Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 805391 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline stab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3240 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:30:51 »
Myślicie że jest szansa na dodruk pierwszego Aliens?
https://www.gildia.pl/komiksy/428692-aliens-5th-scream-anniversary-edition-vol-1-uprowadzeni-spustoszenie

Myśle czy kupić pozostałe 4 tomy, ale bez pierwszego trochę słabo.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3241 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:35:09 »
Scream się zarzekał, że limitowanych wydań nie będzie dodrukowywał.

Offline laf

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3242 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:37:56 »
Myślicie że jest szansa na dodruk pierwszego Aliens?
A prawa do Aliens nie przeszły do Marvela?

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3243 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:41:23 »
Poza tym nie ma znaczenia kolejność, albo brak jakiejś części. To są zbiory kilku różnych opowieści. Śmiało bierz co jest dostępne.

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3244 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:47:59 »
A prawa do Aliens nie przeszły do Marvela?

Przed przejściem praw Scream zrobił dodruki kilku brakujących tomów (Bunt tom 1, Zbawienie / Ofiarowanie). Teraz nie sądzę, żeby była szansa na dodruk. Nie powiem, byłoby super gdyby Scream kontynuował przygodę z Obcym od Marvela.

Jeżeli chodzi o pierwszy tom rocznicowy Aliens to można brać bez problemu następne. Historie w poszczególnych tomach, pomiędzy tomami nie łączą się ze sobą, warto kupić póki są dostępne. Ja bawiłem się świetnie ze wszystkimi wydaniami rocznicowymi, Predatora też polecam.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3245 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 11:10:38 »
Osobiście od Screamu nie biorę zbyt wiele, ale na Borgię to czekam z wywieszonym językiem. I jeszcze najnowszy Serpieri wraz ze wznowieniami :D

Też na te pozycje najbardziej czekam, jeszcze rzeczy z uniwersum Incala ale też nie wszystko na takiego "Simaka" dalej patrzę i patrzę i nie mogę się przekonać do zakupu :P

Co do drożyzny to okładkowo niby nie ma tragedii, ale coś imo się zmieniło z rabatami na Scream i są raczej w okolicach 25% i to nie tylko na gildii ale i w dyskontach.

Offline stab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3246 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 15:11:54 »
Jeżeli chodzi o pierwszy tom rocznicowy Aliens to można brać bez problemu następne. Historie w poszczególnych tomach, pomiędzy tomami nie łączą się ze sobą, warto kupić póki są dostępne. Ja bawiłem się świetnie ze wszystkimi wydaniami rocznicowymi, Predatora też polecam.

Poza tym nie ma znaczenia kolejność, albo brak jakiejś części. To są zbiory kilku różnych opowieści. Śmiało bierz co jest dostępne.

Wiem, że nie są połączone, ale będzie mnie kłuło w oczy że nie ma pierwszego numeru ;) Predatory też są w planach, ale też nie ma jednego wydania

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3247 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 15:47:18 »
Wiem, że nie są połączone, ale będzie mnie kłuło w oczy że nie ma pierwszego numeru ;) Predatory też są w planach, ale też nie ma jednego wydania

Jeżeli martwisz się o estetykę i brak numeru na grzebiecie - nie ma numerów tomów na wydaniach rocznicowych Aliens, tak jak nie ma numerów na Predatorze. Jeżeli jest to zmartwienie kolekcjonerskie, wtedy pozostanie polowanie na brakujący tom na allegro, olx albo giełdzie na forum. Według mnie jak masz w planach zdobyć brakujący tom to kup dostępne, póki jeszcze są.

Co do niedostępnego Predatora, nie jest on częścią wydań rocznicowych '5 Lat Scream' i różni się grzbietem i odcieniem czerwieni od wydań z okazji 5 lecia.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3248 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 15:50:03 »
Wiem, że nie są połączone, ale będzie mnie kłuło w oczy że nie ma pierwszego numeru ;) Predatory też są w planach, ale też nie ma jednego wydania
Nie powinno, nie są numerowane.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3249 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 18:19:02 »
Również biorę niewiele od SC, bo drożyzna i zgrzytanie zębów nad tym co dalej - mógłbym to napisać równie dobrze w temacie Muchy, ale nie zaprzeczam, że biorę od obydwu co mogę i liczę, że to się nie zmieni(oczywiście to, że kupuję a nie te  ceny KingSize+  ;D).

Zastanawia mnie niewielkie zainteresowanie Owadami w komiksie i niskie notowania tej serii na BD - z całej oferty wydawniczej SC na kolejne odsłony przygód robaczków czekam najbardziej. Gdyby zapowiedzieli Czarny Księżyc to czekałbym zapewne bardziej  ;)
W sumie to skłamałem - zaskoczyli mnie kolejnym Serpierim i z zaciekawieniem wypatruję informacji o Kabuki.

W temacie drożyzny dodam, że dłuższa dostępność tytułów na rynku złagodziłaby moje bojowe nastawienie do tematu, a tak biorę udział w wyścigu zbrojeń, który nic nie buduje na przyszłość.

PS. Czy SC odnosił się kiedykolwiek do jednotomówek Gimeneza?

Offline O.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3250 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 22:51:29 »

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3251 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 06:57:50 »
Zastanawia mnie niewielkie zainteresowanie Owadami w komiksie i niskie notowania tej serii na BD - z całej oferty wydawniczej SC na kolejne odsłony przygód robaczków czekam najbardziej.
Mylisz się bo ta seria cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród 5, 6, 7 latków oraz seria z Dinozaurami. To jest podobna sytuacja jak z WITCH, bo nikt o tej serii nie rozmawia na forum, ale jest jedna z najlepiej sprzedających się serii Egmontu. Owady oczywiście nie mają takiej sprzedaży, ale cieszą się pewną popularnością i wiem to od rodziców którzy ta seria czytają, kupują lub wypożyczają swoim dzieciom. Tylko tych osób na tym forum po prostu nie ma, tak jak fanów WITCH.

Offline ryba

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3252 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 09:54:33 »
Tylko tych osób na tym forum po prostu nie ma, tak jak fanów WITCH.

To nie do końca prawda.
Co prawda ja fanem WITCH nie jestem, ale moje córki jak najbardziej i kupuję dla nich.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3253 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 10:21:00 »
To nie do końca prawda.
Co prawda ja fanem WITCH nie jestem, ale moje córki jak najbardziej i kupuję dla nich.
Chodzi mi o grupę docelową.

Offline ryba

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3254 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 10:40:33 »
Chodzi mi o grupę docelową.
No tak, ale tak na prawdę dla Egmontu grupa docelowa to nie moje córki, tylko ja, bo to ja płacę :D