Autor Wątek: Jakie wydania preferujecie  (Przeczytany 19545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 09:21:37 »
Jako że nabywam wyłącznie frankofony z domieszką Vertigo to preferuję tylko zbiorcze w HC. Dlatego martwi mnie zapowiedziane wydanie Usagiego, ale tutaj z oceną i ewentualnym zakupem wstrzymam się aż do momentu faktycznego pojawienia się na rynku i recenzji. Oczywiście takie rzeczy jak Asterix, Smerfy czy debiutujące polskie tytuły mogę brać w miękkiej, ale już takiego "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" nie kupuję i czekam na przyzwoite integrale.(Chociaż tutaj poniekąd rozumiem wydawcę że chce aby czytelnicy mogli uzupełnić serię w takim formacie jakim zaczęli zbieranie kiedyś)

Offline robbirob

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 10:34:11 »
Ja nie wybrzydzam, biorę jak wychodzi, bo póki co nie mamy takiego dobrobytu aby dane tytuły były i na miękko i na twardo.
Ale fakt, że takie cieńsze tpb to wolę jednak w miękkich. A albumy frankofońskie to już tym bardziej.

Offline poxi

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 11:31:38 »
Kupuję niemal same grubasy, więc zdecydowanie na twardo.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Luty 2019, 13:22:49 wysłana przez poxi »

Offline perek82

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 13:04:07 »
Na twardo wolę mieć:
zbiorcze frankofony, grubasy (Prosto z piekła, Blankets, Habibi, Eisnery itd.) i ulubione / klasyki (Strażnicy, Vendetta, DKR, Sandman itd.)
Na miękko wolę:
superhero (i to nie tylko takie po 160, ale i większe - mam tak oryginalne Daredevile Bendisa /Brubakera, Epici Spidermana czy run JMS, new x-men, podobał mi się gotham central wydany u nas na miękko) i cienkie frankofony (tak poniżej 100 stron)
Na miękko mam też sporo Vertigo w oryginale (swamp thing, doom patrol, kaznodzieja, Y, 100 naboi, DMZ) i to też wg mnie akceptowalne, no chyba że coś uznaję za klasyk (swamp thing) to mam też na twardo. Taki kaznodzieja w oryginale na miękko to chyba połowę miejsca zajmuje na półce w porównaniu z wydaniem Egmontu.
Ale to nie jest coś, co wpływa znacząco na decyzje o zakupie. Gdybym nie miał Blankets i Habibi, to bym teraz pewnie kupił na miękko. W ostatnim czasie chyba tylko przy Ludziach północy ma to jakieś znaczenie - w sensie nie wiem czy to warte miejsca na półce.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 18:04:14 »
Nie będę oryginalny. Pojedyńcze albumy w miękkiej, integrale w twardej. Potem takie Comanche i inne Bois-Maury zajmują sporo miejsca.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Deg

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 18:34:39 »
Z twardych wydań łatwiej zdejmuje się folię.
This is my truth, tell me yours.

Offline Mateusz

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 19:55:17 »
Dyskusję na temat nakładów i cen komiksów wydawanych na naszym rynku wydzieliłem do osobnego tematu: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/ceny-i-naklady-komiksow-wydawanych-w-polsce/
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Luty 2019, 20:35:45 wysłana przez Mateusz »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Antari

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 20:38:58 »
Moim zdaniem źle dobrane pytanie albo należałoby utworzyć osobną ankietę, jakie wydania preferujesz a) cieńsze (120 stron) czy b) grubsze (400-500 stron).
No i HC nie zawsze znaczy droższe. Jest jeszcze oversized i różnice między rynkami.

Na tak postawione pytanie jednak udzieliłem odpowiedzi droższe w HC, bo tak... często dopłacam żeby mieć HC jak kupuję komiks, który cenię.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Luty 2019, 20:41:28 wysłana przez Antari »

Offline Kalander

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:41:22 »
Dla mnie to wszystko mogłoby lecieć na miękko, nie ze względu na szczelność, bo różnica w cenie wcale nie jest tak duża, ale przede wszystkim ze względu na miejsce. Wyjątkiem oczywiście są jakieś wydania kolekcjonerskie, powiększone formaty, absoluty, omnibusy, etc.

Offline Arne

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #24 dnia: So, 15 Luty 2020, 12:49:19 »
Jesli chodzi o Binio Billa to nie wydaje mi sie zeby hipotetyczny integral mial byc w innym formacie niz A4

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #25 dnia: So, 15 Luty 2020, 12:59:20 »
Słuchajcie, czy ktoś mnie może oświecić o co chodzi z tym parciem na integrale? Czyta się je kiepsko, ciężkie to jak nieszczęście. Że niby ładnie na półce wyglądają? No nie kumam :(

Offline donKiszot

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #26 dnia: So, 15 Luty 2020, 13:02:06 »
Nie wiem jak inni, ale ja lubię mieć kompletne wydanie (najlepiej z dodatkami) w jak najmniejszej ilości tomów. Głównie ze względu właśnie na miejsce na półce, którego ostatnio coraz mniej ;)

Offline wilk

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #27 dnia: So, 15 Luty 2020, 13:12:10 »
Słuchajcie, czy ktoś mnie może oświecić o co chodzi z tym parciem na integrale? Czyta się je kiepsko, ciężkie to jak nieszczęście. Że niby ładnie na półce wyglądają? No nie kumam :(
Zajmują mniej miejsca na półce i są tańsze niż suma pojedynczych albumów. Tylko i aż tyle.

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #28 dnia: So, 15 Luty 2020, 13:26:00 »
To nieprawda, że zajmują mniej miejsca na półce. Zaraz Wam to pokażę :)





Integral 4-albumowy ma 21 mm grubości, a 4 albumy SC jakieś 16 mm.
Integral 3-albumowy ma 15 mm, a 3 albumy SC 12 mm. Okładka HC robi swoje.

Tak że ten argument jest z palca wyssany. Jakieś inne?

A co do ceny, to naprawdę warto czekać parę lat na integrala, żeby zaoszczędzić 10 albo 20 zł? Ja tam wolę szybciej komiksy przeczytać.
« Ostatnia zmiana: So, 15 Luty 2020, 13:29:00 wysłana przez Kapral »

Offline Murazor

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #29 dnia: So, 15 Luty 2020, 13:32:45 »
Tak że ten argument jest z palca wyssany. Jakieś inne?
Pojedyncze albumy w HC zajmują więcej miejsca, niż integral w HC. Na miękko masz rację. Np: cieniutkie HCki od Muchy, czy pojedyncze Thorgale na twardo (bo tylko nowe tomy są jeszcze na miękko).

Taki integral Azymutu, czy Najemnika zająłby polowe tego co pojedyncze albumy.