Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794553 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3225 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 19:15:49 »
Ale tu jest różnica formatów. Lady Mechanika jest „malutka”.

OK, tego nie zanotowałem. Nie zmienia to faktu, że dla mnie sporo za dużo, nawet jeśli podwyżka nie jest tak duża jak początkowo myślałem.

Offline JonasCrow

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3226 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 19:53:25 »
Widzę z opisu, że połączyli tom 3 i 4, bo wcześniej zapowiadali, że będą dwa tomy (tak nawet jest na tylnych okładkach poprzednich albumów).

z tego, co kojarzę, to decyzja Francuzów

Offline eyesore

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3227 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 20:12:53 »
Widzę z opisu, że połączyli tom 3 i 4, bo wcześniej zapowiadali, że będą dwa tomy (tak nawet jest na tylnych okładkach poprzednich albumów). Dociągnę serię do końca, ale w nad serią Requiem Vampire Knight, będę się już zastanawiał, jak zapowiedzą (bo mają wykupioną licencję). Bardziej mi na niej zależało niż na serii Wika.
Ja też kupię żeby dokończyć serię ale mi właśnie bardziej zależało na Requiem. Niestety jak będą walić takimi cenami to dam sobie spokój. Portfel nie jest z gumy a przelicznik strona za zł jest dla mnie chory, z tego co kojarzę jest Requiem ma 11 tomów...

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3228 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 20:39:18 »
OK, tego nie zanotowałem. Nie zmienia to faktu, że dla mnie sporo za dużo, nawet jeśli podwyżka nie jest tak duża jak początkowo myślałem.

...ale nie wytłumaczysz wydawcy, że powiększony format jest zbędny. Wika ok - zachowany format poprzednich części, Mechanika mniejsza jako nowa seria i to również jest spoko, ale nowe serie powinny wychodzić właśnie w formacie Mechaniki czy Egmontowego Daredevila.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3229 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 20:54:04 »
...ale nie wytłumaczysz wydawcy, że powiększony format jest zbędny. Wika ok - zachowany format poprzednich części, Mechanika mniejsza jako nowa seria i to również jest spoko, ale nowe serie powinny wychodzić właśnie w formacie Mechaniki czy Egmontowego Daredevila.

A takie cienkie najlepiej na miękko.

Offline PabloWu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3230 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 21:33:14 »
Scream zawsze miał wysokie ceny , ja od nich mam tylko Incala i Mroczne Miasta za co jestem bardzo wdzięczny, bo to świetna seria jest. A całą resztę za takie pieniądze nawet nie chce mi się sprawdzać, od początku irytowało mnie to super turbo ekskluzywne podejście do wydawania komiksów . Całe szczęście , że rynek jest duży i wychodzi tyle , że każdy znajdzie coś dla siebie zawsze i póki co  jest w czym wybierać .

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3231 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 22:30:36 »
Niestety jak będą walić takimi cenami to dam sobie spokój.
dla mnie sporo za dużo, nawet jeśli podwyżka nie jest tak duża jak początkowo myślałem.
Trochę chyba ulegacie emocjom i wszechobecnej medialnej nagonce na drożyznę.
Skupmy się JEDYNIE na cenach SCREAMu tu i teraz w porównaniu do poprzednich albumów (przy założeniu takiego samego formatu, oprawy i ilości stron)
A fakty mówią że,
trzeci tom Wiki, na który tak narzekacie to: 100 stron i 99,99 zł
ale również że:
Simak - 108 stron i 99,99 w listopadzie 2020
Dżinn 3 - 104 strony i 99,99 w październiku 2020
Czy aby na pewno aż tak wzrosły ceny ich komiksów, raczej (przynajmniej na razie) są na poziomie tych z 2020 roku. To tylko tak poglądowo bo nie znam cen licencji czy ilości nakładu.
Gdyby ktoś się rozpędził to zapewniam, że nie jestem współpracownikiem Screamu ani opłacanym klakierem. :P



ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3232 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 22:35:04 »
Trochę chyba ulegacie emocjom i wszechobecnej medialnej nagonce na drożyznę.
Skupmy się JEDYNIE na cenach SCREAMu tu i teraz w porównaniu do poprzednich albumów (przy założeniu takiego samego formatu, oprawy i ilości stron)
A fakty mówią że,
trzeci tom Wiki, na który tak narzekacie to: 100 stron i 99,99 zł
ale również że:
Simak - 108 stron i 99,99 w listopadzie 2020
Dżinn 3 - 104 strony i 99,99 w październiku 2020
Czy aby na pewno aż tak wzrosły ceny ich komiksów, raczej (przynajmniej na razie) są na poziomie tych z 2020 roku. To tylko tak poglądowo bo nie znam cen licencji czy ilości nakładu.
Gdyby ktoś się rozpędził to zapewniam, że nie jestem współpracownikiem Screamu ani opłacanym klakierem. :P

Masz rację, w tym przypadku jak już wspominałem, pomyliłem się porównując do Lady Mechaniki. Fakt, że Scream zawsze miał drogo i ja kupowałem od nich tylko to, na czym mi najbardziej zależało (głównie Jodorowsky i Manara), więc popełniłem szkolny błąd i "nie znałem się, to się wypowiedziałem".

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3233 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 22:37:13 »
Już nie było czego podnosić. Ceny Scream są już tak napompowane, że jeszcze złotówka więcej i te komiksy by wybuchły. :)

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3234 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 00:07:03 »
Trochę chyba ulegacie emocjom i wszechobecnej medialnej nagonce na drożyznę.
Skupmy się JEDYNIE na cenach SCREAMu tu i teraz w porównaniu do poprzednich albumów (przy założeniu takiego samego formatu, oprawy i ilości stron)
A fakty mówią że,
trzeci tom Wiki, na który tak narzekacie to: 100 stron i 99,99 zł
ale również że:
Simak - 108 stron i 99,99 w listopadzie 2020
Dżinn 3 - 104 strony i 99,99 w październiku 2020
Czy aby na pewno aż tak wzrosły ceny ich komiksów, raczej (przynajmniej na razie) są na poziomie tych z 2020 roku. To tylko tak poglądowo bo nie znam cen licencji czy ilości nakładu.
Gdyby ktoś się rozpędził to zapewniam, że nie jestem współpracownikiem Screamu ani opłacanym klakierem. :P
Fakty przeciw medialnej nagonce... Uważaj, bo zaraz nazwą cię szurem.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3235 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 00:50:40 »
Trochę chyba ulegacie emocjom i wszechobecnej medialnej nagonce na drożyznę.
Na drozyzne to jest nagonka wszedzie, nie tylko w mediach...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3236 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 09:01:43 »
Za drogie to niekupujcie. Tutaj ciągle narzekanie. Za darmo by chcieli, a jak sprzedaja potem swoje kolekcje to prawie za okładkowa..  serio chce wam się ciągle narzekać? Co temat to płacze i lamenty. Rzygac się chce. Myślałem, że będzie tu fajnie, będą dyskusje, ale to miejsce to autostrada do depresji. Ja dziękuję.  Proszę jakiegoś admina o wykasowanie mojego konta.

Offline eyesore

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3237 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 09:14:22 »
Za drogie to niekupujcie. Tutaj ciągle narzekanie. Za darmo by chcieli, a jak sprzedaja potem swoje kolekcje to prawie za okładkowa..  serio chce wam się ciągle narzekać? Co temat to płacze i lamenty. Rzygac się chce. Myślałem, że będzie tu fajnie, będą dyskusje, ale to miejsce to autostrada do depresji. Ja dziękuję.  Proszę jakiegoś admina o wykasowanie mojego konta.

Jak na 66 postów bardzoś wyszczekany   ;)
Sam sobie konto usuń a forum jest od dyskusji, nawet o cenach i o tym że jest drogo/za drogo.
Nikt nie chce za darmo tylko za rozsądne ceny, inni podnoszą ceny ale delikatnie.
Scream zawsze był drogi ale już przegina na maxa, dlatego już nic nowego u nich nie zaczynam kupować.
Tylko kończę (Wika) lub one shoty.

Offline laf

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3238 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:08:57 »
Jak na 66 postów bardzoś wyszczekany   ;)
Jeśli weźmiemy sobie do serca taki przelicznik, to wyjdzie nam, że Bazyliszek ma zawsze rację  :P

Żeby nie było @eyesore, jak najbardziej się z Tobą zgadzam, od tego właśnie jest forum. Można na nim pogadać o fajnych komiksach i ich twórcach, ale również o to tym co nas drażni u różnych wydawców. W sumie o wszystkim co dotyczy komiksów, również o ich cenach.

Osobiście od Screamu nie biorę zbyt wiele, ale na Borgię to czekam z wywieszonym językiem. I jeszcze najnowszy Serpieri wraz ze wznowieniami :D
« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:15:18 wysłana przez laf »

Offline Rodrigues

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3239 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 10:22:37 »
Z tą Borgią zaskoczyli mnie całkowicie. Pewnie ten tytuł rozbije bank  ;D