Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 111933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Sideca
« Odpowiedź #255 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 16:22:12 »
Było kiedyś takie wydawnictwo co się zwało Mandragora. Zaczynałem przygodę z komiksem i budowanie kolekcji i to wydawnictwo dało mi cenną lekcję seriami "100 Naboi" i "Samotny Wilk I Szczenię". Dobre komiksy zawsze kupię ale jeżeli wydawnictwo ma niepewną pozycję na rynku, nigdy w żadną nową serię nie wejdę. "Wielki Martwy" bardzo chętnie bym przeczytał, ale bez 4 tomu... Jak ktoś wyda, Sideca czy kto inny, ostatni tom i będą dostępne poprzednie, wtedy to ma sens.
Też jednak raczej nie wierzę w odrodzenie Sideci, raczej ostatnie czyszczenie magazynów.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #256 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 16:24:24 »
Kup, kup. To świetny komiks. Na to się już rzuciło tyłu wydawców, że jeśli Sideca nie wyda ostatniego pośmiertnego ruchu to Kurc lub inny Ongrys to ogarnie.

Offline Konrad

Odp: Sideca
« Odpowiedź #257 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 18:06:03 »
Wychodzą nowe informacje odnośnie ostatniego tomu Wielkiego Martwego. Ongrys został przelicytowany w staraniach o prawa, jak napisał szef wydawnictwa Leszek Kaczanowski:


Natomiast przypominam co pisał Kurc na początku grudnia:


Czyżby więc Sideca zmartwychwstawała? A może jeszcze ktoś inny przejął te prawa? Ale kto jeśli nie Ongrys ani Kurc? Timof? Przychodzi wam jeszcze ktoś do głowy?

brvk

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #258 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 19:07:48 »
Może pojawi się nowa mutacja Manzoku/Sideki.

Offline gashu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #259 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 19:41:27 »
Sidoku?

Offline tB

Odp: Sideca
« Odpowiedź #260 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 06:13:45 »
Co by było lepsze? Powrót Sideca czy wydanie ekskluzywne Libertago?

Offline asx76

Odp: Sideca
« Odpowiedź #261 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 06:32:46 »
To jak wybór między syfilisem a rzeżączką ;)

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #262 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 06:51:04 »
Edytor pierwszych tomów nie brzmi jak wydawca pierwszych tomów ;)

Offline Toranga

Odp: Sideca
« Odpowiedź #263 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 08:39:52 »
Jak już będzie oficjalna zapowiedź od Sideki to rozumiem, że wszyscy biorą preorder. 🤣🤣🤣

Offline Dracos

Odp: Sideca
« Odpowiedź #264 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 08:48:20 »
Co by było lepsze? Powrót Sideca czy wydanie ekskluzywne Libertago?

Z punktu widzenia posiadacza 3 tomów preferowałbym jednak zmartwychwstałą Sidecę, zresztą jakieś tam podrygi śmiertelne już robili kiedy puścili dodruk pierwszego tomu.

Offline Jaxx

Odp: Sideca
« Odpowiedź #265 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 09:12:42 »
Z punktu widzenia posiadacza 3 tomów preferowałbym jednak zmartwychwstałą Sidecę, zresztą jakieś tam podrygi śmiertelne już robili kiedy puścili dodruk pierwszego tomu.

Tak byłoby najlepiej, ale Kurc deklarował, że wyda to w takie samej formie, więc estetyka serii byłaby zachowana. Jedynie logo na jednym tomie byłoby inne, ale z tym dałoby się żyć. No, ale trudno - najważniejsze by w ogóle ktoś ten tom puścił. Mnie jednak zastanawia coś innego - czy to nie jest czasem seria wciąż trwająca? Jeżeli tak, to nawet jak ktoś wyda 4 tom, za jakiś czas problem niedokończonej serii wróci...

Offline Dracos

Odp: Sideca
« Odpowiedź #266 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 09:35:28 »
Seria figuruje jako skończona, więc wątpię żeby do tej historii coś dopisali, ale być może jakiś poboczny projekt jest tworzony tego nie wiem. Pytanie było czy Sideca czy Libertago :) Dla mnie nie ma różnicy czy byłby to Kurc, Ongrys, Timof czy zmartwychwstała Sideca byleby właśnie spójnie z poprzednimi zostało wydane. A Libertago to by wydało ekskluzywnie od początku już o spójności nie mówiąc.

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #267 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 09:40:21 »
Taa, yhm. Wydaliby z ekskluzywnymi uszkodzeniami po wypadku, ekskluzywną litografią na kartce z drukarki lub ekskluzywnym brakiem korekty i redakcji. 😆 Najlepiej Ongrys, ewentualnie Kurc lub nawet wskrzeszony trup Sideki.

Offline Toranga

Odp: Sideca
« Odpowiedź #268 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 10:23:06 »
Zgadzam się, że wydanie przez Libertago to najgorsza z możliwych opcji, bo zrobią to w swoim drogim stylu i nasze poprzednie tomy będziemy sobie mogli wsadzić... do szuflady.

Offline Mruk

Odp: Sideca
« Odpowiedź #269 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 11:32:21 »
Z punktu widzenia posiadacza 3 tomów preferowałbym jednak zmartwychwstałą Sidecę

Ciekaw jestem dlaczego, bo według mnie każdy wydawca (może poza Libertago) byłby lepszy od zmartwychwstałej Sideci. Po tym co już wyczyniała, nigdy nie masz jakiejkolwiek pewności co i kiedy się ukaże.