Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2850 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 19:19:57 »
Bardziej niż ta liczba 100 tys. egzemplarzy zaintrygował mnie tytuł: „Hanako, duch ze szkolnej toalety”.
Brakuje mi na forum emotikonki z kręceniem oczkami.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline holcman

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2851 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 19:49:14 »
Bardziej niż ta liczba 100 tys. egzemplarzy zaintrygował mnie tytuł: „Hanako, duch ze szkolnej toalety”.
Brakuje mi na forum emotikonki z kręceniem oczkami.

Tytuł dość dobrze oddaje treść :-)

Offline Zwirek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2852 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 21:46:51 »
To jest coś więcej niż wam się wydaje. Hanako-san lub Toire no Hanako-san, to jest japońska miejska legenda.

Według mnie za popularność mangi „Hanako, duch ze szkolnej toalety” odpowiadają 2 rzeczy. Ogólnie dużo nastolatek i młodych kobiet wybiera mangi, to jest raczej wiadome. Drugi powód, kobiety z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu, fascynują się historiami kryminalnymi z domieszką psychopatów, zboczeńców, ogólnie mrożącej krew w żyłach tajemnicy. Łącząc oba aspekty, otrzymano przepis na sukces.

Offline srogin

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2853 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 22:12:26 »
Moim zdaniem chodzi o stosunkową łatwość w dostępie do narkotyków. Młodzież po nich głupieje i później kupuje mangi o duchach z dziwnych miejsc.

Offline Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2854 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 08:09:01 »
No tak - to by wyjaśniało też popularność całego segmentu superhero i większości pozostałych obszarów komiksu.  :D

Offline holcman

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2855 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 08:13:17 »
Drugi powód, kobiety z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu, fascynują się historiami kryminalnymi z domieszką psychopatów, zboczeńców, ogólnie mrożącej krew w żyłach tajemnicy. Łącząc oba aspekty, otrzymano przepis na sukces.

Powiedz, że nie czytałeś Hanako nie mówiąc, że nie czytałeś Hanako :-)

Offline Bushiken

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2856 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 10:29:22 »
Moim zdaniem chodzi o stosunkową łatwość w dostępie do narkotyków. Młodzież po nich głupieje i później kupuje mangi o duchach z dziwnych miejsc.

Na pewno nie w Japonii, gdzie jest jedno z najbardziej restrykcyjnych praw dot. narkotyków i za samo posiadanie paru gram można dostać kilkanaście lat więzienia. Ponadto zażywanie jest społecznie nieuznawane i każda osoba publiczna którą przyłapano była skreślona z życia publicznego jak Weinstein czy inni predatorzy na zachodzie.

Offline Zwirek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2857 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 12:14:44 »
Powiedz, że nie czytałeś Hanako nie mówiąc, że nie czytałeś Hanako :-)
Odnoszę się raczej do miejskiej legendy, sama manga tylko luźno do niej nawiązuje. To nie jest nic nowego, że dzieło popkultury nawiązuje do miejskich legend, mitów, historii z pogranicza.

Offline Kadet

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2858 dnia: Nd, 18 Luty 2024, 23:04:32 »
Szkoda anulowania "Star Wars komiks". Jak widać dało się sprzedawać całkiem grube komiksy w atrakcyjnej cenie.
Czy teraz, w odrobinę grubszej okładce i w cenie 2,5x wyższej za tyle samo stron sprzedają się lepiej?

Jak dla mnie te wszystkie nowe Marvele mogłyby wychodzić w takiej formie.

Wydaje mi się, że teraz SW, w tych nowych wydaniach, idzie lepiej - na podstawie topek, liczby wydawanych serii itp. Z tego, co pamiętam, to dopiero po "Mandalorianinie" podskoczyło zainteresowanie komiksami SW, bo wcześniej nowa trylogia nie przyniosła oczekiwanego wzrostu popytu.

Oczywiście zmiana dystrybucji z kioskowej na książkową też miała swą rolę; możliwe też, jak pisze radef, że teraz po prostu nakłady są mniejsze, co czyni serie bardziej opłacalnymi nawet przy zbliżonej sprzedaży.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!