Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 110921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Sideca
« Odpowiedź #210 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 20:42:02 »
Z adresu:
kontakt@sideca.pl
tego samego na który składało się zamówienie. Ciekawe czy to w zamiarze ma być jakimś kontrolowanym przeciekiem, żeby uspokoić sytuację, choć znając ich może faktycznie wyplują kilka komiksów i znowu zapadną w zimowy sen.

Offline Leyek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #211 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 22:47:27 »
z wyjaśnieniami że nie mieli etatowych ludzi

Po wzięciu z przedpłat 25-30k nie mieli przez półtora roku czasu wysłać 100 maili (a de facto to 1 maila na 100 adresów; założyłem 100 zamówień po 250 zł), bardzo wiarygodne wyjaśnienie i poważna podstawa.

Offline Eyeless

Odp: Sideca
« Odpowiedź #212 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 23:03:30 »
Może postojowe dostali, pożyczkę na kwartał, zwolnienie z zusu i kasę na wakacje ... będzie z czego oddać :)

Offline kas1

Odp: Sideca
« Odpowiedź #213 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 09:32:00 »
No nie, to są jakieś jaja jak berety... Coś było na rzeczy z tą nową stroną. Po prawie dwóch latach Sideca odpisała mi na mejla z przeprosinami za zwłokę, z wyjaśnieniami że nie mieli etatowych ludzi i niedługo poinformują o dalszych krokach, ze wzmianką, że zaczynają od nowa i z prośbą o podanie nr konta na który zwrócą kasę...
Zgłosiłem na początku roku sprawę Policji, ciekawe czy miało to jakieś przełożenie...Ciekawe też czy pociągną dalej z tematem zapowiedzianych tytułów czy też skończyła im się licencja (bo były informacje, że inne wydawnictwa miały przejąć te tytuły).
Strasznie to wszystko dziwaczne, ale ja mimo wszystko mam do nich sympatię za wydane do tej pory tytuły i na pewno kupię ich komiksy, ale jak będą dostępne, nigdy więcej w przedpłacie.


Obstawiam, że stało się tak z powodu zgłoszenia. Byli pewnie słuchani a to trwa, wprowadza niepewność, nerwowość i nie jest warte tych kilku złotych.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #214 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 12:42:00 »
Sideca żyje! Superancko! Możecie znów składać przedpremierowe zamówienia i od razu je opłacać :)

Offline Arne

Odp: Sideca
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 12:53:46 »
Sideca żyje! Superancko! Możecie znów składać przedpremierowe zamówienia i od razu je opłacać :)
Masz udzialy w tym interesie, ze tak zachecasz?:)

Offline eyesore

Odp: Sideca
« Odpowiedź #216 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 12:59:27 »
to chyba była szydera  ;)
ciekawe czy wydadzą ostatnio tom Martwego  ;D

Offline Arne

Odp: Sideca
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 13:04:36 »
to chyba była szydera
Zorientowalem sie. Jak wiekszosc postow Apasza.

Offline xanar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #218 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 13:16:57 »
Nie no, większość postów Apasza jest na serio, ten akurat był żartem  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Sideca
« Odpowiedź #219 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 18:36:49 »

Obstawiam, że stało się tak z powodu zgłoszenia. Byli pewnie słuchani a to trwa, wprowadza niepewność, nerwowość i nie jest warte tych kilku złotych.

Z jednej strony też bym obstawiał taką wersję, znam jedną osobę, która dawno temu, po zgłoszeniu sprawy otrzymała zwrot. Z drugiej strony coś się po ich stronie zaczyna dziać, uaktualnienie strony itp., ale to już wszyscy z przeszłości znamy... Trudno tu cokolwiek wyrokować bez twardych danych tzn. ile osób zgłaszało sprawę i ile z nich (a także spośród tych co nie zgłaszali) dostało jakiekolwiek informacje zwrotne lub pieniądze.
Wczoraj napisali do mnie z prośbą o nr konta, dziś pieniądze przyszły z fakturą korekcyjną i wiadomością w iście sidekowym stylu, że moja "karta zamówienia z danymi została zniszczona".
Kiedyś słyszałem plotkę (typu 'od kolegi kolegi', więc jej wiarygodność jest dosyć umowna), że ludzie związani z tą komiksową inicjatywą niby nie zajmują się tym na co dzień i traktują to trochę po macoszemu. Z drugiej strony wszystkie informacje uzyskiwałem od tej jednej pani, z zaznaczeniem, że brak tam innych pracowników. Może jest możliwość, że to wszystko jest wewnętrznie niesprzeczne i cały ten bałagan wynika z jakichś losowych lub życiowych perypetii, ale trochę za dużo w okresie działalności wydawnictwa tych wątpliwości, niesolidności i przede wszystkim zero informacji do klientów. W sumie bym się nawet nie zdziwił jakby oni na bieżąco generowali scenariusz do komiksu o wydawaniu komiksów i dopasowywali się na żywca do klimatów Andreasa itp. Trudno to wszystko ogarnąć i sobie zracjonalizować, ale wcale nie zdziwię się jak niedługo pojawi się od nich nowy komiks lub kolejna cudowna zapowiedź.

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #220 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 19:01:10 »
Studio Lain też nie ma pracowników i pracuje normalnie na etacie :)

Offline Mruk

Odp: Sideca
« Odpowiedź #221 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 01:56:53 »
wszystkie informacje uzyskiwałem od tej jednej pani, z zaznaczeniem, że brak tam innych pracowników. Może jest możliwość, że to wszystko jest wewnętrznie niesprzeczne i cały ten bałagan wynika z jakichś losowych lub życiowych perypetii, ale trochę za dużo w okresie działalności wydawnictwa tych wątpliwości, niesolidności i przede wszystkim zero informacji do klientów.

Takie wyjaśnienia wystarczały kiedy działali od czasu do czasu, bez zapowiedzi, bez terminów, ale co jakiś czas produkowali fajne albumy. Wtedy to było ok.

Natomiast jak ktoś bierze przedpłaty to sorry, ale albo staje na rzęsach i się wywiązuje, nawet jak nie ma pracowników, albo zwraca kasę od razu, albo bije się w piersi i nie ściemnia, np. o nowych rewelacyjnych pomysłach w przygotowaniu, tylko wyjaśnia swoje kłopoty, przeprasza i zwraca kasę najszybciej jak się da.

Jasne, każdemu może się coś nie udać, tylko w takiej sytuacji po co się wkopywać w przedpłaty, a potem na zmianę milczeć i ściemniać?

John

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 14:46:22 »
Zawsze jeszcze mogą powiedzieć że czytelnicy ich omamili :)

Offline nocny

Odp: Sideca
« Odpowiedź #223 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 09:31:05 »
Właśnie dostałem mejla od Sideci z informacją, że przygotowali dla mnie zwrot pieniędzy i proszą o numer konta.
Czyli chyba po mału w miarę możliwości oddają pieniądze. Po prostu im biznes ostatecznie nie wyszedł.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Czerwiec 2020, 11:06:08 wysłana przez nocny »

Offline kenji

Odp: Sideca
« Odpowiedź #224 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 10:01:42 »
Ja też już od jakiegoś czasu mailuje z Sideca w sprawie zwrotu pieniędzy jak i w sprawie... wydania przez nich komiksów.
Nie chciałem pisać ,aż do momentu jak pieniądze nie pojawią się na koncie, ale widzę że coś się naprawde w tym temacie dzieje.

Powiem szczerze, że kontakt z Sideca teraz mam lepszy niż z Planetą Komiksów , która do teraz nie dostarczyła mi Thorgala a na maile i kontakt przez messengera nie odpowiada...