Autor Wątek: Jakie wydania preferujecie  (Przeczytany 19544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #105 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:42:31 »
A bo ja wiem? Miałem na myśli, że też wydaje lub wydawał pojedyncze albumy, może źle zdanie złożyłem.

Offline keram2

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #106 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:43:27 »
Mroczne Miasta.

...ale czy wydał coś na tanio, albo chociaż niedrogo?

Nie.

Offline GoNzO

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #107 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:48:53 »
Zadziwiający wynik ankiety. Nie spodziewałem się, że tak dużo ludzi preferuje wydania w miękkiej oprawie.

Offline tuco

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #108 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:51:49 »
Zadziwiający wynik ankiety. Nie spodziewałem się, że tak dużo ludzi preferuje wydania w miękkiej oprawie.
ja bym tak tego nie interpretował. wydaje mi się, że tak dużo ludzi woli (znacząco) taniej niż drożej, okładka przy tym nie ma aż takiego znaczenia (chyba że mówimy o cienkich pojedynczakach)

Offline Pawel.M

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #109 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:52:07 »
Nie wiem z kim teraz dyskutujesz, ale właśnie przytoczyłeś przykład na to, że polski rynek komiksowy wszedł w fazę patologii i odwrotu od masowego klienta. To się już dzieje.
Kurcze, myślałem, że jak zaznaczę w poście, że odpisuję Skandaliście LF, to wszyscy pojmą. Znowu zawiodłem się na bliźnim... Następnym razem, Kapralu, specjalnie dla Ciebie, postaram się narysować odbiorcę moich słów :D

...ale czy wydał coś na tanio, albo chociaż niedrogo?
Bo ja wiem, Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens wychodzi dość tanio - kupiłem za 31 zł, 108 stron w twardej oprawie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 16:55:03 wysłana przez Pawel.M »

brvk

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #110 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:56:04 »
Zadziwiający wynik ankiety. Nie spodziewałem się, że tak dużo ludzi preferuje wydania w miękkiej oprawie.
Bo tak postawione pytanie można różnorako rozumieć - czy wolę pojedyncze na miękko zamiast pojedynczych na twardo, a może chodzi o pojedyncze na miękko z zamiast integrali?

Idea, żeby na rynku ukazywały się najpierw miękkie albumy bez dodatków, a potem integral, jest fajnym pomysłem, ale nie przejdzie w obliczu postawy szerokiego grona komiksiarzy, którzy nie wchodzą w serie nieukończone, walnie przyczyniając się do poważnego spowolnienia trybu wydawniczego lub nie wydania całej serii.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 16:58:44 wysłana przez brvk »

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #111 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 17:05:52 »
Właściwie to nie wiem dlaczego dyskusja skręciła na frankofony. W komiksach anglosaskich też cuda się dzieją cenowe. Daredevil Millera 120, DMZ 120, Multiversum 145, Invincible 100, Hellblazer 110, Jupiter's Circle 110. WTF? Jakaś segmentacja na paru drogich scenarzystów dla bogoli i resztę tanich wyrobników dla pospólstwa?

Offline GoNzO

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 17:12:07 »
Jestem zdania, że jakościowo dobre komiksy powinny wychodzić w twardej oprawie i dużym formacie, a takie Marvel Now itp. mogą sobie być w miękkiej i mikro skali, mniej miejsca zajmują. Sporo tytułów pomijam planując zakupy tylko z tego powodu, że są w miękkiej oprawie, czekając na wydania zbiorcze.

Offline Pawel.M

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 17:41:13 »
Czy właśnie Scream Comics nie pobija cenowego rekordu za pojedynczy album? Wika i gniew Oberona, okładkowo - 69,99 zł, teraz w Gildii - 48,90 zł...

Co do tanich komiksów - to dość dobrze to robi Non Stop Comics, acz jeśli chodzi o mnie, nie obraziłbym się jakby zrezygnowali z tego kupiastego "meszku" na okładkach, a zamiast tego dali skrzydełka (bardzo mi odpowiada jakość wydawania Marvel Now od Egmontu czy Valianta od KBOOM).
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 17:46:20 wysłana przez Pawel.M »

Offline Gazza

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #114 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 19:19:23 »
Jestem zdania, że jakościowo dobre komiksy powinny wychodzić w twardej oprawie i dużym formacie, a takie Marvel Now itp. mogą sobie być w miękkiej i mikro skali, mniej miejsca zajmują. Sporo tytułów pomijam planując zakupy tylko z tego powodu, że są w miękkiej oprawie, czekając na wydania zbiorcze.
To mocne uproszczenie i uogólnienie w stosunku do np MN! - dla przykładu taki Thor Gromowładny Aarona z przefachową oprawą Ribica zasługują na porządne, a nie ekonomiczne wydania. Można takich tytułów więcej znaleźć - choćby Secret Wars (znów Ribic)!

Zgadzam się również z Pawel.M - w NSC brak skrzydełek to straszna lipa - po jednym czytaniu trudno o niezagięte narożniki okładek.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 20:00:48 wysłana przez Gazza »

Kapral

  • Gość
Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #115 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 19:24:35 »
Może powołać jakąś komisję weryfikacyjną, jak za PRL-u? Mogłaby decydować którzy autorzy mają prawo do wydań ekskluzywnych, a którzy muszą iść na miękko :)

Online Torpedo

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #116 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 20:14:06 »
Na miękko, na twardo, o czym wy tu w ogóle, towarzysze?
W najbliższym czasie rynek zdominują wersje elektroniczne! To tylko kwestia opracowania i wdrożenia wyświetlaczy analogicznych do e-inka, tylko barwnych.

Offline Pawel.M

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #117 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 20:19:17 »
Torpedo
Eee tam, ebooki książek nie wyparły, to komiksów nie wyprą tym bardziej. Jakoś sobie nie wyobrażam czytnika wielkości 240 x 320, a raczej 480 x 320 (żeby obejrzeć dwie plansze obok siebie).

Offline willy_poodle

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 12:29:12 »
Ja wolę twarde, nawet z obitym rogiem niż miękkie w idealnym stanie, bo w twardej przetrwa więcej czytań, przekładań z kąta w kąt, przeprowadzek itp.

Offline Xmen

Odp: Jakie wydania preferujecie
« Odpowiedź #119 dnia: So, 09 Październik 2021, 02:55:53 »
Twarde standardowy rozmiar-żadne powiększone formaty, chociaż miękka okładka mi nie przeszkadza.
Marvel now czy tym podobne spoko się czyta, komiks lekki wygodny, szczególnie podwójne tomy.
Bloczki betonowe typu pustak jak eternals itd powinni zorać ani to ładne ani wygodne, wielkości małego odkurzacza.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.