Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 111605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deFranco

Odp: Sideca
« Odpowiedź #165 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 15:07:36 »
najpierw zamknijmy Wielkiego Martwego.  :-\
i Boba Morane'a !

Offline keram2

Odp: Sideca
« Odpowiedź #166 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 17:18:29 »
i Boba Morane'a !

Jakoś nie wierzę by Sideca mogła tego dokonać. Pozostaje liczyć na przejęcie przez innego wydawcę.

Offline kenji

Odp: Sideca
« Odpowiedź #167 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 16:20:57 »
Kurc przejmuje Andreasa od Sideca...

To chyba świadczy jedno - sideca już się raczej nie podniesie.
W sumie... to chyba nawet dobrze. Takich wydawnictw nie chcemy!

A o niedokończone tytuły , chyba raczej nie mamy się co martwić - o czym właśnie przekonał nas Kurc.

Wielki Martwy , którego jestem wielkim fanem też zapewne doczeka się kontynuacji. Za dobry jest to komiks!

( jedynie szkoda kasy mojej jak i innych naiwnych , którzy zapłacili z góry za tytuły, których Sideca nigdy nie wyda....)

Offline Leyek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #168 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 16:13:28 »
Są w temacie jakieś nowe wieści. Ktoś zgłaszał sprawę (albo ew. widział informacje, że ktoś inny zgłaszał) i był jakiś efekt? W maju powinienem mieć trochę luzu, to chcę sobie wszystko przygotować, podrukować, żeby po unormowaniu sytuacji epidemicznej zadziałać.
W Fancie co zamówiłem to ostatecznie dostałem, więcej tutaj jeszcze do końca roku słabo wierzyłem, że coś się ruszy. Wychodzi jednak, że kolejnej akcji feniksa nie będzie.

Offline adamarluk

Odp: Sideca
« Odpowiedź #169 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 16:31:21 »
Są w temacie jakieś nowe wieści. Ktoś zgłaszał sprawę (albo ew. widział informacje, że ktoś inny zgłaszał) i był jakiś efekt? W maju powinienem mieć trochę luzu, to chcę sobie wszystko przygotować, podrukować, żeby po unormowaniu sytuacji epidemicznej zadziałać.
W Fancie co zamówiłem to ostatecznie dostałem, więcej tutaj jeszcze do końca roku słabo wierzyłem, że coś się ruszy. Wychodzi jednak, że kolejnej akcji feniksa nie będzie.
Można rozważyć pozew zbiorowy. Pytanie na ile gra warta świeczki.

Offline keram2

Odp: Sideca
« Odpowiedź #170 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 17:02:18 »
Czy tak trudno napisać:
"Dziękujemy czytelnikom, którzy byli z nami, przepraszamy tych, których zawiedliśmy, niestety kończymy działalność" Plus jeszcze jakieś wyjaśnienia.

Wydawnictwa upadały i będą upadać, to pewne.
Czy tak trudno zachować trochę klasy i pożegnać się z czytelnikami.
Napisać: "Niestety dalszych tomów tej serii nie wydamy, może znajdzie się inny wydawca".

No, widocznie niektórych nawet na to nie stać.

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #171 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 18:09:30 »
Ja zawsze zgłaszam takie rzeczy (zakupy przez internet i niewysłanie kupionych rzeczy) na policję jako oszustwo. Tu sprawa wydaje się podobna. Trzeba wydrukować potwierdzenia przelewów, jakieś mejle potwierdzające zamówienie itp. i iść z tym na komendę (kiedyś sam napisałem pismo według wzoru z sieci, to i tak robili swoje). Może być trudniej o tyle, że u mnie zawsze była to konkretna osoba, więc ona była ścigana za oszustwo (a za to grozi parę lat odsiadki); i żeby nie mieć problemów zawsze (ze 3-4 razy) zwracała pieniądze albo wysyłała to, co kupiłem. Tutaj jest wydawnictwo, więc może trudniej ustalić, kto konkretnie jest winny oszustwa. Tak czy siak lepiej zgłaszać jak najszybciej - póki delikwent jest wypłacalny, to może odda, żeby nie siedzieć. Jak mu się skończą finanse, to nie odda.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Arne

Odp: Sideca
« Odpowiedź #172 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 18:13:43 »

No, widocznie niektórych nawet na to nie stać.

Przede wszystkim, to ich nie stać, żeby zwrócić ludziom pieniądze. Ani ich, ani Fanty. Jak się ma długi u klientów, a brak środków, by je zwrócić, to trudno zachować się z klasą. Łatwiej im schować głowę w piasek i udawać, że sprawy nie było, to może przyschnie.

Offline marceli

Odp: Sideca
« Odpowiedź #173 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 21:36:04 »
A już myślałem, że Sideca żyje i się odezwali.

Offline Eduardo

Odp: Sideca
« Odpowiedź #174 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 05:44:49 »
Ja zawsze zgłaszam takie rzeczy (zakupy przez internet i niewysłanie kupionych rzeczy) na policję jako oszustwo. Tu sprawa wydaje się podobna. Trzeba wydrukować potwierdzenia przelewów, jakieś mejle potwierdzające zamówienie itp. i iść z tym na komendę
Pytanie mam, może i banalne, ale można to zgłoszenie zrobić przez internet? Jest jakiś oficjalny kanał? Nie miałem czasu podłubać w necie, a widzę, że jesteś dobrze zorientowany w temacie. Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline tuco

Odp: Sideca
« Odpowiedź #175 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 12:04:59 »
A już myślałem, że Sideca żyje i się odezwali.
ja za każdym razem tak myślę i chyba nigdy się nie nauczę!
Pytanie mam, może i banalne, ale można to zgłoszenie zrobić przez internet? Jest jakiś oficjalny kanał? Nie miałem czasu podłubać w necie, a widzę, że jesteś dobrze zorientowany w temacie. Z góry dzięki za odpowiedź.
sądzę, że nie można. byłeś kiedy na policji? tam wciąż druga połowa XX wieku.

A z drugiej czy trzeciej strony medalu...
dochodzenie swojej kasy to jedno, ale drugie to przechwalanie się tutaj kto i jak tę kasę wyrwie... i odgrażanie ludziom (człowiekowi?) którym nie wyszło, choć tyle razy próbowali (i dzięki nim przeczytaliśmy w końcu kilka fajnych historii); tak jak gdyby ich głównym celem było od początku wyrwanie wam z kieszeni tych paru złotych. może coś ze mną nie do końca "halo", ale wydaje mi się, że porównanie wydawcy do złodzieja z alegro to cokolwiek trochę bynajmniej jak to mówią za daleko.
ale jatamsienieznampanie.....

Offline Szekak

Odp: Sideca
« Odpowiedź #176 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 12:13:41 »
Kase zeby zrobic dodruk Wielkiego Martwego mial, ale zeby oddac ludziom to juz nie. No okeeej.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online xanar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #177 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 12:38:39 »
Może mieli na przelew w drukarni i też nie zapłacili  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #178 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 12:45:26 »
Nic nie wiem, żeby dało się zgłosić przestępstwo przez internet (sorki, nie mam czasu szukać). Może da się listownie.

Sidece może się powinęła noga, może ktoś tam zbierał pieniądze na chore dziecko, a może baluje na Bahamach, nie mam pojęcia. Po prostu sprawa kwalifikuje się jako oszustwo i tak to trzeba zgłaszać, żeby mieć większe szanse na odzyskanie pieniędzy.
Kiedyś upadła księgarnia literacka.pl. Był tam komunikat, że właściciel wpadł w kłopoty i stracił płynność finansową, ale będzie systematycznie zwracał pieniądze. A tu co jest? Nic. Ktoś wziął za coś pieniądze i się nie wywiązał ze swoich zobowiązań, a potem cisza. Jak potrzebne były pieniądze, to pisał posty na FB, jak nie wydał tego, na co zbierał przedpłaty, to zamilkł. Przez półtora roku to mógł w innej pracy zarobić kasę i oddać (zresztą zawsze mi to wydawnictwo wyglądało na robione z doskoku). Więc w sumie tak, póki co ten ktoś koniec końców okazał się oszustem pokroju złodziejaszka z Allegro (a że wcześniej wydawał fajne komiksy to inna kwestia), a nawet gorszym, bo naciął więcej osób.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Hans

Odp: Sideca
« Odpowiedź #179 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 13:38:27 »
A jaki jest czas przedawnienia na tego typu sprawy, bo chyba gdzieś czytałem o zmianach w temacie czasu na ściąganie wierzytelności.