Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 807110 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #420 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 22:17:07 »
Może nie chcą od razu ładować się w taki projekt? Seria zbiorczych wydań, slipcasy... Byłaby słaba sprzedaż i zaraz płacz, że przerwali... Z licencją też nie wiadomo jak było...

75% komiksów wydawanych u nas ma swoje "lepsze" odpowiedniki za granicą. Jakby roztrząsać to wszystko w taki sposób, to na rynku powinny być same absoluty, omnibusy itd...
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 22:18:48 wysłana przez Itachi »

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #421 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 22:19:08 »
Ale takie integrale cieszyłyby się moim zdaniem też większą popularnością, niż taki pojedyńczy tom 2 w innym formacie niż tom 1... :(
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 22:31:18 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Lyricstof

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #422 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 22:23:24 »
Świetna wiadomość, sposób wydania absolutnie mi nie przeszkadza. Kontynuacja mile widziana, będzie schodziła jak francuskie bagietki co dzień rano.  ;D Ja kupuję na 100%. Niektórym marzenia się spełniają.   :) Co do "12 La Douce" jestem zdecydowanie na tak. Po wykupieniu pierwszego nakładu 2 tomu Mrocznych Miast jest to realne.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #423 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 22:23:39 »
@ mruk Nie widzę nic nieporządnego w tym wydaniu. (jeśli mówimy o typowym wydaniu screamowym)  W tym wypadku wręcz wolę pojedyncze albumy, bo każdy z nich ma inny klimat. Wrzucanie ich w ten (ładnie wydany, ale jednak trochę hurtowy i generyczny) integral, wcale nie musi być "lepsze". Plus te integrale o ile pamiętam, mają mniejszy format.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #424 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 22:35:43 »
No to jak format mniejszy, to jednak wolę takie wydanie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #425 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 22:39:57 »
jak WK wydało "Wieże Bois-Maury" czy "Comanche"

Przecież dobrze wydali.

Offline LordDisneyland

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #426 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 23:13:21 »
Wygląda na to, że seria interesująca i warto dać jej szansę...tzn. ja takową szansę komiksowi dam, oby i wydawca dał także. Bo jeśli popyt nie będzie powalał, to pewnie screamiarze złożą serię do krypty.
,, - Eeeeech.''

Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #427 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 00:13:05 »
Byłaby słaba sprzedaż i zaraz płacz, że przerwali... Z licencją też nie wiadomo jak było...

A jeśli będzie słaba sprzedaż pojedynczych albumów i przerwą to nie będzie płaczu? Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

A z licencją zazwyczaj jest tak, że można ja kupić. Nie spotkałem się z sytuacją, żeby licencja była do kupienia, ale tylko w takiej postaci, a nie w innej. To polski wydawca decyduje jaką formę wybiera i jaką licencję kupuje.

75% komiksów wydawanych u nas ma swoje "lepsze" odpowiedniki za granicą. Jakby roztrząsać to wszystko w taki sposób, to na rynku powinny być same absoluty, omnibusy itd...

I tu zgadzam się w 100%. Powinny. Ja bardzo chętnie.

Nie widzę nic nieporządnego w tym wydaniu. (jeśli mówimy o typowym wydaniu screamowym)  W tym wypadku wręcz wolę pojedyncze albumy, bo każdy z nich ma inny klimat. Wrzucanie ich w ten (ładnie wydany, ale jednak trochę hurtowy i generyczny) integral, wcale nie musi być "lepsze".

No, fajnie byłoby mieć te dodatki o których pisze pokia. Pojedyncze albumy zapewne będą ich pozbawione.

W każdym razie ja nie dam rady wygospodarować miejsca na półkach dla 10 albumów w twardej, a dla czterech integrali bym dał radę (nie wiem, co bym z nich wywalił, żeby znaleźć to miejsce, ale coś bym wywalił).

Plus te integrale o ile pamiętam, mają mniejszy format.

To akurat znowu kwestia decyzji polskiego wydawcy. Mogliby wydać integrale w swoim screamowym formacie, nie sądzę, żeby był jakiś problem.

Przecież dobrze wydali.

To, że tobie się podoba takie wydanie nie znaczy, że jest dobre. Zajmuje trzy razy tyle miejsca na półce, co wydanie integralne i nie ma żadnych dodatków. Jedyna jego zaleta to cena (10 zł za album po ogłoszeniu zamknięcia wydawnictwa, integral na pewno byłby droższy)

Myślę, że nie warto po raz 854 zaczynać dyskusji o preferencjach integrale/pojedyncze albumy. Wiem, że niektóre osoby wolą pojedyncze, ale tych którzy wolą integrale jest znacznie więcej. Widać to z głosów na forum (jeszcze na gildii), z komentarzy na fb, z informacji od wydawcy / wydawców.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #428 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 01:06:58 »
jak ja lubię odwieczny temat integral czy pojedynczy hehhh
w każdym razie, choć zazwyczaj, gdybym miał alternatywę jedno bądź drugie, wybrałbym integral, tak w przypadku MM - bez wahania powiedziałbym pojedyncze! ....powiększone z wypustkami, dodatkowym silikonem, botoksem i eeee.... no w każdym razie na bogato! jak dla cygańskiego króla!!

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #429 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 06:46:28 »

W każdym razie ja nie dam rady wygospodarować miejsca na półkach dla 10 albumów w twardej, a dla czterech integrali bym dał radę (nie wiem, co bym z nich wywalił, żeby znaleźć to miejsce, ale coś bym wywalił).
W tym przypadku 10 HC + 0 dodatków zajmuje na półce tyle samo co 4 integrale z mnóstwem dodatków - one przecież nie są zerowej grubości.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #430 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 07:40:45 »
Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem Samaris (i jeśli angielska wersja wchodzi w grę) to jednak polecałbym wersję IDW bo ma dodatkową, 34-stronicową historię Mysteries of Pahry

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #431 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 09:27:29 »
W tym przypadku 10 HC + 0 dodatków zajmuje na półce tyle samo co 4 integrale z mnóstwem dodatków - one przecież nie są zerowej grubości.

Trochę trudno podzielić 10 albumów na 4 integrale.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #432 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 10:18:43 »
Spytam kolegów skąd info o 12 albumach? Znalazłem w sieci jedynie 10, w tym 2 albumy około stu stronicowe podzielone na pół. Przyjmuję więc, że jest ich 8.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #433 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 10:22:22 »
Trochę trudno podzielić 10 albumów na 4 integrale.
Nie wiem, Mruk o czterech pisał.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #434 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 10:32:56 »
W linkach na okładkach macie wylistowane tytuły. Historii w tych integralach jest bodaj 16, są tam też spinoffy


Tome 1 : Les murailles de Samaris ; La fièvre d'Urbicande ; Les mystères de Pâhry ; L'archiviste

Tome 2 : La tour ; La route d'Armilia ; Brüsel ; Le dossier B

Tome 3 : L'enfant penchée ; Mary la Penchée ; L'affaire Desombres ; L'écho des cités ; L'ombre d'un homme

Tome 4 : La Frontière invisible ; La Théorie du grain de sable ; Souvenirs de l'éternel présent