Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 110884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Midar

  • Gość
Sideca
« dnia: Cz, 21 Luty 2019, 00:53:58 »
Szkoda, że taki wniosek służy założeniu tego wątku, ale chyba Sideca wzoruje się trochę na Fancie, tzn. zebrała kasę i zamilkła nie wywiązując się ze swoich deklaracji. Zniknęła? Co, z Bruno Brazil i innymi tytułami? Ktoś ma od nich jakieś informacje?

Offline Gazza

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 08:30:50 »
Sideca tak właśnie działa - pojawia się, coś wyda, coś zapowie, a później znika na jakiś czas... :)

Offline robbirob

Odp: Sideca
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 08:31:50 »
Sideca tak właśnie działa - pojawia się, coś wyda, coś zapowie, a później znika na jakiś czas... :)
Tak, ale tym razem doszła nowa zmienna - wzięli wcześniej kasę na wydanie komiksów.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Sideca
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 08:56:31 »
Zawsze mieli potężne obsuwy i zawsze ignorowali prośby o informacje z ich strony. Oczywiście poza okresami, kiedy niczym Tums wybudzali się z letargu wydając kilka komiksów. Dopóki nie wzięli pieniędzy z góry można było przymykać oko. Teraz chyba tylko pozew zbiorowy.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline kas1

Odp: Sideca
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 09:57:44 »
Sideca ma specyficzny sposób zapowiedzi poprzez wyprzedaże wydanych dotychczas tytułów. Od rozpoczęcia wyprzedaży do wydania trzeba liczyć tak z dwa miesiące, chociaż tutaj sytuacja trochę się zmieniła bo jakąś część kasy dostali z góry.

Offline amsterdream

Odp: Sideca
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 13:37:56 »
Mnie dziwi względny spokój w tym temacie w porównaniu z tym co u Fantasmagorii się działo. Ale na FB już pierwsze osoby zaczynają zgłaszać sprawę na policję.

majkelus81

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 13:55:52 »
Żeby nie było że bronię wydawcę ale 3 tom Bruno Brazil miał wyjść w marcu z tego co pamiętam więc jeszcze mają czas i nie bede zaskoczny jak z ta 3 wyjdzie też zaległe 2 (pewnie chodzi o obniżenie kosztow).

Online Szekak

Odp: Sideca
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 14:10:49 »
Czekam na grupę na fb zrzeszającą ludzi oszukanych przez Sidecę. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kalander

Odp: Sideca
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 14:21:39 »
Ja wiem, że mleko się rozlało i nie ma co dyskutować o tym, co już się wydarzyło, ale trzeba było posiadać naprawdę ogromną dawkę optymizmu, żeby dawać z góry kilkaset złotych wydawnictwu, które słynie z opóźnień, znikania na całe miesiące i braku jakiegokolwiek kontaktu z czytelnikiem.

Online donT

Odp: Sideca
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 17:38:43 »
Dokladnie.
Niepewnym wydawcom nie daje sie z gory.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online carnivale

Odp: Sideca
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 17:50:42 »
Czy Sideca podawała konkretną datę wydania w momecie zbiórki ? (np.: 12.12.2018) czy odbyło się to na zasadzie "dajcie nam swoje pieniądze a my wydamy komiks " ?

Offline nocny

Odp: Sideca
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 18:03:12 »
Dali konkretne daty.

Offline HugoDumont

Odp: Sideca
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 20:09:17 »
Dokladnie.
Niepewnym wydawcom nie daje sie z gory.
Zgadza się choć przyznam że przez chwilę się zastanawiałem, czy w to nie wejść. Ostatecznie zwyciężył racjonalizm.

Offline Lipa

Odp: Sideca
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 20:11:14 »
Zgadza się choć przyznam że przez chwilę się zastanawiałem, czy w to nie wejść. Ostatecznie zwyciężył racjonalizm.
Miałem to samo, ale w porę ochłonąłem i ani złotówki nie przelałem

Offline pokia

Odp: Sideca
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 20:24:34 »
Czy zbiórka Sideca odbyła się już po całej aferze z Fantą?