Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794566 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1095 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 23:11:09 »
Jakiej ceny się można spodziewać?

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1096 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 23:14:31 »
Screamowej ;)

Wg Amazonu komiks ma mieć 200 stron, więc pewnie jak Aliens "niebieski", ze 130 okładkowa.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1097 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 23:22:56 »
Nic nigdy od nich nie kupiłem :P
Cóż, mam Semica więc się jeszcze zastanowię.

Midar

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1098 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 23:58:51 »
Jakiej ceny się można spodziewać?
Nie ma znaczenia. I tak się sprzeda jak ciepłe bułeczki.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1099 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 05:32:31 »
A co mnie obchodzi czy się sprzeda? :P

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1100 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 07:20:01 »
Gdyż jeśli długo będziesz się zastanawiał, to w tym czasie nakład wykupią ci, co się nie zastanawiają.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1101 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 08:42:35 »
Ale on już ma z Semica. I jak się wyprzeda to już dylematu zakupu nie będzie miał, a w posiadaniu tego komiksu ciągle będzie.  8)

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1102 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 08:48:22 »
Ale tamto wydanie do nowego to jak VHS do BD ;)

Motyl

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1103 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 09:08:15 »
Mam Semica i się nawet nie zastanawiam. Niech kupują ci,  co nie mają. Scream przy zapowiedzi Królewskiej krwi 4 pochwalił się, że tłumaczy profesor Birek. Super! Szkoda, że do pozostałych funkcji przy pracy nad swoimi komiksami nie zatrudniają profesorów i innych omnibusów. Może dałoby się wtedy czytać bez zgrzytów. Powiem krótko, wolę kupić wydanie DH niż ich, zresztą ceny i tak mają z kosmosu. Znajomy zamówi mi na bookdepository (ma większe rabaty), zapłacę podobnie jak u nas, dostawa do Polski gratis. Więcej do szczęścia nie trzeba :)

Online nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1104 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 09:56:06 »
Ale tamto wydanie do nowego to jak VHS do BD ;)

Tak trochę złośliwie, i nie do końca na poważnie, przepraszam, nie mogłem się oprzeć:
Ale, z moich doświadczeń z wydaniami tego edytora, to owszem, może BD, ale z napisami z translatora. To już wole swojego starego VHSa.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1105 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 10:00:01 »
Na obronę Screamu napiszę tu wszem i wobec, że w najnowszym tomie Alienów (vol. 1 z okazji 5-lecia wydawcy) błędów/pomyłek jest prawie nic. Można policzyć to na palcach jednej ręki i są to takie rzeczy przeze mnie nawet akceptowalne (np. spacja w słowie "im prowizacja/im prowizować", czy jak to tam było). Ale została mi jeszcze jedna historyja do przeczytania, więc nie chwalę dnia przed zachodem słońca.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1106 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 10:28:33 »
...w najnowszym tomie Alienów (vol. 1 z okazji 5-lecia wydawcy)...
Scenariusze w tych nowych rocznicowych Alienach są akceptowalne ?
Zastanawiam się nad kupnem.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1107 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 11:46:11 »
- UPROWADZENI - taka  historia z przymrużeniem oka (komizm związany z dwoma bohaterami, których poznajemy na początku opowieści) gdzie wszyscy wiedzą czym są Obcy; handel/przemyt jajami Obcych; no i co będzie, jak takie jajo trafi w nieostrożne ręce?
- ŁADUNEK - dobry plot, Obcy jest tu tylko dodatkiem w tej opowieści, nutka suspensu, fajne fajne zakończenie,
- OBCY - jak dla mnie bardzo fajna historia dziejąca się na planecie, na której żyje słabo rozwinięta cywilizacja (względem tego co mamy na Ziemi) kosmitów/obcych (stąd pewnie tytuł), w fabule pojawia się też osobnik ludzki, ciekawie poprowadzona historia inicjacji/przemiany chłopca w mężczyznę (jeśli tak można tu to nazwać), no i ciekawy finał opowiadania, jak dla mnie najlepsza historia z tego tomu (ale jeszcze nie mówię "hop", bo do przeczytania została mi Chora Miłość).
- INKUBACJA - komiks z narracją w ramkach, ogólnie dobry średniak, humanoidalna rasa obcych robi testy na Obcych, a tam jeden xenomorf już biega, gdzieś się walają jaja i wylinki...
- SPUSTOSZENIE - jak dla mnie historia średniak, historyja o tym, że jedni przylatują na (prawie) opuszczony statek kosmiczny i odkrywają tajemnice jakie się na nim działy i dlaczego właśnie to miało miejsce
Spoiler: PokażUkryj
na tym statku znajduje się jeden "byt", który potrafi wejść w umysły innych i opowiada jak się ten statek wyludnił i dlaczego, choć jednak wszystkich tajemnic nie zdradza, a do zaskakujących informacji dochodzą bohaterowie sami składając w kupę posiadane informacje o "bycie" oraz to, czego się do "bytu" dowiedzieli
; dziwnie też było oglądać w tym komiksie plansze rysowane kreską cartoonową, ale dzięki koloryście/kolorystce (bo nie pamiętam, czy to chłop, czy panna jakaś kolorowała) całość wygląda spójnie,
- CHORA MIŁOŚĆ - jeszcze nie czytałem... graficznie kreska prosta, ciut cartoonowa (ale bardziej w stylu Batman TAS, niż Animaniacy), ale miła dla oka.

Wydaje mi się, że w tej części dostaliśmy materiały/scenariusze lepsze niż w Aliens - Black & White Classic Omnibus.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Czerwiec 2020, 11:52:02 wysłana przez vision2001 »

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1108 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 11:53:07 »
Dzięki, chyba mnie przekonałeś, spróbuję.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1109 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 11:55:26 »
Dzięki, chyba mnie przekonałeś, spróbuję.
Mam nadzieję, że spodoba Ci się i nie będziesz mnie przeklinał ;)
Poza tym na bonito.pl mają promo -25% na ten tytuł. Na vol. 2 niestety tylko -15%...