Autor Wątek: Jakie wydania preferujecie  (Przeczytany 19535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wonap

Jakie wydania preferujecie
« dnia: So, 16 Luty 2019, 11:01:15 »
Ja osobiście wolę taniej a więcej;)
Ale wiem, że tutaj wiele osób które lubią ładnie prezentujące się komiksy na półkach, do czego ja z kolei mało przykładam uwagi;)
« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 11:03:11 wysłana przez wonap »

JanT

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #1 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:15:05 »
Ta twarda oprawa to wcale nie są jakieś duże koszty jakby się mogło wydawać (zwłaszcza u niektórych wydawców  :) ) Zobacz jakie małe różnice ma NSC, a Mucha jakby wydawała w SC to pewnie z 5 zł taniej tylko. Kiedyś też były opinie że WKKM w SC kosztowałoby z 25 zł co jest bzdurą totalną  :)

Bardziej chyba chodzi o kwestię miejsca i problemem są chude tomy w HC.

Offline wonap

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #2 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:24:44 »
co do objętości to przyznaję rację. O ile komiks mający ~400+ stron np. 100 Naboi jest ok to Chew czy  Hrabstwo Harrow zdecydowanie wolałbym w miękkiej;)

Offline Lou

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #3 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:37:04 »
Kupuję głównie wydania obcojęzyczne. W przypadku komiksów niezależnych, ta różnica w cenie między HC a SC nie jest jakaś szczególnie duża. Już bardziej widać to na przykładzie książek.
Obok komiksów, sporo miejsca zajmują u mnie książki o historii animacji więc muszę dzielić przestrzeń. Jeśli tylko mam możliwość, przy zakupie wybieram wersję z miękką okładką. Poza tym HC są niewygodne w czytaniu, np. w podróży. A cienki komiks z twardą oprawą to już w ogóle imho dziwny wymysł.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline MarcusSz

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #4 dnia: So, 16 Luty 2019, 13:24:10 »
Ankieta, ciężka do odpowiedzi. Jak dla mnie, jest to zbytnie generalizowanie. Tak jak nie jestem sobie w stanie wyobrazić np. Druuny w miękkiej oprawie, tak też nie widział bym sensu w np. jednego zeszytu Smerfów w twardej. Oczywiście takie "czytadła" jak Marvel Now czy DC Odrodzenie, w żaden sposób nie przeszkadza mi że są w miękkiej, a nawet super sprawa, bo za przystępną cenę można sporo kupić, tak pewne rzeczy np. zbiorcze frankony, dla mnie wręcz wymagają oprawy twardej - a przy wydaniach kolekcjonerskich, to była by zbrodnia, dawać je na miękko.

Offline nori

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #5 dnia: So, 16 Luty 2019, 13:56:22 »
Chyba podobnie, jak koledzy, w zależności od formy albumu. W przypadku grubszych wydań, zarówno amerykańskich jak i europejskich, wolę twardą oprawę, natomiast w przypadku europejskich albumów pojedynczych, czy też nieco cieńszych wydań amerykańskich, wolę albumy w miękkiej oprawie. Szczególnie chodzi o oszczędność miejsca, jednak w przypadku albumu europejskiego, twarda okładka potrafi zajmować 2/3 grubości! Owszem, fajnie to wygląda, ale moje półki tego już w obecnych czasach po prostu nie uciągną. Dlatego np.: wymieniłem wszystkie Thorgale z twardej na miękką. Bardzo pasują mi także obecnie wydawane serie Marvel Now! i DC Odrodzenie, tu forma na miękko jest dla mnie idealna. WKKM czy inne kolekcje także wolałbym w takiej formie. Także głównie z powodu oprawy i formy wydania kupuję obecnie serie z linii Komiksy są SUPER!, forma wydania, czyli nieco pomniejszony format i miękka oprawa w tym przypadku idealnie się sprawdza.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline U.F.O

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:07:21 »
Ja staram się kupować w twardej oprawie, o wiele lepiej się tak czyta komiksy, a i dłużej przetrwają niż te w miękkiej. Wiadomo, że cienkie komiksy lepiej na miękko, więcej miejsca etc.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #7 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:19:12 »
A cienki komiks z twardą oprawą to już w ogóle imho dziwny wymysł.

W latach 90-ych jak się miało w rękach Thorgala, czy pierwszą XIII od Korony w twardej oprawie, to się miało wrażenie obcowania z exclusivem. Dziś faktycznie to irytuje.

Offline K.Leszcz

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #8 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:40:42 »
Miękka oprawa w "Komiksy są super!" bardzo pasuje, ale w pomniejszonym formacie. Gdyby komiks o podobnej objętości wydano w A4, ale w miękkiej, to byłby zgrzyt.

Offline Gascon200

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #9 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:43:01 »
Kupuję głównie wydania obcojęzyczne. W przypadku komiksów niezależnych, ta różnica w cenie między HC a SC nie jest jakaś szczególnie duża. Już bardziej widać to na przykładzie książek.
Obok komiksów, sporo miejsca zajmują u mnie książki o historii animacji więc muszę dzielić przestrzeń. Jeśli tylko mam możliwość, przy zakupie wybieram wersję z miękką okładką. Poza tym HC są niewygodne w czytaniu, np. w podróży. A cienki komiks z twardą oprawą to już w ogóle imho dziwny wymysł.



Wiem, że to trochę off top, ale jakie to są książki o historii animacji? Możesz dać mi przykłady na pw? :>



W moim przypadku jeszcze trochę miejsca na komiksy mam, więc twarde mi nie przeszkadzają. Owszem, czyta się je trudniej w podróży, ale grube komiksy (szczególnie te w innych formatach niż zwykle, jak Fistaszki) na miękko się też niezbyt dobre czyta. Może im grubszy komiks, tym bardziej powinien mieć twardą oprawę?
Z ceną to mi obojętnie, bo dla mnie komiksy to i tak drogie hobby :P

Offline tabasko21

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #10 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:57:29 »
Dla mnie jak najbardziej wydania powyzej 250 stron powinny byc na twardo a reszta na miekko . Mylilem sie kiedys twierdzac ze Rebirth powinien byc wydawany tak samo jak Nowe DC na twardo bo zauwazylem ze tyle ostatnio jest komiksow na rynku ze z miejscem zaczyna byc krucho a okladki ze skrzydlkami nie sa takie zle . Tak sie zastanawiam czy jakby Egmont nie wypuscil jakiejs serii jako zeszytowki ( uwielbiam okladki ) czy nie przelozylo by sie to na wieksze zainteresowanie komiksem wsrod nastoletnich fanow . Nie zawsze kazdy moze sobie pozwolic na opasle tomy a wydatek paru zlotych nie jest az tak odczuwalny . Kupowalibyscie zeszytowki za 6-7 zl okladkowej ?  ;)

Offline moai

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #11 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:01:15 »
Zeszytówek nie lubię. Generalnie wolę na miękko. Nawet opasłe tomy. Invincible Compendium jest ma miękko i jest spoko.

Offline Death

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #12 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:09:47 »
Najbardziej lubię czytać takie albumy jak Podniebny Harry, Bois-Maury, Comanche, Lot kruka, Aama, Katanga, Elryk czy Gwiezdny zamek czyli pojedyncze tomy w HC. Tak samo lubię czytać komiksy z Muchy jak Hrabstwo Harrow, Velvet, Saga, Bękarty z Południa czy Outcast. Wygodnie się czyta, zawsze dostajemy fajną grafikę na okładce, a nie w środku (lub w ogóle), komiks nie zamyka się sam lub nie wygina jak w miękkiej oprawie, jest lekki, więc można sobie bez większego obciążenia czytać w pociągu na kolanach, na podwórku na słoneczku itd. Super wygodne i komfortowe.
No, ale... takie albumy mają najwyższą cenę, zajmują mnóstwo miejsca na półce, są małą dawką danej historii i trzeba długo czekać na dalszy ciąg. No to muszę woleć integrale jak BBPO czy Arq.  ;D  Ciężkie, ale tanie i zajmują najmniej miejsca na cennych półkach. Średnio lubię miękkie cienkie, bo się nierzadko wyginają, też jest mało czytania i trzeba czekać na dalszy ciąg, ale przynajmniej zajmują dość mało miejsca na półce (ale nie tak mało jak jeden gruby integral). Poza grafiką na okładce i dość małymi potrzebami półkowymi miękkie za bardzo plusów u mnie nie mają. Są jeszcze grubasy w miękkiej. Tych w ogóle nie lubię, ale czasem wydanie przynajmniej pasuje do danego dzieła (np. albumy Guya Delisle).
Tak naprawdę, to już mi wszystko jedno. Kupuję to co mi się podoba i nie patrzę jak jest wydawane. Na cienkie mam taki sposób, że kupuję jak wychodzi i czytam, kiedy mam większą dawkę (lub nawet całość). Spokojnie da radę tak robić, bo zawsze jest co czytać, więc mogę sobie spokojnie pozwolić na leżakowanie wielu serii aż do wydania i zakupienia większej dawki. Integrale w HC wygrywają, ale są niestety najmniej wygodne w obsłudze (na szczęście to jedyny ich minus). A tak naprawdę to mnie już wszystko jedno, że tak się powtórzę.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 15:13:42 wysłana przez Death »

Offline nocny

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #13 dnia: So, 16 Luty 2019, 17:45:42 »
Ankieta trochę taka, że nie mogę zagłosować.
Bo zależy jakie komiksy.
Zbiorcze tylko twarda, pojedyncze albumy typu Thorgal tylko miękka.

Małpisyn

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #14 dnia: So, 16 Luty 2019, 18:30:44 »
Komiksy jak jajka - zawsze na twardo. Nie pamietam już, ile razy skleiłem moje I. wyd. Sandmana - praktycznie za każdym razem, gdy wracam do tej pozycji. Wydawanie zaś czegokolwiek powyżej 300 stron w miękkiej okładce powinno być karalne (w mojej wyłącznie ocenie).