rogaty bóg tyle kosztował - sam kupiłem za 93 zł.

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #84 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:30:42 »
A przypomnę, że teza wyjściowa - Kaprala - była, że komiksy SL są jakoś masakrycznie drogie w porównaniu z innymi wydawcami. Co by nie mówić, teza nie utrzymała się.

Nie, kłamczuszku. Wyjściowa teza Kaprala była następująca:

Studio Lain wydaje swoje wypasiory w takich cenach, że sprzedają się w zaledwie w kilkuset egzemplarzach i wydawca oficjalne się do tego przyznaje! To się zaczyna robić rynek kolekcjonerski, a nie masowy.

Czytaj: Studio Lain sprzedaje po 800 egzemplarzy komiksu i uważa to za normę! Moja "teza wyjściowa" była o nakładach, a nie o cenach, a już na pewno nie o porównaniu cen z innymi wydawcami. Nie moja wina, że tylko Studio Lain przyznaje się do swoich katastrofalnych wyników. Wiem, że nie zrozumiałeś, ale już się do tego zdążyłem przyzwyczaić :)

Offline Pawel.M

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #85 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:33:01 »
Cóż, tylko fragment wypowiedzi naszego forumowego trolla:
Studio Lain wydaje swoje wypasiory w takich cenach, że sprzedają się w zaledwie w kilkuset egzemplarzach

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #86 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:34:19 »
Błagam, nie pogrążaj się już. Wystarczy.

Offline Pawel.M

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:39:24 »
Próżnoś repliki się spodziewał itd. :D

Offline tuco

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:51:29 »
Nasz forumowy kolega naprawdę porównuje Druunę w wielkim formacie, tłoczeniami na płóciennej oprawie i obwolucie do zwykłych wydań A4? :)
porównać można cokolwiek z czymkolwiek, tylko czasem sensu brak......
 
Generalnie chyba muszę (co do zasady) przyznać rację Kapralowi,
Patologia :(
To jest najkrótsza droga do nowej komiksowej smuty.
czyli że całkiem prawdopodobne jest przed nami jakieś spektakularne załamanie, smuty może nie będzie takiej jak 3 dekady temu, ale wielki E. znów próbuje prześcignąć o 2 długości cały peleton, zapominając, że ściga się głównie z czytelnikami, czyli swoimi klientami.

Natomiast, nie zgodzę się z grubszą generalizacją, że integrale czy pojedynczaki są beee czy też może lekiem na całe zło. Zgadzam się z faktem, że pierwsza ucieczka Egmontu przed konkurencją, uskuteczniona "ekskluzywnymi" integralami, podcięła nogi całemu rynkowi na co najmniej kilka lat. Ale już nie próbuję przerzucać tego pierworodnego grzechu na współczesne integrale. Wówczas rzeczywiście te mityczne 150 zeta było zabójcze, jakkolwiek by nie liczyć (bezwzględnie czy względem sumy hipotetycznych miękkookładkowych albumów), ale dziś to w większości ekonomicznie uzasadnione wydania, które też często swymi dodatkami robią dodatkową uciechę dużej grupie odbiorców. Porównania naszego ryneczku z wydawaniem nowych pozycji długich serii pojedyńczo na dojrzałych ugruntowanych rynkach. uważam za mocno nietrafione, w dodatku sądzę, że porównujący Kapral zrobił to celowo, licząc na wywołanie dyskusji, co jak widać znów mu się udało....

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 15:12:42 »
Cytuj
Nie wychodzą taniej.

Dziś Gildia - duży rabat na jeden tomik Druuny (Kurc), pozostałe cena: 89,00 zł (za 152 strony).

Dziś Gildia - Sędzia Anderson 2 (Studio Lain) cena: 85,90 zł (za 222 strony).

Nadal SL dużo tańsze.

 Niespecjalnie lubię takie przeliczenia na stronozłotówkę, ale owszem wychodzą. Nie wiem skąd cyfry bierzesz, możliwe że z sufitu. Za żadną Druunę nie dałem więcej niż troszeczkę ponad 70 złotych a wszystkie kupowałem na premierę, gdzie później ceny spadały. Poza tym czepiłeś się tej "Sędzi Anderson" jakby to był jakiś standard wydawniczy dla Studia Lain a przecież nie jest, bo wszystkie inne ich komiksy są sporo cieńsze  w podobnych często cenach (Mroczni Sędziowie i Heavy Metal niegdyś sporo dyskusji wzbudziły swoją objętością na 100 stron). I owszem  droga jaką muszą przejść komiksy Studia Lain aby dorównać jakością wydania tym od Bartosza Kurca jest jeszcze bardzo długa i to co ma dla Ciebie znaczenie to właściwie nie ma znaczenia, różnica w każdym możliwym kryterium jest widoczna gołym okiem.