Autor Wątek: Jakie wydania preferujecie  (Przeczytany 19541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #30 dnia: So, 15 Luty 2020, 13:35:26 »
Pojedyncze albumy w HC zajmują więcej miejsca, niż integral w HC.

W ten sposób to wszystko można udowodnić. Nawet, że białe jest białe, jak mawiał klasyk :)

Tylko przypomnę Ci, że jesteśmy w wątku Kultury Gniewu i rozmawiamy o potencjalnym integralu "Binio Billa", który wychodzi na miękko.

Offline wilk

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #31 dnia: So, 15 Luty 2020, 15:36:36 »

A co do ceny, to naprawdę warto czekać parę lat na integrala, żeby zaoszczędzić 10 albo 20 zł? Ja tam wolę szybciej komiksy przeczytać.
Też wolę szybciej przeczytać ale w Twoim pytaniu nic o tym nie było. Więc jeśli zadajesz pytanie czy wolisz integral czy pojedyncze albumy to odpowiadam: integral

Sorry, ale wyssane z palca jest porównywanie szerokości wydań HC i SC.

Na przyszłość radzę precyzyjniej formułować swoje pytania. :)

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #32 dnia: So, 15 Luty 2020, 15:37:38 »
Nie umiemy przegrywać, co?
No trudno :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #33 dnia: So, 15 Luty 2020, 16:11:06 »
A co do ceny, to naprawdę warto czekać parę lat na integrala, żeby zaoszczędzić 10 albo 20 zł? Ja tam wolę szybciej komiksy przeczytać.

Tylko wiesz, integral to nie jest kwestia oszczędzenia kilku złotych, tylko możliwość przeczytania całości (czy większej części) od razu. I to nie jest tylko mój wymysł, bo wiele osób ten argument powtarza od dawna. A kiedy coś wychodzi w pojedynczych tomach, i tak niejeden ci napisze, że czeka z lekturą na całość. Jeśli wolisz czytać szybciej, każdy tom na bieżąco, to nic tylko pogratulować pamięci w tym wieku ;) Ja osobiście wolę grubsze wydania, choć akurat w przypadku takich serii jak wspomniany tu Binio Bill, czy np. Jeremiah, gdzie każdy tom to samodzielne historie, jest mi to bez różnicy.

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #34 dnia: So, 15 Luty 2020, 16:28:37 »
Tylko wiesz

Tylko wiesz, na całym świecie podstawę rynku komiksowego stanowią zeszyty albo pojedyncze albumy. Integrale albo paperbacki są dla tych, którzy przegapili oryginalną publikację, albo chcą się trochę posnobować, że niby czytają "graphic novels" a nie comic books. A u nas trend się zrobił jakby odwrotny i wszyscy mają dziwne parcie na integrale, chociaż u nas cykl wydawania serii jest nieporównanie szybszy niż Zachodzie (z powodu wieloletnich zaległości, których jeszcze długo nie nadrobimy) i nie musimy tak długo czekać na kolejne odcinki jak oni. Porównując wielkość i dojrzałość rynków zachodnich z nami, należy jednak dojść do wniosku, że to u nich jest norma, a u nas patologia. No chyba, że porównanie z Zachodem uznacie z jakichś powodów za niewłaściwe :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #35 dnia: So, 15 Luty 2020, 16:43:27 »
Tylko wiesz, na całym świecie podstawę rynku komiksowego stanowią zeszyty albo pojedyncze albumy.

Oczywiście.

Porównując wielkość i dojrzałość rynków zachodnich z nami, należy jednak dojść do wniosku, że to u nich jest norma, a u nas patologia. No chyba, że porównanie z Zachodem uznacie z jakichś powodów za niewłaściwe :)

Ale wiesz, że nigdy nie dogonimy Francji czy USA i już dawno jest za późno, byśmy stworzyli u nas taki rynek jak mają oni? Na szczęście trochę cię poznałem tu na forum, i wiem, że zawsze dla zasady jesteś na przekór, więc rozumiem cię doskonale 8)

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #36 dnia: So, 15 Luty 2020, 16:51:02 »
Nie jestem na przekór, tylko po prostu nie rozumiem o co wam chodzi.
Zwłaszcza, że ciągle marudzenie o integralach nie dotyczy tylko niewydanych u nas serii (to bym zrozumiał, lepiej mieć od razu całość), ale także serii już wydanych i łatwo dostępnych. No weźmy tego nieszczęsnego "Binio Billa" albo "Kajka i Kokosza". Co i raz ktoś na tym forum przynudza, że nie będzie kompletował całości w albumach, bo woli poczekać na integral, którego nota bene nie ma w zapowiedziach i czort wie kiedy (i czy w ogóle) wyjdzie. Jaki to ma sens? Możesz mi to wytłumaczyć?

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #37 dnia: So, 15 Luty 2020, 17:35:29 »
Zwłaszcza, że ciągle marudzenie o integralach nie dotyczy tylko niewydanych u nas serii (to bym zrozumiał, lepiej mieć od razu całość), ale także serii już wydanych i łatwo dostępnych. No weźmy tego nieszczęsnego "Binio Billa" albo "Kajka i Kokosza". Co i raz ktoś na tym forum przynudza, że nie będzie kompletował całości w albumach, bo woli poczekać na integral, którego nota bene nie ma w zapowiedziach i czort wie kiedy (i czy w ogóle) wyjdzie. Jaki to ma sens? Możesz mi to wytłumaczyć?

Nie. Bo tu akurat się z tobą zgadzam. Przynajmniej połowicznie. Gdyby były integrale Binio Billa, czy KiK, to brałbym. Ale też bez przesady, sam nie rozumiem podejścia: w pojedynczych nie kupię, dajcie mi integral.

Najemnika, Katangę, Wieże Bois Maury czy inne, chętnie kupiłbym w integralach, ale super, że w ogóle wychodzą/wyszły.
« Ostatnia zmiana: So, 15 Luty 2020, 17:37:26 wysłana przez ramirez82 »

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #38 dnia: So, 15 Luty 2020, 18:00:51 »
U mnie "Wieże Bois Maury" stoją sobie w HC i gdyby wyszły w integralu nawet by mi przez myśl nie przeszło, żeby je wymienić. Po co? Gromadzenie "pięknych wydań" ma sens tylko w przypadku ulubionych serii, ale przecież wszystkie nie mogą być ulubione.

W ogóle mam wrażenie, że komiksiarstwo powoli zmienia się w zbieractwo przedmiotów, którymi można się pochwalić: integrali, omnibusów, autografów, wrysów, obrazków itp. Same komiksy są już chyba passe.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #39 dnia: So, 15 Luty 2020, 18:06:55 »
Nie wiem z czego wyciągasz tak pokraczne wnioski, że ludzie, którzy jarają się wypasionymi wydaniami, autografami, czy wrysami, samymi komiksami już się nie jarają. Jest na to szał, szkoda mi kasy na wydania Libertago, czy czasu na stanie w kolejkach za wrysem, ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy, że dla tych ludzi komiksy są passe.

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #40 dnia: So, 15 Luty 2020, 20:16:52 »
Przypomniała mi się słynna galeria komiksowych obrazów na plastikowej boazerii i chyba zrozumiałem o co w tym wszystkim chodzi.



A może te wszystkie stojące dumnie na półkach grubaśne integrale i omnibusy w twardych oprawach mają być namiastką cennych księgozbiorów? A te "wrysografy" namiastką prawdziwych dzieł sztuki, wiszących na ścianach? Taki ersatz bagażu kulturalnego, którego nie uda(ło) się odziedziczyć po familii?

Offline Martin Eden

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #41 dnia: So, 15 Luty 2020, 20:25:30 »
Jeśli chodzi o BB, to wolę pojedyncze. Bardziej kojarzą mi się z albumami z PRL, więc są tu bardziej na miejscu. Taki ze mnie mentalny więzień azkabanu...
BB w HC na pewno byłby grubszy, szczególnie, jeśli na liście życzeń są materiały dodatkowe.

BTW, kolorowanie w ostatnio wydanym albumie na plus dla starego wydania. W wydaniu KG na kilku kadrach kolorysta poszedł na łatwiznę - np.przy pokolorowaniu totemu stojącego w obozie Indian.

Offline Pawel.M

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #42 dnia: So, 15 Luty 2020, 22:15:54 »
sam nie rozumiem podejścia: w pojedynczych nie kupię, dajcie mi integral.
1. Masz całość od razu.
2.W twardej oprawie (albumy nie zawsze są na twardo).
3. Zajmują mniej miejsca na półkach (porównujmy twarde z twardym i miękkie z miękkim).

A nade wszystko:
4. Masz dużo taniej - np. cena z Gildii, Azymut cztery tomy - 180 zł. Integral kosztowałby max 89 zł.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #43 dnia: So, 15 Luty 2020, 22:21:29 »
Znam zalety integrali, i też je lubię, ale chodziło mi o coś innego: o odpuszczenie dobrego komiksu, tylko dlatego, że jest w pojedynczych tomach, a nie w integralu. Tu już zgodzę się z Kapralem, że jest to jakiś patologiczny kult integrala.

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #44 dnia: So, 15 Luty 2020, 22:32:38 »
A nade wszystko:
4. Masz dużo taniej - np. cena z Gildii, Azymut cztery tomy - 180 zł. Integral kosztowałby max 89 zł.

Ha ha ha!!! To jest przypadek czysto hipotetyczny. Takie alternatywy nie występują na naszym rynku.