Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794967 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #855 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 16:33:22 »
Masz trochę racji w ocenie mojego zachowania w tym przypadku. Wprawdzie jako wydawca czegoś takiego bym nie robił, ale jako kolega wydawcy już tak, o ile rzeczony kolega-wydawca zechciałby się ze mną podzielić swoimi wydawniczymi planami. Albo gdyby był członkiem rodziny, itp. I ty robiłbyś tak samo, podobnie jak zdecydowana większość wyrażających święte oburzenie na tym forum. Różnica między mną a wami polega na tym, że ja jestem przynajmniej szczery i otwarcie to przyznaję, a do tego nie widzę w tym nic nagannego, natomiast wy udajecie takich honorowych, ale tylko i wyłącznie dlatego, że nie macie możliwości. Bo gdybyście mieli, cwaniakowalibyście dokładnie tak samo.

Apasz jak zwykle wszystkich mierzy własną, cwaniacką miarką. Spekulacja walutą, złotem, nieruchomościami, papierami - to jest jakiś pomysł. Ale komiksami, resztkami nakładów jakichś historyjek obrazkowych? Trzeba być kompletnym dziadem i gównozjadem, żeby się za to brać. To jak handlowanie mięsem w kiosku za PRL-u albo wożenie kremów nivea na Węgry.

Przynajmniej teraz już wiemy z kim mamy do czynienia.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #856 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 16:51:45 »
Apasz jak zwykle wszystkich mierzy własną, cwaniacką miarką. Spekulacja walutą, złotem, nieruchomościami, papierami - to jest jakiś pomysł. Ale komiksami, resztkami nakładów jakichś historyjek obrazkowych? Trzeba być kompletnym dziadem i gównozjadem, żeby się za to brać. To jak handlowanie mięsem w kiosku za PRL-u albo wożenie kremów nivea na Węgry.

Przynajmniej teraz już wiemy z kim mamy do czynienia.

Na siebie plujecie, na siebie plujecie :)

Wprawdzie nie spodziewam się rozumnej odpowiedzi, bo w swoim poście chciałeś wyłącznie mnie obrazić, ale może ty z kolei zechciałbyś wyjaśnić swoje porównanie? Spekulacja nieruchomościami twoim zdaniem jest ok, a spekulacja komiksami nie??? Albo walutą. Zarówno nieruchomości, jak i waluta zaspokajają podstawowe potrzeby człowieka. Czy komiksy również? I ty to jeszcze porównujesz do spekulowania żywnością w PRL? Himalaje głu... eee.... intelektualnej inności :)

Kapral

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #857 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 17:02:39 »
Różnica polega na koniecznym potencjale intelektualnym spekulanta, jego horyzontach i możliwościach finansowych :)

Aha, i koniecznie zmień sobie ten głupi podpis #stopmowienienawiści, bo go chyba nie rozumiesz :)

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #858 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 17:32:21 »
To ja miałem fuksa na Pyrkonie z 2 lata temu bo sprzedali mi z 8 pozycji wszystko jak leciało po 20 zł - bo jeden z nich stwierdził że niechce mu się nieść tych kartonów do samochodu - drugiemu trochę to nie pasowało :)

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #859 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 18:26:33 »
Typowa ustawka a la zły i dobry glina. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #860 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 19:31:06 »
Wczoraj odebrałem Świat Edeny. I małe zdziwko, bo przyszedł do mnie bez folii (przez to trochę smug/ przetarć na okładce niestety). Pytanie - czy ten komiks nie był rzeczywiście foliowany czy mi taki egzemplarz się trafił?

A co do samego wydania - kurde, wiedziałem, że to nie będzie typowy "Screamowy", powiększony format, ale zdziwiłem się widząc, że format jest nawet trochę niższy (bo na szerokość taki sam) niż standardowy, "europejski" tytuł (na wysokość może pasuje do niesławnego drugiego wydania Trylogii Nikopola? Nie mam żeby porównać). Do tego - co w zasadzie ważniejsze - wielkie marginesy. Wszystko to sprawia, że same rysunki są nawet troszkę niższe niż standardowy format amerykański o "Deluxe" nie mówiąc (i to mam na myśli taki z marginesami, bo niektóre "amerykany" wychodzą bez marginesów).

Na plus - jakość druku - kolory wydają się (na razie tylko przejrzałem) bardzo dobrze nasycone. Papier bardzo fajny i gruby.
Szkoda, że to wydali w takim formacie. Czy pierwsze wydanie Egmontu też miało takie duże marginesy?
« Ostatnia zmiana: So, 21 Grudzień 2019, 21:08:17 wysłana przez mack3 »

Offline poxi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #861 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 19:53:18 »
Ja zamawiałem dwa razy z różnych sklepów i w obu przypadkach otrzymałem egzemplarz bez folii - jeden ubity z przeczosami na okładce, drugi w stanie idealnym.

Offline sad_drone

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #862 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 00:36:01 »
Czytał ktoś ze zgromadzonych aliens:opór ? Muszę się wyżalić bo moim zdaniem ten komiks to jest dramat, w 4 zeszytach upchnięta historia na co najmniej 3 razy tyle miejsca. W rezultacie czyta się ten komiks jak szkic fabularny który na dodatek jest trudny do śledzenia przez stałe skróty fabularne i przeskoki czasowe. Rysunki też strasznie słabe, niechlujne i z ogólną małą szczegółowością. Strasznie się zawiodłem, oba prequele tego komiksu (gra alien isolation i aliens bunt) były bardzo dobre, w związku z tym czekałem na przeczytanie kontynuacji, teraz to bym chyba wolał jakby w ogóle nie powstała. Sprawdziłem na necie że następna cześć ma również tylko 4 zeszyty, także już się domyślam jak wspaniały będzie jej poziom.

edit : widzę że jest osobny temat aliena, jak zajrzy tu jakiś mod to proszę o przeniesienie posta ;).
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Grudzień 2019, 00:44:43 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #863 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 01:24:09 »
Kupiłem sobie grę Izolacja i komiksy Bunt. W jakiej kolejności z tym się zaznajomić? I czy w ogóle trzeba w jakiejś kolejności?

Offline sad_drone

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #864 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 03:12:53 »
@Death bunt jest technicznie po izolacji, ale tak naprawdę te dwie linie fabularne spotykają się dopiero w aliens opór więc bez znaczenia czy najpierw przeczytasz czy zagrasz.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #865 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 12:00:49 »
Czytał ktoś ze zgromadzonych aliens:opór ? Muszę się wyżalić bo moim zdaniem ten komiks to jest dramat, w 4 zeszytach upchnięta historia na co najmniej 3 razy tyle miejsca. W rezultacie czyta się ten komiks jak szkic fabularny który na dodatek jest trudny do śledzenia przez stałe skróty fabularne i przeskoki czasowe.

Faktycznie chaotyczny ten komiks. Czytałem go dwa razy żeby w pełni zrozumieć. Z wydanych ostatnio przez Scream Alienów najbardziej podobał mi się "Alien 3 - niezrealizowany scenariusz". Rysunki średnie, ale fabuła utrzymana w klimacie filmów akcji i horrorów rodem z lat 90-tych.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #866 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 21:15:26 »
Ja zamawiałem dwa razy z różnych sklepów i w obu przypadkach otrzymałem egzemplarz bez folii - jeden ubity z przeczosami na okładce, drugi w stanie idealnym.
Dzięki za info. Kurde, dziwne, że tak drogi komiks jak Świat Edeny wydawać bez folii ochronnej.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #867 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 22:07:25 »
Dzięki za info. Kurde, dziwne, że tak drogi komiks jak Świat Edeny wydawać bez folii ochronnej.

Coś mi świta, że to było drukowane w Chinach, albo gdzieś indziej daleko (nie mam teraz jak sprawdzić w swoim egz.). Może przed wysyłką chcieli posprawdzać czy wszystko ok i dlatego nie zamawiało wydawnictwo foliowania w drukarni?

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #868 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 22:28:28 »
Coś mi świta, że to było drukowane w Chinach, albo gdzieś indziej daleko (nie mam teraz jak sprawdzić w swoim egz.).

Tak, w Chinach.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #869 dnia: Śr, 25 Grudzień 2019, 19:47:36 »
Jestem po świątecznej lekturze BADLANDS i muszę przyznać że jest to naprawdę dobry komiks. Chwilami niektóre wątki przypominały W.E.S.T lecz nie przeszkadzało to w odbiorze całości. Plus rysunki Piotra Kowalskiego są znakomite. Polecam