Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 805482 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sędzia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3960 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:40:47 »
Ta, komiks rysowany przez kolesia uznawanego za mistrza w swoim fachu, ale że coś  tam sobie przycięli, czegoś nie pokazali, zaburzyli kompozycję, a czasem nawet zmienili przy tym odbiór danej sceny to pikuś. To nie marvel, tu nie chodzi tyko o zobaczenie kto komu dał w mordę.

Z drugiej strony jak kogoś interesuje tylko fabuła, a obrazki to tylko dodatek, to te przycięcia nie zrobią mu dużej różnicy.

Offline skil

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3961 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:41:03 »
Nie interesuje mnie ten komiks, ale jeśli chodzi o poucinane plansze to jest to jednak spora wtopa. A reakcja wydawcy na fb to jeszcze większa wtopa.

Mnie interesuje sporo tytułów z katalogu Scream, szkoda tylko, że przy zakupie człowiek zastanawia się czy z komiksem będzie wszystko ok.

Ostatnio czytałem "Cień mężczyzny" i niestety są w nim babole jak w "Gorączce urbikandyjskiej", choć mniej. Widać pośpiech i chyba nikt tego nie sprawdził po złożeniu. Szkoda, bo wcześniejsze Mroczne Miasta błędów nie miały, była poprawa. 

A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline kubisz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3962 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:47:38 »
@Megatron, Ty to chłopie poważnie piszesz? Jakby Ci ktoś w kinie puścił np. "Avatara" w formacie 4:3, to też byś pukał się w głowę w stronę krzykaczy robiących gównoburzę przy kasie? No bo przecież dało się film obejrzeć, no nie?

Tak, ten tom "Borgii" da się przeczytać, ale - noszkurłajegofaszystowskamać - płacę za auto nówkę, a dostaję porysowane gwoździem. No taki przykład kolejny... Da się jeździć, ale jak mówię "mózgu - śpij", to mi jednak brzęczy w głowie, że ja mam bubla, a sąsiad kiedyś wcześniej kupił elegancką furę.

Nie pozwalajmy sobie wciskać badziewia, nie gódźmy się na to!

PS. Tym bardziej, kiedy dealer mówi, że te auta to takie już przyjechały z Francji.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3963 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:50:45 »
Ostatnio czytałem "Cień mężczyzny" i niestety są w nim babole jak w "Gorączce urbikandyjskiej", choć mniej. Widać pośpiech i chyba nikt tego nie sprawdził po złożeniu. Szkoda, bo wcześniejsze Mroczne Miasta błędów nie miały, była poprawa. 

Oj, to szkoda, bo już się cieszyłem że przynajmniej przy MM się ogarnęli.

Online Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3964 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:52:56 »
Powtarzające się strony, białe kartki, załamania papieru przy druku, rozpadające się oprawy, puste dymki i wszystko to co uniemożliwia czytanie. Wy tu jednak miauczycie o trzy milimetry. Kolory są poprawne, jest każdy dymek, nic istotnego z kadru nie wyleciało. Nie będę włosów rwał o brak połowy ramki.
Jakby tak pozbierac do kupy poucinane po kilkanascie milimetrow kadry to ze dwie biale kartki by sie uzbieraly...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3965 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:58:12 »
Z drugiej strony jak kogoś interesuje tylko fabuła, a obrazki to tylko dodatek, to te przycięcia nie zrobią mu dużej różnicy.

Może. Ale w tym przypadku to jak czytać np. Manna dla samej fabuły.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3966 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:59:36 »
To takie klepanie bez odniesienia się do konkretów. Brakuje buta, schodka, kawałka koloru ściany itp. Nie brakuje żadnej postaci, dymku i jest każdy goły cyc narysowany przez mistrza. Gdyby były pokazane tylko te paski których zabrakło, pewnie nikt by się nie domyślił co przedstawiają.

W jakimś stopniu rozumiem twoje podejście, że da się czytać i nie jest tak że co drugiego kadru brakuje, ale ty też powinieneś wziąć pod uwagę że ludzie nie chcą kupować produktu który jest obarczony wadą. Myślę że największym problemem jest to że komiksy Scream są drogie, gdyby kosztowały po 30 zł sztuka to większość by pewnie machnęła ręką, a tutaj masz i drogą wersję podstawową i jeszcze droższą limitowaną(co już jest w ogóle kuriozum wersja limitowana super extra, a okazuje się wybrakowana). Trzeba szanować klientów i  nie dopuszczać do fuszerek, a jeśli się zdarzą należy zmierzyć się z podniesioną przyłbicą i wyjść z jakimś planem poprawy sytuacji, a nie uprawiać spychologię "to nie my to licencjodawca, jaka różnica trzy czy cztery okna".

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3967 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:01:38 »
(co już jest w ogóle kuriozum wersja limitowana super extra, a okazuje się wybrakowana).
Jaka wybrakowana? Jest lepsza niż wersja podstawowa! Ma stopkę redakcyjną!
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:04:05 wysłana przez vision2001 »

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3968 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:09:33 »
Megatron, jakby wydrukowali bez magenty albo cyanu to też by były wszystkie główne postaci i dialogi.
Idź kup sobie garnitur z jednym guzikiem różowym. Zapina się? Zapina. Albo nowe auto bez logo na masce. Jeździ. Tyle że mam przeczucie że jednak byś "miauczał" w salonie.

Offline Spiff

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3969 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:18:25 »
Jakby tak pozbierac do kupy poucinane po kilkanascie milimetrow kadry to ze dwie biale kartki by sie uzbieraly...
Racja.
Wystarczyło to co obcięte wrzucić do dodatków i nie byłoby tematu.
Ale nie.
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Megatron

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3970 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:22:28 »
@Dracos

Mnie też nie cieszy to, że są błędy. Tylko że istnieją sposoby na rozwiązanie problemu, bez zalewania internetu łzami. Jeśli ktoś kupił może prawnie reklamować w sklepie, ci którzy nie kupili jaki mogą mieć z tym problem?

Forum jest także do informowania o takich rzeczach. Nie pamiętam kto, ale dobrze że wyłapał błąd. Nie wszyscy otwierają i czytają komiks zaraz po zakupie.

Problemem jest pisanie ściany postów przez te same osoby w każdym temacie przy bardziej wyczekiwanej pozycji. Jeśli nie nabyły pozycji to jaki inny cel im przyświeca niż wymuszenie obniżki?

Offline kubisz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3971 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:35:39 »
A co jest złego w wymuszeniu obniżki w tej konkretnej sytuacji? Przede wszystkim wymagałaby ona przyznania się wydawcy, że skaszanił sprawę (bo w te ich fejsbuczkowe tłumaczenia to ja tak średnio wierzę). No sprawiłaby, że świat byłby odrobinę lepszy - niestety nie damy Wam pełnego wydania, ale takie, które da się przeczytać, macie za niższą cenę.

Offline jotkwadrat

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3972 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:36:37 »
Po prostu za te komiksy trzeba płacić gotówką, banknotami na których a to nie będzie numeru seryjnego, a to podpisu prezesa NBP, a to głowa króla będzie trochę przycięta...

Offline Megatron

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3973 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:43:49 »
A co jest złego w wymuszeniu obniżki w tej konkretnej sytuacji? Przede wszystkim wymagałaby ona przyznania się wydawcy, że skaszanił sprawę (bo w te ich fejsbuczkowe tłumaczenia to ja tak średnio wierzę). No sprawiłaby, że świat byłby odrobinę lepszy - niestety nie damy Wam pełnego wydania, ale takie, które da się przeczytać, macie za niższą cenę.

Olej zakup. Niech wydawca sam zadecyduje co zrobić z magazynem sknoconego komiksu, ale nie wymuszaj na nim decyzji. Czyny, a nie słowa. Nad Funky Kovalem też znęcał się tabun ludzi, a po czasie okazuje się że może się podobać. Może Screamowi sprzeda się nakład, byle ludzie kupowali świadomie co dostaną. Może komiks wleci do koszy w biedrze.

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3974 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:51:06 »
Co do rabatów, to przynajmniej części krzykaczy o to w gównoburzach chodzi. To taka hora curka w komiksowie. Dopiero było przerabiane w Funky Kovalu, a może inne mnie ominęły.

Mam w nosie jakikolwiek rabat - chcę mieć pełnoprawny produkt zgodny z oryginałem, a nie popłuczyny po radosnej twórczości kogoś trzeciego, kto wie lepiej niż rysownik komiksu jak mają wyglądać kadry i proporcje jego dzieła.

Jak ktoś wyżej napisał, pała dla SC za zarządzanie kryzysem - idą w zaparte, że tak ma być, że to nie oni, że to koncept artystyczny, nie odpowiadają na pytania o tomy 3-4 czy też tak samo będzie.