Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794578 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2715 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 10:44:11 »
Skoro zażyczyli sobie sporo za niedoróbkę, to osobiście darowałbym sobie zakup tej niedoróbki. A nie kupił jej 3 tomy mimo wszystko, ale w zamian zrezygnował z innych tytułów, które dotychczas kupowałem prawie wszystkie i do których nie miałem uwag. Ale spoko, każdy ma oczywiści prawo robić co chce. Może nawet nie kupować więcej komiksów Egmontu, bo nie wydali TR zamiast Screamu.

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2716 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 11:20:13 »
Hm, nie do końca. W moim przypadku TR to tytuł, który po prostu musiałem mieć. I jak wydadzą (o ile wydadzą) czwarty tom, też wezmę. Tak samo jakby wydali Indianę Jonesa - nie ważne jakie by było wydanie, i tak bym kupił. Ale takich tytułów "musisz-mieć" nie jest znowu tak dużo.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2717 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 12:50:20 »
Może nawet nie kupować więcej komiksów Egmontu, bo nie wydali TR zamiast Screamu.

Znowu histeryzujesz.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2718 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 15:17:46 »
TR i tak warto tylko pierwszy tom nabyć. Potem to jest równia pochyła i z zeszytu na zeszyt drastycznie spada jakość scenariuszy i rysunków. John Ney Rieber tworzy tak idiotyczne fabuły, że zastanawiałem się jakim cudem mu za to zapłacili. A rysunki pod koniec to niemal bohomazy w porównaniu do szczegółowych prac Andy Parka z pierwszego tomu. Nie dziwię się, że seria padła na 50 zeszycie, widać że po Jurgensie nikt nie miał tam żadnej wizji w jakim kierunku to pociągnąć.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2719 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 17:49:15 »
TR i tak warto tylko pierwszy tom nabyć.
Racja, pierwszy tom przeczytałem z ciekawością i przyjemnością pomimo nagromadzonych głupotek i naiwności. Z to już drugi tom wywołał u mnie jedynie ból zębów, nie wierzę że choćby nastolatkom może się on podobać. Trzeci jeszcze gorszy, tragedia.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2720 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 20:24:38 »
Trochę pojazd po Screamie i wydaje się, że zasłużony.

Offline Wtem!

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2721 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 20:38:20 »
Nie no, bez przesady z tym pojazdem. Cena adekwatna do jakości wydania. BTW, czy jest tu ktoś z Warszawy, kto chciałby się wymienić na edycje standardową?

Offline celtic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2722 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 20:54:02 »
Skoro zażyczyli sobie sporo za niedoróbkę, to osobiście darowałbym sobie zakup tej niedoróbki. A nie kupił jej 3 tomy mimo wszystko, ale w zamian zrezygnował z innych tytułów, które dotychczas kupowałem prawie wszystkie i do których nie miałem uwag. Ale spoko, każdy ma oczywiści prawo robić co chce. Może nawet nie kupować więcej komiksów Egmontu, bo nie wydali TR zamiast Screamu.

Nigdzie nie napisałem że zaprzestanę kupowanie ich komiksów, napisałem że w ramach protestu będę je zwracał, po przeczytaniu, skorzystam z przysługującego prawa do zwrotu towaru kupionego przez internet. Perełki, będę kupował do kolekcji, ale powiedzmy sobie szczerze, za dużo u nich perełek nie znajdę.
Jeśli coś mi się spodoba to pewnie kontynuację będę szukał w drugim obiegu, jak już to robię z jednym z naszych wydawnictw.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2723 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 21:00:17 »
Chyba nie ma w PL drugiego wydawnictwa, wobec którego miałbym tak ambiwalentne odczucia jak wobec Screamu. Z jednej strony wydaje dwóch ze ścisłego topu moich ulubionych twórców - Jodorowskiego i Manarę. Co dla mnie jest mega plusem, robi to dość kompleksowo, wydaje nie tylko ich najbardziej znaczące tytuły, ale też te mniej oczekiwane, gorzej się sprzedające. Mój ulubiony, powiększony format (ale bez przesady jak Libertago czy te ekskluziwy Egmontu) to kolejny wielki pozytyw. Z drugiej strony ta cała sieczka z DH wydawana zupełnie bez sensu z jakimiś bajerami za kosmiczne pieniądze, te casualowe tytuły o samolotach. Jasne, mogę tego nie kupować i nie kupuję ale bardzo lubię wydawnictwa bardziej sprofilowane pod mój gust, których z dużą dozą prawdopodobieństwa, że mi się spodoba, mogę kupić każdy tytuł bez specjalnego rozeznania co to dokładnie jest. Tak mam z Mandiocą, Timofem, KG, Ongrysem choćby. Ale dużo gorsza jest ta ich buta w odpowiadaniu czytelnikom i zupełna nieumiejętność przyjmowania krytyki.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Sierpień 2021, 21:04:12 wysłana przez ukaszm84 »

brvk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2724 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 21:04:04 »
Nigdzie nie napisałem że zaprzestanę kupowanie ich komiksów, napisałem że w ramach protestu będę je zwracał, po przeczytaniu, skorzystam z przysługującego prawa do zwrotu towaru kupionego przez internet.

Wiele słów przyszlo mi do głowy po przeczytaniu powyższego. Za kilka z nich dostałbym bana, więc ich nie napiszę.
Pozwolę sobie tylko na uwagę, że zwroty są na koszt klienta, więc piszesz o dość drogiej i uciążliwej wypożyczalni.

Offline Edgar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2725 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 21:22:16 »
Ech, niestety. Jeśli kupujesz przez Allegro Smart, to masz zwrot darmowy, a sklep musi ci oddać również za wysyłkę. Więc wychodzisz na zero. Sam jestem wysyłającym, prowadzę sklep na Allegro i zdarzają się takie zwroty.
Podejście kolegi celtica sprawia, że tracę coraz bardziej wiarę w ludzi...

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2726 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 21:50:31 »
bardzo mały nakład za 150 zł (dyskont 90)
Dyskont chyba odzieżowy w takiej cenie ;)
Cytat: Death
Chętnie zapłacę więcej za kolejne tomy Klezmerów, Pirata Izaaka, Queen& Country byleby tylko wyszły. Jeśli nie ma innej opcji to mam tego w ogóle nie przeczytać? :/
W moim przypadku TR to tytuł, który po prostu musiałem mieć. Ale takich tytułów "musisz-mieć" nie jest znowu tak dużo.
Zawsze jest jakaś opcja plus nie każdy tytuł musisz-mieć trzeba koniecznie mieć po polsku, zwłaszcza jak coś nie gra. Wydanie jest zwalone, cena za wysoka. Jeśli jest alternatywa w postaci zagranicznego wydania, to powinno się ją rozważyć, zwłaszcza przy komiksach anglojęzycznych. Nie mam problemów z wyborem, jeśli polskie wydanie jest droższe od amerykańskiego czy brytyjskiego, a jeszcze mi go dostarczą za free. Nawet się nie zastanawiam. Nie lubię przepłacać i wystarczają mi najbardziej podstawowe wersje. Bez wypasionych dodatków, powiększonych formatów, że się na półce nie mieści, czy z włosem autora dodanym jako relikwie do jedynego, specjalnego wydania, aby tylko sztucznie podbić cenę. Mnie takie zagrywki ani nie bawią, ani nie skuszą.   

Offline Koalar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2727 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 22:05:10 »
Nigdzie nie napisałem że zaprzestanę kupowanie ich komiksów, napisałem że w ramach protestu będę je zwracał, po przeczytaniu, skorzystam z przysługującego prawa do zwrotu towaru kupionego przez internet.

Dla mnie głupawa akcja. Gdyby miała być robiona w sklepie innym niż Screamu, to już w ogóle debilna.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2728 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 22:52:34 »
recenzja rozbitków nawet ciekawa, fajne wprowadzenie o tym jak powstawała seria. jednak recenzent traktuje album jak jedna całość, sam wcześniej wspomina ze seria powstawała w odcinkach i autorzy nie wiedzieli czy będzie kontynuacja. funky koval by mógł dostać identyczna recenzje.

dla mnie ta baśniowa otoczka w sci-fi to jest urok tej serii a akcja rozkręca się jak już poznamy bohaterów. sztywne dialogi - a przytoczony valerian to jakie miał? wspomniany funky? znak czasów. jednak ja tez się odbiłem od wydania egmontu, wiec może to kwestia wygórowanych oczekiwań.

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2729 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 09:57:53 »
Hm, nie do końca. W moim przypadku TR to tytuł, który po prostu musiałem mieć. I jak wydadzą (o ile wydadzą) czwarty tom, też wezmę. Tak samo jakby wydali Indianę Jonesa - nie ważne jakie by było wydanie, i tak bym kupił. Ale takich tytułów "musisz-mieć" nie jest znowu tak dużo.
Spoko, to w sumie rozumiem podejście.


Znowu histeryzujesz.
w ramach protestu będę je zwracał, po przeczytaniu, skorzystam z przysługującego prawa do zwrotu towaru kupionego przez internet
Taaa...


A tak swoją drogą, czy przypadkiem komiksu po rozfoliowaniu wydawca może nie przyjąć? W sensie, że automatycznie jest już używany?