Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 805125 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Online kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3000 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 17:02:49 »
Na stronie Screamu są jako premiery na listopad http://scream.com.pl/?page_id=402

EDIT: Jestem ciekaw czy uda im się coś na grudzień wydrukować bo miały być: Wika ostatni tom, Rozbitkowie drugi tom czy 2 Terminatory w formacie rocznicowych albumów...
3mam ciuki  ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Listopad 2021, 17:13:11 wysłana przez kv »

Online LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3001 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 22:46:18 »
Na gildii ruszyła przedsprzedaż nowości od Scream https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/scream-comics

Niestety Terminator nie jest w formacie wydań rocznicowych.

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3002 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 04:58:45 »
Na gildii ruszyła przedsprzedaż nowości od Scream https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/scream-comics

Niestety Terminator nie jest w formacie wydań rocznicowych.
Bo to nie ten miał być w tym formacie, tylko te dwa klasyczne. Ale format jest i tak większy taki jak DC Deluxe.

Online LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3003 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 10:24:44 »
Bo to nie ten miał być w tym formacie, tylko te dwa klasyczne. Ale format jest i tak większy taki jak DC Deluxe.

Prawda. Miałem w głowie, że format Deluxe będzie zgodny z rocznicowym.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 903
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3004 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 12:03:06 »
Niestety Terminator nie jest w formacie wydań rocznicowych.

*stety

Proszę, poprawiłem ;)

Offline Simon11

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3005 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 11:12:56 »
Mocno zastawiam się nad tym Tomb Raiderem Archiwa. Cena trochę odstrasza, ale jestem fanem klimatów typu lata 90. w Image. To, że rysunki i storytelling są dla mnie ok, to wiem. Obawiam się jednak samej postaci, nie jestem fanem gier i Tomb Raider nie jest żadną marką która jest dla mnie istotna. Ktoś nabył i mógłby podzielić się wrażeniami z lektury? To jest raczej rzecz dla fanów gry czy bardziej coś jak Fathom Mike'a Turnera?

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3006 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 11:29:19 »
Dla fanów komiksu i świata Top Cow. Nie znasz gier? Nie przeszkadza to podczas lektury. To jest komiks akcji, z elementami przygodowymi, w tle różne organizacje, artefakty itp. Nieraz trochę superbohaterami zalatuje, ale tego nie ma i jest całkowicie niezależne od świata Top Cow (poza jednym zeszytem, który był crossoverem, ale się nie znalazł w tym wydaniu, ale postacie z Top Cow zaliczają małe cameo w zeszycie po nim).

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3007 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 11:43:26 »
Fathoma nie czytałem, więc nie wiem, jak TR wypada w porównaniu z nim, natomiast fanem gier to już jestem, więc spróbuję coś podpowiedzieć.

Czytałem póki co dwa pierwsze archiwa i jest to rzecz zupełnie niezależna od gier. Stoi swobodnie na własnych nogach, nawet sama Lara jest tutaj nieco inną postacią i nie ma zupełnie konieczności, aby znać gry, by móc wejść w ten komiks. Rzeczą raczej dla fanów bym tego nie nazwał i chociaż próbuje oddawać momentami klimat gier (strzelaniny, pościgi, artefakty), co udaje się w mniejszym bądź większym stopniu, to jednak widać, że stworzono to z myślą o szerszym czytelniku. Nie ma w ogóle nawiązań, które zrozumieją tylko gracze i nawet jeżeli pojawiają się postacie z gry, to przedstawione są one od podstaw, tak aby nie zaznajomiony z nimi czytelnik nie miał poczucia, że coś go ominęło. 3 zeszyty z tomu II adaptują nawet fabułę szóstej części i nadal zrobione jest to tak, że znajomość gry jest zupełnie niepotrzebna, aby móc to czytać. Powiedziałbym wręcz, że Archiwa to inne uniwersum, nieco zbliżone do tego, co pokazują gry, ale będące niezależnym tworem.

Co prawda nie jest to lektura przesadnie wysokich lotów, więc osoby lubiące grę mogą z sentymentu inaczej ją odbierać i oceniać nieco wyżej. Ja bawiłem się przednio, chociaż głównie na tomie I - prosta, momentami kampowa rozrywka, idealna na odprężający wieczór, którą czyta się błyskawicznie (i potwornie niewygodnie z racji gabarytów...). Tom II gdzieś od połowy zalicza mocny zjazd jakościowy (tak pod kątem rysunków, jak i fabuły), a potem podobno jest jeszcze gorzej. Ale jeżeli rysunki i storytelling znasz, to nie powinieneś być zawiedziony, szczególnie jeżeli lubisz lata 90 w amerykańskim komiksie.

Online nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3008 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 12:56:54 »
Mocno zastawiam się nad tym Tomb Raiderem Archiwa. Cena trochę odstrasza, ale jestem fanem klimatów typu lata 90. w Image. To, że rysunki i storytelling są dla mnie ok, to wiem. Obawiam się jednak samej postaci, nie jestem fanem gier i Tomb Raider nie jest żadną marką która jest dla mnie istotna. Ktoś nabył i mógłby podzielić się wrażeniami z lektury? To jest raczej rzecz dla fanów gry czy bardziej coś jak Fathom Mike'a Turnera?

Tutaj masz sporo moich wrażeń, nie tylko z lektury:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/tomb-raider/
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Frank_C

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3009 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 13:51:57 »
A Mroczne Miasta na ten rok to już zakończyli, czy wydadzą jeszcze coś?

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3010 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 14:58:51 »
A Mroczne Miasta na ten rok to już zakończyli, czy wydadzą jeszcze coś?
Na ten rok zakończyli.

Offline Adolf

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3011 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 20:31:06 »
Mocno zastawiam się nad tym Tomb Raiderem Archiwa. Cena trochę odstrasza, ale jestem fanem klimatów typu lata 90. w Image. To, że rysunki i storytelling są dla mnie ok, to wiem. Obawiam się jednak samej postaci, nie jestem fanem gier i Tomb Raider nie jest żadną marką która jest dla mnie istotna. Ktoś nabył i mógłby podzielić się wrażeniami z lektury? To jest raczej rzecz dla fanów gry czy bardziej coś jak Fathom Mike'a Turnera?

https://algorytmykomiksu.pl/2017/12/tomb-raider-archives-volume-1.html

Tu moje wrażenia z wersji angielskiej. Jednak weź poprawkę, że tam podniecam się rysunkami na dobrej jakości papierze, a nie ma to przełożenia na nasze rodzime wydanie. Cała afera była poświęcona tej kwestii. Polecam temat wydawnictwa Scream, gdzie przeczytasz więcej szczegółów dotyczących tej dramy.

Offline Simon11

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3012 dnia: So, 20 Listopad 2021, 08:18:11 »
Dzięki za rekomendację w kwestii Tomb Raidera. Dramę z papierem śledziłem bezpośrednio na Facebooku i argumenty, że offset jest premium jakoś do mnie nie przemawiają ;) Tym bardziej, że obecnie na Kickstarterze sporo twórców z Image, Van Sciver, Dan Fraga, Silvestri wydają swoje rzeczy z podobnego okresu i wszystko jest na tej oślizgłej kredzie ;)

Offline rzodkiew

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3013 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 12:57:48 »
Jeżeli ktoś ma jakaś opinię na temat komiksu Lady Mechanika, to poproszę o wyrażenie jej tutaj. Na szali leży sposób, w jaki przepiję premię!

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3014 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 13:12:57 »
Wpaść na pomysł, żeby wydać bombastyczny disco komiks z komputerowymi komputerami na offsecie, to trzeba chyba przedawkować fisstech. :D