Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 795069 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #255 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 17:55:44 »
Itachi, serio, zabranie końcówek nakładu na festiwal nazywasz "manipulowanie nakładem"?

Jakich końcówek? Kilka kartonów komiksów na ich stoisku to standard, absolutna klasyka. Niech napiszą otwarcie chomikujemy kilka miesięcy i robimy deal, a nie że przypadkowo znajdujemy na magazynie.

A manipulowanie nakładem odnosi się również to stanów w ich sklepie, gdzie również albumy się rozmnażają.

Nie pamiętasz jakie cyrki były z dostępnością Księcia Nocy?

Offline keram2

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #256 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 18:15:45 »
Aha - czyli rabatu nie dają, więc złodzieje.


Czy ja użyłem określenia "złodzieje"?

Chcą sprzedawać bez rabatu niech powiedzą "ekskluzywne wydanie" lub " limitowany nakład" lub "ostatnie egzemplarze" - jeśli naprawdę są ostatnie.
Tutaj widać celowe działanie, zatrzymują część egzemplarzy, a gdy tytuł przestaje być dostępny, mamią czytelnika, że trafiła mu się niezwykła okazja "ostatni egzemplarz wyprzedanego tytułu". I tak na kilku imprezach po kolei.

Jeśli tobie to nie przeszkadza to ok, mnie jednak to razi.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #257 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 19:57:29 »
Chcą sprzedawać bez rabatu niech powiedzą "ekskluzywne wydanie" lub " limitowany nakład" lub "ostatnie egzemplarze" - jeśli naprawdę są ostatnie.

Ty to na poważnie piszesz?

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #258 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 20:06:17 »
Pamiętam jak Incala chyba za 280 sprzedawali. Jak wydawnictwo bierze się za spekulowanie cenami własnych tytułów to nie jest w porządku wobec klientów.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Damballa

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #259 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 09:35:45 »
A to nie jest tak, że wydawnictwo wydając dany tytuł i określając jego cenę okładkową, zobowiązuje się do przestrzegania jej?
Skoro samo wydawnictwo nie szanuje swoich ustaleń, to jest to zachowanie co najmniej wątpliwe moralnie.
Dokładając do tego bajeczki o ostatnich sztukach i to co festiwal, sprawia wrażenie szemranych interesów.
Angel Wings miało mieć 500 sztuk nakładu, sprzedawało się trochę czasu, a później co festiwal. To ile tego się znalazło "na magazynie"?
Może jednak warto zainwestować w światło, na tym magazynie.
To może w myśl tego, niech gildia sprzedaje nowy Pin-up girls od SC w limitowany nakładzie za 170, bo jest mało, a kto chętny, to I tak kupi
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Czerwiec 2019, 09:37:40 wysłana przez Damballa »

Online Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #260 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 16:23:12 »
Dokladnie. Niech gildia limitki od Lain albo Szninkla sobie zostawi kilkanascie sztuk, a potem dodaje po 1 z dopiska "ostatnia sztuka" i przebitka x2, a co!  ::)

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #261 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 17:36:06 »
Dokladnie. Niech gildia limitki od Lain albo Szninkla sobie zostawi kilkanascie sztuk, a potem dodaje po 1 z dopiska "ostatnia sztuka" i przebitka x2, a co!  ::)
Ale Gildia może, bo to sklep. Kupuje tanio, tanio sprzedaje. Kupuje drogo, drożej sprzedaje. Albo odwrotnie jak chce.

A Scream to producent, w takim wypadku manipulowanie stanami i tym bardziej cenami jest jak najbardziej na ich niekorzyść.

Online Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #262 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 17:51:32 »
Pewnie, że może, ale nie o to w tym chodzi. Scream jak widać może i tak robi, a gildia nie. Da się być normalnym (w domyśle przyzwoitym)? Da się, chociaż gildia mogłaby nawet więcej "uciułać".

Polski rynek nie ma setek wydawców/sklepów komiksowych i każda wpadka PRowa będzie zapamiętana.

Ktoś pisał, że robią fanom przysługę, jaka to przysługa kupić od nich z przebitką, a nie na allegro z przebitką? :) Ode mnie koniec, bo fanem ich nie jestem, więc nie mam po co drążyć. Nie pierwszy raz tak robią i nic tego nie zmieni.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #263 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 18:02:10 »
Polski rynek nie ma setek wydawców/sklepów komiksowych i każda wpadka PRowa będzie zapamiętana.
Ale ta pamięć trwa bardzo krótko :) Potrafisz z marszu wymienić jakieś PRowe wpadki wydawców z 2017 roku? :)

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #264 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 18:05:05 »
Ale ta pamięć trwa bardzo krótko :) Potrafisz z marszu wymienić jakieś PRowe wpadki wydawców z 2017 roku? :)
Niby tak. Ale seria wpadek, czy raczej takiego a nie innego podejścia do biznesu Scream Comics ciągnie się już od dawna. I ludzie hak widać pamiętają.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #265 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 18:23:58 »
Zgoda, choć i tak zawsze najważniejszym czynnikiem jest zainteresowanie tytułem. Przykład Sideki jest tu znamienny - wydawnictwo idzie w rekord jeśli chodzi o PR-owe wpadki ale jeśli wyda nowy tom Wielkiego Martwego czy Raffingtona to kupię od nich te komiksy w miarę szybko :)

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #266 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 18:31:52 »
Zgoda, choć i tak zawsze najważniejszym czynnikiem jest zainteresowanie tytułem. Przykład Sideki jest tu znamienny - wydawnictwo idzie w rekord jeśli chodzi o PR-owe wpadki ale jeśli wyda nowy tom Wielkiego Martwego czy Raffingtona to kupię od nich te komiksy w miarę szybko :)
Znów się z Tobą zgodzę. Też tak mam. Od Screama odwróciłem się już dawno temu. Właśnie za ich podejście. Ale nie oznacza to że kompletnie omijam ich ofertę. Tylko tyle że zostawiam na koniec, jak już wydam na wszystko co chciałem. Podejrzewam że nie tylko ja tak mam, więc uważam że finalnie ich praktyki biznesowe nie pozostają całkiem bez wpływu na sprzedaż.

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #267 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 19:44:24 »
Podejrzewam że nie tylko ja tak mam, więc uważam że finalnie ich praktyki biznesowe nie pozostają całkiem bez wpływu na sprzedaż.

A to nie może być tak, że sprzedaż wpłynęła na ich praktyki biznesowe? Zdaje się, że wtopili na kilku tytułach...

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #268 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 20:03:51 »
@up
Pewnie tak. Ale teraz to już nieistotne co było przyczyną a co skutkiem. Fakt jest taki że jako jedyni praktykują dziwne zasady handlowe.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #269 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 20:08:49 »
Potrafisz z marszu wymienić jakieś PRowe wpadki wydawców z 2017 roku? :)

Fantasmagorie za całokształt może być?