Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 111773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Sideca
« Odpowiedź #180 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 15:37:56 »
Nie wiem czy zgłaszanie przestępstwa Wam coś da - trzeba by udowodnić, że ich działanie było od początku nastawione na oszukanie. Sądzę, że wykazanie tego jest mało prawdopodobne, bo tu chyba po prostu firma zbankrutowała i nie jest w stanie się wywiązać ze zobowiązań.
Zostaje droga cywilna. Nie wiem czy gra jest warta świeczki, czy kasa jest do ściągnięcia.

Offline donT

Odp: Sideca
« Odpowiedź #181 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 15:56:29 »
Lekcja dla Was drodzy koledzy, aby nastepnym razem, dwa razy zastanowic sie zanim oddacie swoja mamone takim wydawniczym dziwolagom typu Fantasmagorie czy Sideca. Wspieranie i chec pomocy to jedno, ale potrzeba tez troszke dystansu i zdrowego rozsadku.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline NuoLab

Odp: Sideca
« Odpowiedź #182 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 18:43:46 »
No nie, Fantasmagorie to był dziwoląg ale Sideca w momencie zbierania kasy była firmą dość zasłużoną w komiksowie. Nie zmienia to faktu, że porażka tej pierwszej powinna dać do myślenia. Osobiście nie wtopiłem w żadnym przypadku chociaż przy Sidece byłem blisko.

Itachi

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #183 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 22:03:05 »
No nie, Fantasmagorie to był dziwoląg ale Sideca w momencie zbierania kasy była firmą dość zasłużoną w komiksowie.

Jak dziś pamiętam jak fragsel wychwalał Sidecę, używając podobnych argumentów. Że to uznane wydawnictwo, że za to co wydają jest gotów płacić z automatu itd. pierdu pierdu... Panowie, nam nikt łaski nie robi wydając komiksy, to jest zwykły biznes i tyle, śmieszy mnie takie podejście do Wydawcy, który zawsze miał w dupie klientów. Egmont robi po stokroć więcej a dostaje zjeby co chwila, ale nie Święta Sideca jest wspaniałomyślna bo ciągną Kozia! Bo wydali Rorka! Ot co święta prawda!!

Dla mnie prawda jest taka, że prędzej czy później i tak by ktoś to wydał (jak DD, daleko nie trzeba szukać), może nie pod koniec 2013 roku, ale w 2015... Tyle z romantyczności. Ale nie zaraz się pojawi, to czemu 2013 tego nie wydał? Już zawczasu odpowiadam, bo był to etap przejściowy, 2013 rok był pierwszym od dłuższego czasu, który wywołał odrodzenie sceny komiksowej. I tak z roku na rok dostawaliśmy możliwości zapoznawanie się z kolejnymi seriami, albumami itd... Na wszystko przychodzi czas.

Sam byłem blisko zakupu pre-orderów, ale poparte miałem to wymianą wiadomości z nimi, tak to był moment kiedy wspaniałomyślnie odpowiadali na pytania, ale mając w głowie ile razy miesiącami nie dawali znaku życia na szczęście zrezygnowałem. Dla mnie to kanciarze, ale przede wszystkim ludzie bez jaj (jak to kobieta to sorry). Nigdy nie mieli odwagi przed jakimiś problemami czy czymkolwiek innym napisać czarno na białym jak wygląda sytuacja. I to jest najgorsze.

Ja to się Wam Panowie i tak dziwię, że jeszcze nie zgłaszaliście sprawy na policję. Wiem że na fb były takie osoby, które o tym informowały. Ale po takim czasie to ugranie czegokolwiek ma zerowe szanse powodzenia niestety, bo sam miałem do czynienia z podobną sprawą (sprzęt agd).

Offline donT

Odp: Sideca
« Odpowiedź #184 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 22:12:16 »
Sideca w momencie zbierania kasy była firmą dość zasłużoną w komiksowie.

Zasluzony != wiarygodny.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #185 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 22:24:34 »
Dodam tylko, że Sideca była prawdopodobnie kontynuacją wydawnictwa Manzoku...
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #186 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 23:02:34 »
Na poprzednim forum, był taki mądrala, który uważał, że nawet jesli Sideca nie wywiąże się z umowy z Bruno Brazil, to on nie widzi problemu, bo pieniądze, które wpłacił na preorder BB są niczym, z frajdą jaką dała mu Sideca wydając Koziorożca, także ten...

Offline Arne

Odp: Sideca
« Odpowiedź #187 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 23:28:25 »
Na poprzednim forum, był taki mądrala, który uważał, że nawet jesli Sideca nie wywiąże się z umowy z Bruno Brazil, to on nie widzi problemu, bo pieniądze, które wpłacił na preorder BB są niczym, z frajdą jaką dała mu Sideca wydając Koziorożca, także ten...
Bo  to pewnie był wydawca z Sideki ;)

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #188 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 10:08:09 »
Zasluzony != wiarygodny.

I nie brakowało takich, którzy ostrzegał żeby nie dawać im kasy na zapas (włącznie że mna), jak widać niektórzy nigdy się nie nauczą. 

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #189 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 12:04:15 »
A jaki jest czas przedawnienia na tego typu sprawy, bo chyba gdzieś czytałem o zmianach w temacie czasu na ściąganie wierzytelności.

3 lata. Ale złożenie pozwu wstrzymuje bieg przedawnienia.

Offline kenji

Odp: Sideca
« Odpowiedź #190 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 18:24:20 »
muszę się przyznać , że jestem jednym z "frajerów" którzy dali się złapać. No ale hello... Wielki Martwy, Bruno Brazil... kurde , tak strasznie chciałem mieć te komiksy.
NIestety słaby jestem w reklamacjach i w walce o swoje. Tak już mam. I nic niestety nie zrobiłem w temacie walki o odzyskanie pieniędzy od oszustów. A zrobiłbym to z chęcią nawet nie dla tych pieniędzy, ale dla zasady....

Nawet przed chwilą zobaczyłem stare zamówienia.
Mam odpowiedz od wydawnictwa, wraz z potwierdzeniem i adresem a także z numerem nip.
Chciałem sprawdzić czy jeszcze widnieją gdzieś w KRS lub CDEIG... ale dopiero teraz zobaczyłem że nip ma tylko 9 cyfr...
Przypadek? NIe sądzę:)


Offline Leyek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #191 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 18:37:47 »
Chciałem sprawdzić czy jeszcze widnieją gdzieś w KRS lub CDEIG... ale dopiero teraz zobaczyłem że nip ma tylko 9 cyfr...

U mnie chyba NIP był normalny, więc może coś im się przez przypadek wtedy ucięło.

http://www.krs-online.com.pl/sideca-sp-z-o-o-krs-876334.html

Nie zawsze tu są dane aktualne, ale akurat w tym przypadku oficjalna wyszukiwarka https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/ też je potwierdza.
Tyle, że te dane są na tyle aktualne na ile Sideca o to zadbała, sądy raczej nie ścigają (albo robią to z olbrzymim opóźnieniem) nawet jak firma nie dopełni terminu złożenia sprawozdań czy innych wymaganych rzeczy.


Offline szulig

Odp: Sideca
« Odpowiedź #192 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 20:44:01 »
Nie wiem czy te sprawy sie kwalifikują ale można złożyć przez e-sąd.
https://www.e-sad.gov.pl/Subpage.aspx?page_id=18

Firma nam wisiala kase za faktury. Byla miedzy nami umowa, po prostu nie chcieli placic. Wyslalismy umowe, faktury. Sad ocenil dowody i wydal wyrok nakazujacy zaplatę. Dupy nie ruszylismy zza biurka. Moze warto sprobowac

Offline kenji

Odp: Sideca
« Odpowiedź #193 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 22:56:13 »
Nie wiem czy te sprawy sie kwalifikują ale można złożyć przez e-sąd.
https://www.e-sad.gov.pl/Subpage.aspx?page_id=18

Firma nam wisiala kase za faktury. Byla miedzy nami umowa, po prostu nie chcieli placic. Wyslalismy umowe, faktury. Sad ocenil dowody i wydal wyrok nakazujacy zaplatę. Dupy nie ruszylismy zza biurka. Moze warto sprobowac

jak ktoś "przeklika" to proszę o info. chętnie zajmę się tematem , tak dla sportu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #194 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 23:40:41 »
Ja najpierw skontaktowałem się z pewnym człowiekiem, którego znalazłem w komentarzach na Fb Sideki, domagającym się od nich zwrotu pieniędzy. Powiedział mi, że zgłosił sprawę na komisariacie w Pionkach i po pewnym czasie dostał zwrot pieniędzy przelewem pocztowym.
Chciałem zgłosić sprawę elektronicznie w lutym br. najpierw w Radomiu i u posterunkowego w Pionkach ale bez odpowiedzi. Potem napisałem do poznańskiej komendy i odpisali, że muszę przyjść osobiście. Spisywanie trwało koło dwóch godzin, najlepiej mieć ze sobą wszystko co potrzebne wydrukowane tj. dowód zakupu, fakturę/paragon, dowód wykonania przelewu, ofertę sprzedaży z Fb. Trzeba wszystko po kolei wytłumaczyć i opisać, a funkcjonariusz sporządza w tym czasie pismo. Dobrze też wspomnieć, że podobna sprawa była prowadzona w Pionkach, może im to ułatwić procedowanie. Póki co jednak nie dostałem żadnej informacji od Policji, więc czekam cierpliwie do wakacji, potem się będę upominać.