Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 795001 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #675 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:18:23 »
Każdy komiks jest limitowany tak jak i te wydawane przez Egmont i tak jak limitowana edycja fanty w ilości 5 milionów puszek, ale nie rozpacz wielka jakby właściciel Screamu kilku osobom tutaj matki pohańbił, bo wydawnictwo nie użyło wyrażenia "niski nakład". Kolekcjonerzy za osiem dyszek, nie zbiednieliście Angel Wings kosztował tyle samo co i inne komiksy z tej serii i będzie kosztował tyle samo.

Nie rozumiesz, czym jest komiks limitowany. O tym komiksie wiem tylko tyle, ile padło w tym wątku (nie posiadam go i nie planuję kupić), ale jeżeli wydawca jasno określa "wydaję 500 sztuk" to dodruków się nie robi. To oczywiście nie oznacza, że nie można komiksu wydać w innej formie - chociażby z inną okładką. To tak jak Studio Lain wydaje swoje komiksy przeznaczając zawsze pulę bodajże 200 egzemplarzy na okładkę limitowaną. Nie ma problemu z tym, że dodrukują wersję ze zwykłą okładką, ale byłaby podobna burza, gdyby chcieli dodrukować egzemplarze limitowane.

I tak, na tym polega bycie kolekcjonerem, aby posiadać coś, czego nie posiada ktoś inny. Proszę nie mylić z utrudnianiem dostępu do treści jako takiej, nikt wydawcy nie zabrania stworzenia nowego wydania danej pozycji.

talibo

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #676 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:30:56 »
To tak jak Studio Lain wydaje swoje komiksy przeznaczając zawsze pulę bodajże 200 egzemplarzy na okładkę limitowaną. Nie ma problemu z tym, że dodrukują wersję ze zwykłą okładką, ale byłaby podobna burza, gdyby chcieli dodrukować egzemplarze limitowane.
Studio do tej pory chyba nie dodrukowało wersji podstawowej z tą samą okładką. Były to zdecydowanie drugie wydania z inną okładką i innym ISBN.

Offline Arion Flux

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #677 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:43:01 »
No to dochodź roszczeń od Scream Comics :) Tylko nie zapomnij wrzucić nam tu postanowienia o odrzuceniu pozwu :)
Widzę, że nie tylko bardzo dobrze znasz się na komiksach, ale również na prawie. Brawo! (patrz przesłanki odrzucenia pozwu - art. 199 KPC).

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #678 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:51:52 »
Najlepiej niech Scream wyda omnibusa z wszystkimi epizodami razem! Ale by był piękny album! Oczywiście „limitowany” 🤤

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #679 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 22:14:56 »
O! To byłoby coś jak z integralem Bouncera 1-7. Całość dla wszystkich, intergal 1-3 dla kolekcjonerów 8)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #680 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 14:48:33 »
@death_bird wg mnie czegoś takiego sąd by nadal nie uwzględnił. Jak sam zapewne wiesz najlepiej, inwestowanie wiąże się z pewnym ryzykiem i zawsze istnieje szansa na utratę zysku, a nawet kapitału. W przypadku inwestowania w komiksy takim ryzykiem jest dodruk lub wznowienie. To tak jakby wtopić na giełdzie i domagać się przed sądem odszkodowania za spadek kursu akcji ;)

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #681 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 15:48:56 »
Naprawdę dziwi mnie, że na forum komiksowym tyle ludzi ma problem ze zrozumieniem takich rzeczy i w ogóle toczą się takie dysputy. Jakieś podśmiechujki, pisanie o pozwach, wtf? Niektórzy nie rozumieją, jak ktoś pisze o dotrzymywaniu umowy (posty z nieśmiesznymi pytaniami, czy w paczce była jakaś umowa do podpisania - LOL), to są już chyba problemy z posługiwaniem się językiem polskim albo debilizm.

Jeżeli wydawca reklamuje jakiś tytuł jako wydanie limitowane i określa, że nakład wynosić będzie 500 sztuk - to naturalne jest, że wymaga się od niego, żeby swojej deklaracji dotrzymał. Bo może niektórym trudno w to uwierzyć, ale są osoby, dla których takie informacje decydują o zakupie.

Nikt nie broni później wypuścić nowego wydania tego samego komiksu w innym wydaniu, które będzie dostępne dla wszystkich. Nikt nie chce nikomu ograniczać dostępu do komiksów i bronić zapoznać się z jakimś tytułem (ponownie lol).

Natomiast jeżeli wydawca po swoich deklaracjach wznawia tę samą edycję, która miała być limitowana - to jak najbardziej powinno to budzić sprzeciw.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #682 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 16:52:44 »
A mnie dziwi, że nie rozumiesz, iż my o tych pozwach rozmawiamy czysto akademicko, rzekłbym nawet - pół żartem. Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie pozywał wydawcy w takiej sytuacji. Oczywistym jest również, że sprzeciw może budzić decyzja wydawcy o wznowieniu czegoś, co miało być limitowane. Ale ten sprzeciw jest równie akademicki, co dyskusja o pozwach, bo co takiemu wydawcy zrobisz? Nie kupisz od niego więcej? A ilu będzie takich, co strzeli focha w ten sposób i zbojkotuje wydawcę na zawsze? 5? 10? Wydawca od tego nie upadnie :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #683 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 16:53:15 »
Naprawdę dziwi mnie, że na forum komiksowym tyle ludzi ma problem ze zrozumieniem takich rzeczy i w ogóle toczą się takie dysputy.

Też mnie dziwi, że tylu ludzi się oburzyło, że zostali oszukani, choć tak naprawdę nie wiadomo jeszcze czy ten komiks będzie wznowiony, jak będzie wznowiony, czy dodrukowany, czy będzie to nowe wydanie...

LOL

Offline Torpedo

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #684 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 19:39:53 »
Obstawiam, że spora część dyskutujących nie miała tego komiksu nawet w ręku, a daje po prostu upust swoim przekonaniom.  ;D

Offline Arion Flux

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #685 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 20:01:41 »
No, polemizowałbym. Choć co prawda nie miałem tego komiksu w rekach fizycznie, to jednak akademicko trzymam go w rekach nawet teraz. Apasz to wszystko ładnie wyjaśnił. A ja i tak ich pozwę za te dodruki. A co mi tam!

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #686 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 20:23:27 »
Obstawiam, że spora część dyskutujących nie miała tego komiksu nawet w ręku, a daje po prostu upust swoim przekonaniom.  ;D

Kiedyś muzycy z Budki Suflera powiedzieli coś w rodzaju, że muzyka to nie chleb i można się bez niej obejść i żyć. Była to wypowiedź w kontekście kopiowania, słuchania muzyki w sieci, drugiego obiegu i łamania praw autorskich. Nie słucham BS, muzyka tego zespołu to nie chleb . Wydania limitowane kojarzą mi się z reglamentacją i kartkami w PRL - wtedy limitowane były buty - jedna para na rok, a dzieciaki szybko rosną i dylemat dla starego czekolada czy wódka. A później dobry wujek, który pouczał, że pół jajka dziennie w zupełności wystarczy, żeby obywatel był syty.   Porównanie oczywiście nieproporcjonalne do polityki wydawniczej  :D, ale wypaczenie komuną, podobnie jak skleroza i alkoholizm, z wiekiem nie zanikają :-\

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #687 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 20:46:16 »
Wydanie limitowane były w tym czasie za zachodzie również. Np. czekolada z świątecznym opakowaniem. Po świętach już znikała z półek i już nie można było takiej kupić. Widzisz komunizm tam gdzie go nie ma.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #688 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 20:49:20 »
Kiedyś muzycy z Budki Suflera powiedzieli coś w rodzaju, że muzyka to nie chleb i można się bez niej obejść i żyć.

Ale co to za porównanie? Przecież bez chleba też da się żyć.  ::)  Spokojnie pieczywo można zastąpić ryżem, kaszą, czy innymi zdrowszymi produktami.

Np. czekolada z świątecznym opakowaniem. Po świętach już znikała z półek i już nie można było takiej kupić.

Ale na następne święta wróciła!  ;D
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Październik 2019, 20:52:37 wysłana przez ramirez82 »

Offline Torpedo

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #689 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 21:51:24 »
Mnie tam limitowanie (lub nie) w ogóle nie zajmuje, kupuję lotnicze komiksy Screamu, bo lubię tematykę i cieszę się, że ktoś to w ogóle wydaje w Polsce.

Za to przeszkadza mi, że w najnowszym albumie  "Misty mission" dali cieńszy papier. Łatwo to zauważyć jak zestawi się ten album ze wcześniejszymi (grzbiet jest wyraźnie węższy), a efektem takiego  potraktowania sprawy są cienie i przebitki widoczne z przeciwległych stron. Także "przboleję" już brak plakatu (dla którego nie znajduje zastosowania), ale apeluję, aby Scream nie szukał tego typu tanich oszczędności skoro już się podjął wydania tych pięknych albumów.