Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 795051 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #525 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 22:45:14 »
To ta licencja kupowana jest ze Stanów?? Bo ktoś wspominał o takim wydaniu w USA.
Troszkę kiepsko to wygląda, że nawet nie negocjowali formatu wydania i sami nie wiedzą jak wyglądały będą kolejne tomy. Kiepsko to świadczy o samym wydawcy - wydawanie i sprzedaż niewiadomych. Przecież w umowach można ustalać zmiany.
Nienawidzę małych formatów, a do tego w miękkiej.... odpuszczam.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #526 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 22:58:23 »
Jeżeli licencjonodawca ma wizję, że wszystkie wydania na świecie będą miały takie same wymiary, papier i format i będą się zmieniać z tomu na tom i się uprze na swoją wizję - to licencjobiorca albo godzi się na warunki albo niech spada bo w jego miejsce jest kolejny zainteresowany, które na owe warunki przystanie - to właśnie miałem na myśli pisząc o ekstrawagancji właściciela praw.

brvk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #527 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 23:08:01 »
Scream nie napisał, że nie wie, jak będą wyglądały kolejne tomy, tylko że
Kolejne tomy też będą w formatach narzuconych odgórnie przez wydawcę. Nie koniecznie takie same we wszystkich tomach.  :(
Owo " nie koniecznie" należy chyba rozumieć, że nie wszystkie albumy będą, jak pierwszy przez nich wydawany, na miękko i/lub w tym samym formacie.


Mnie nadal ciekawi, jaki powód stoi za takimi obostrzeniami. Wola autorów? Wizja jednolitej szaty w każdej edycji językowej? Względy produkcyjne (może wspólny druk)?

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #528 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 23:16:40 »
Ciekawe jakie obwarowana miało Manzoku przy Murach Samaris.

To oczywiście złośliwość, bo marzyły mi się te piękne integrale po polsku, a dostaniemy, co dostaniemy.
Tyle, że w przypadku tych potężnych wydań to jako wydawcę widziałem tylko Ongrysa. Nikt by tego od nich lepiej nie zrobił (a na pewno nie Scream).

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #529 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 23:41:41 »
Manzoku wydało Mury 10 lat temu. Nie wiadomo jak przez ten czas zmieniła się polityka i władze Castermana.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #530 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 14:42:26 »
Z ciekawości kupiłem jeden integral Castermana i ku mojemu zaskoczeniu format (20,5x27) jest mniejszy niż IDW i (jak wynika z opisu na Gildii) Screamu. Faktem jest, że wydany jest przepięknie.

Niemniej, wydania od IDW mają naprawdę sztywną jak na SC okładkę z zakładką i super papier, więc nie będzie tak źle jeśli takie same będą od Screamu.

Później wrzucę kilka porównawczych fotek.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #531 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 14:49:39 »
Później wrzucę kilka porównawczych fotek.
Czekam. Bo ta miękka okładka to trochę lipa w naszym wydaniu (bez względu na to gdzie leży przyczyna).

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #532 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 15:41:36 »
Lipa to by była jakby był zwykły SC, z tą się da żyć, bo jest naprawę sztywna. Jeśli ktoś ma Corto od IDW to jest taki sam typ okładki.















Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #533 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 17:16:47 »
I jeszcze takie wielkie marginesy w tym integralu...
No to ja zdecydowanie wole takie usztywnione SC i większy format niż integral w pomniejszonym formacie z większymi marginesami (różnica pewnie taka jak w starym rydaniu Nikipola i najnowszym integralu).

Online p3rshing

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #534 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 19:04:39 »
Jeśli dobrze rozumiem to pierwszą częścią tego cyklu są Mury Samaris. Czy one będą też wydane?

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #535 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 20:29:02 »
Ja bym się nie nastawiał na to, że Mury zostaną wydane w najbliższym czasie. Raczej wcześniej wyjdą kolejne tomy. Jednak Mury miały kilutysięczny nakład i nawet z tego co pamiętam wylądowały kiedyś w dedalusach. Ja kupiłem na allegro.

Midar

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #536 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 01:55:30 »
Ja bym się nie nastawiał na to, że Mury zostaną wydane w najbliższym czasie. Raczej wcześniej wyjdą kolejne tomy. Jednak Mury miały kilutysięczny nakład i nawet z tego co pamiętam wylądowały kiedyś w dedalusach. Ja kupiłem na allegro.
Nawet teraz na Allegro idzie kupić nówkę za ok. 15 PLN.

Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #537 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 10:19:55 »
I jeszcze takie wielkie marginesy w tym integralu...
No to ja zdecydowanie wole takie usztywnione SC i większy format niż integral w pomniejszonym formacie z większymi marginesami

Zawsze można zrobić integrala w normalnym albo w powiększonym formacie i z mniejszymi marginesami.

Format to jedno, oprawa to drugie, zawartość to trzecie. Nikt nie powiedział (poza może nielicznymi przypadkami) że polskie wydanie musi być takie same jak któreś z wydań zagranicznych. Polski wydawca może dowolnie dobrać parametry i taką propozycję zgłosić do zagranicznego wydawcy. Z tego co słyszałem, sytuacje że zagraniczny wydawca się nie zgadza, bo album musi być taki i taki, są raczej sporadyczne (o ile propozycja nie jest zupełnie bez sensu). To tylko kwestia tego jak widzi to polski wydawca.

Jeśli ktokolwiek ze Screamu czyta opinie czytelników, ja bym najbardziej chciał te cztery integrale w Screamowym formacie albo w Egmontowym formacie (ale Scream nie wydaje w Egmontowym, więc mogą być Screamowe). Gdyby Scream chciał wydac Miasta właśnie tak, nie sądzę, żeby Casterman się nie zgodził.

Zobaczcie jak wszyscy się zachwycają niewysoką ceną Bouncera. Z Miastami też tak mogłoby być. Wygląda na to, że im większa objętość, tym niższa cena za album (i to dużo niższa). Więc można, tylko pytsnie czy wydawca chce.
« Ostatnia zmiana: So, 21 Wrzesień 2019, 10:21:44 wysłana przez Mruk »

brvk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #538 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 11:16:49 »
Czytałeś wypowiedź Scream z poprzedniej strony wątku?

Online adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #539 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 11:25:05 »
jprd, skoro chciał z Bouncerem, Kasatą, Incalem, Białym lamą i wieloma innymi, a jest to pierwsze wydanie europejskiego komiksu na miękko to można chyba wziąć pod uwagę, że faktycznie francuski wydawca "się uparł"