Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 804854 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #510 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 19:57:14 »
Kurcze nawet nie wiedziałem że to na miękko ma być byłem przekonany że to standardowy duży format Screamowski na twardo będzie, 112 stron w czerni i bieli na miękko za 90 zł okładkowo to trochę słabo :-\ Miałem w to wchodzić ale w takiej formie i cenie to jednak podziękuje >:(
U mnie to samo.

Scream wydaje wszystko w powiększonym formacie na bogato, również te słabsze komiksy, a tutaj takie coś odwala... Nie rozumiem tej decyzji totalnie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Rabies

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #511 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 20:16:03 »
Również liczyłem na wypasione wydanie, ale chyba wychodzi na to, że będzie to wzorowane na wydaniach z Alaxis Press. Mam od nich The Leaning Girl i ma to identyczne wymiary, jak te zapowiedziane przez Scream. Wydanie na miękko ze skrzydełkami w pełnym rozmiarze okładki. I szczerze mówiąc prezentuje się to bdb. Ale co na twardo to na twardo  8)

Od scremowego Metabarona jest to 2,5 cm niższe i 0,5 cm węższe.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #512 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 20:22:52 »
Może to pomyłka? Albo prowokacja?

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #513 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 20:36:45 »
Od siebie mogę jeszcze dorzucić, że cena jak za 112 stron w miękkiej oprawie, dosyć wygórowana...  :-\

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #514 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 20:50:35 »
To nie pomyłka - jeszcze w czasach kiedy miała to wydawać Sideca było jasno powiedziane, że właściciel praw nie zgadza się na inny format. Widocznie nie uległo to zmianie... podobnie wydawana jest ta seria w USA, tylko w tak żółwim tempie, że i tak ogromnie się cieszę, że Scream to wydaje. HC integral wyszedł pewnie tylko we Francji, a moim zdaniem w przypadku tej serii taki sposób wydawania nie ma zbytnio sensu, bo każdy tom to osobna historia - łączy je w sumie jedynie motyw miasta i ogólny klimat. Mam nadzieję, że Scream sięgnie jeszcze po 12 la douce, bo to w sumie taki trochę kolejny tom serii (choć nikt go tak nie nazywa, no i stworzyła go tylko połowa duetu).
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Wrzesień 2019, 21:01:20 wysłana przez arczi_ancymon »

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #515 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 20:51:57 »
U mnie to samo.

Scream wydaje wszystko w powiększonym formacie na bogato, również te słabsze komiksy, a tutaj takie coś odwala... Nie rozumiem tej decyzji totalnie.

Decyzja była podyktowana restrykcyjnymi wymogami odnośnie wydania. Dlatego jest w takim, a nie innym formacie. I w takiej a nie innej oprawie  :(
Kolejne tomy też będą w formatach narzuconych odgórnie przez wydawcę. Nie koniecznie takie same we wszystkich tomach.  :(

Co do samej ceny... rodzaj papieru (który RÓWNIEŻ był odgórnie narzucony) znacznie podraża samo wydanie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #516 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 21:02:21 »
I tak cudem jest, że w ogóle ktoś to wydaje. Dzięki Scream! Tylko nie porzućcie po jednym tomie!

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #517 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 21:45:02 »
A teraz wszyscy ładnie rączki na kołderki i kupujemy fantastyczny (bo nie może być inaczej) album, dokupujemy (jeśli jeszcze jakimś cudem nie mamy) pierwszy tom Nestora Burmy i grzecznie czekamy na kolejne tomy tych znakomitych serii. Bo nie może być tak, że czekamy tak długo na kolejne tomy. :)

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #518 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 22:47:22 »
No lekkie rozczarowanie, ale od IDW łykałem na miękko i byłem wdzięczny że w ogóle jest, więc pozostaje się cieszyć z tego co jest.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #519 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 23:09:27 »
Kolejne tomy też będą w formatach narzuconych odgórnie przez wydawcę. Nie koniecznie takie same we wszystkich tomach.  :(
Co do samej ceny... rodzaj papieru (który RÓWNIEŻ był odgórnie narzucony) znacznie podraża samo wydanie.
Czyli tak jak w oryginale? Gruby papier i szerszy format?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #520 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 23:11:40 »
Decyzja była podyktowana restrykcyjnymi wymogami odnośnie wydania. Dlatego jest w takim, a nie innym formacie. I w takiej a nie innej oprawie  :(
Kolejne tomy też będą w formatach narzuconych odgórnie przez wydawcę. Nie koniecznie takie same we wszystkich tomach.  :(

Co do samej ceny... rodzaj papieru (który RÓWNIEŻ był odgórnie narzucony) znacznie podraża samo wydanie.

Ok, to teraz nie rozumiem decyzji wydawcy...
Piękno jest w oczach patrzącego.

brvk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #521 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 01:47:06 »
Ciekawe, czym podyktowane są te wymagania.

Offline laf

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #522 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 07:29:49 »
Rodzaj i forma wydania danego tytułu są szczegółowo opisane w umownych wymaganiach licencyjnych i niejednokrotnie są narzucone od góry przez licencjonodawcę. Co ciekawe warunki licencyjne raczej nie są ujawniane przez naszych rodzimych wydawców, tym bardziej czapki z głów dla Sreamu, że postanowił podzielić się z nami tą wiedzą.

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #523 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 07:36:51 »
Na Gildii są zapowiedziane na 1 i 2.10:
https://www.gildia.pl/komiksy/405627-bouncer-tomy-1-7
https://www.gildia.pl/komiksy/7067-mroczne-miasta-urbikandyjska-goraczka

Cieszę się że nie przesadzili z ceną okładkową za Bouncera 199zł za 424 str. nie odstrasza aż tak bardzo

Wow, nie zauważyłem tej ceny Bouncera, a ostatnie tygodnie zastanawiałem się, ile odłożyć funduszy. Spodziewałem się jakiegoś zaporowego 300 zł, a tu miła niespodzianka - jest moim zdaniem bardzo dobrze (Scream to nie Egmont, nie ma co się łudzić) i cieszę się niezmiernie. Biorę na 100%, a Taurusowe Bouncery już stoją na półce :) Żeby tak jeszcze Kurc z Largo Winchem 1-2 mile zaskoczył...   

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #524 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:54:13 »
Ciekawe, czym podyktowane są te wymagania.
Ekscetryzmem licencjonodawcy.