Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 807240 razy)

Frank_C i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Klima

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2445 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 16:40:25 »
Po prostu tą okładką Scream mówi nam że ten komiks jest do dupy :P

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2446 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 17:13:34 »
Czyli rozumiem, że te dwie edycje nie będą się różniły niczym poza okładką? Ergo, można dopłacić 43 zł za gołą dupę na okładce? Biznes życia dla tych, którzy to kupią, stawiam że będzie wisieć w sprzedaży tak długo jak Świat Edeny edycja limitowana w dodatkowym kartonie za 100 zł.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2447 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 17:20:30 »
Ja jestem zażenowany tą okładką. A nie jestem z żadnego środowiska. Wygląda to jak bazgroł nastolatka na nudnej lekcji. Wypięta dupa ma co reprezentować? Nawet gdyby to był jakiś erotyk to chyba dałoby się to zrobić ze smakiem.
No ale to jest limitowana dupa.
Po prostu tą okładką Scream mówi nam że ten komiks jest do dupy :P

brawo, Panowie! szkoda, że autor już nie żyje, bo bez wątpienia po takich rzeczowych słowach krytyki - zapewne popracowałby nad warsztatem i kompozycją!


Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2448 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 17:35:49 »
Czyli rozumiem, że te dwie edycje nie będą się różniły niczym poza okładką? Ergo, można dopłacić 43 zł za gołą dupę na okładce? Biznes życia dla tych, którzy to kupią, stawiam że będzie wisieć w sprzedaży tak długo jak Świat Edeny edycja limitowana w dodatkowym kartonie za 100 zł.
Wersja limitowana: płótno, złocenia, obwoluta.

Offline turucorp

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2449 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 17:36:14 »
brawo, Panowie! szkoda, że autor już nie żyje, bo bez wątpienia po takich rzeczowych słowach krytyki - zapewne popracowałby nad warsztatem i kompozycją!
Ale gdyby urodził się w PRLu to byłby dzisiaj klasykiem, który olśniewa swoją oryginalnością, a wszelkie słowa krytyki byłyby chamskim atakiem. Miał pecha z tym miejscem urodzenia  :o
BTW ta limitowana okładka to pomniejszona wersja chyba najnowszej francuskiej edycji, więc pretensje o "dupę" to raczej nad Sekwanę (a nie na Bredyczów ;) ). Fakt, polski wydawca się nie napracował, 30 sek. w fotoszopie  :D

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2450 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 17:38:54 »
Wersja limitowana: płótno, złocenia, obwoluta.

Fakt, nie zauważyłem jakoś info o tych dodatkach. To trochę zmienia mój odbiór.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2451 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 18:16:10 »
Ale gdyby urodził się w PRLu to byłby dzisiaj klasykiem, który olśniewa swoją oryginalnością, a wszelkie słowa krytyki byłyby chamskim atakiem. Miał pecha z tym miejscem urodzenia  :o
BTW ta limitowana okładka to pomniejszona wersja chyba najnowszej francuskiej edycji, więc pretensje o "dupę" to raczej nad Sekwanę (a nie na Bredyczów ;) ). Fakt, polski wydawca się nie napracował, 30 sek. w fotoszopie  :D
trafiłeś z tym peerelem!

okładka to chałupnicza przeróbka albumu nr 2

uwaga nie do @turu:
wcale nie klękam przed klasykami, ale mam odrobinę pokory - i zanim obrzucę łajnem jednego z klasyków współczesnego komiksu, to pomyślę z pięć razy i na koniec ugryzę się w język. rozumiem, że może się nie podobać, ale trzeba mieć szacunek dla całej wielkiej rzeszy czytelników, którzy wychowali się na tym komiksie, lub poznali go już jako klasyka - i darzą go sentymentem.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2452 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 18:19:59 »
No, szacun. Doszukać się w krytycznej opinii na temat okładki polskiej wersji albumu ataku na klasyka, a następnie go odeprzeć przy okazji zahaczając o podwójne standardy... Szacun chłopaki, naprawdę szacun.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2453 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 18:24:35 »
@Leyek Hola, hola .... chwilento...  Nie stawiajmy Rozbitków w jednym rzędzie z TR. Z całym szacunkiem dla TR i jego fabuły, bo nie czytałem i nie mam najmniejszego zamiaru, to rysunkowo jest tęczową pulpą w porównaniu do kreski Gillona, która jest klasą samą w sobie.

Nie no, aż takim ignorantem nie jestem :) Miałem nawet dopisać, że to nie ta sama liga. A nawet różnica kilku lig, choć tak jak Ty TR nie czytałem i nie zamierzam, wystarczą mi plansze przykładowe.

Za to Rozbitków jakby się trafiła dobra cena to pewnie rozważę zakup. Bo za wyjściową dla samych rysunków jest dla mnie trochę za drogo. Szczególnie jak jest na rynku wybór rzeczy dobrych jednocześnie rysunkowo i fabularnie.

Offline turucorp

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2454 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 18:37:11 »
Szacun chłopaki, naprawdę szacun.
Oj tam, oj tam, przynajmniej jest okazja do imby, a nie ciągle te przepychanki o TR  ;)

Offline Martin Eden

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2455 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 18:57:27 »
O co chodzi z tą okładką? Nagle golizna przestała się sprzedawać? Nabraliście jakiejś nowej pruderii?
Wydawca widząc, jakie okładki schodzą, postawił na jedną z okładek oryginalnego tomu - taką z pośladami. Jak Studio Lain wypuszczało sexy okładkę Wieku Evy, to zeszła jako pierwsza. Nie można powiedzieć, że Scream nie śledzi trendów konsumenckich. A że przekłada wnioski na takie a nie inne efekty, to już inna sprawa.

Swoją drogą pomyśleć, że taka okładka świeciła z witryn francuskich kiosków Ruchu już w latach 70'.

Przy okazji tej premiery stwierdziłem, że odświeżę sobie pierwszy integral - choć pewnie za szybko, bo Scream pewnie wypuści drugi tom za jakieś dwa lata.

Pierwsza część integrala jest dla mnie szczególna. Nie muszę chyba mówić dlaczego. Ale też od strony treści jest to dosyć dobra historia, widać, że to mogło pójść wtedy jeszcze w różne strony. Poszło, w jakie poszło.
A poszło w stronę trochę telenoweli, w której bohaterowi co chwila przychodzą rozwiązania ex machina. Ale od tomu czwartego jest, mam wrażenie, trochę lepiej i naprawdę czekam co tam dalej będzie.

Rysunkowo to z kolei fantastyczna rzecz i naprawdę dziw, że tego autora w naszym kraju mieliśmy jak na lekarstwo - być może jest to efekt przyjęcia premiery z końca 1990. Klątwa taka.

Ja polecam sprawdzić samemu. Cena niewąska, to fakt, Scream już zaczyna lekko odjeżdżać. Dlatego brać należy ze świadomością co to jest - klasyk, ale taki trochę jak powieści Verne'a. Czytać trzeba z przymrużeniem oka, a oglądać na pełnych przepustnicach.

Czy Polch inspirował się Gillonem? Przyznał to nawet w jednym z wydań Komiksu-Fantastyka. Przy okazji jednej z premier komiksowego Wiedźmina mówił o swojej fascynacji. Nie było to zatem nic skrywanego, nic dla niego wstydliwego. Przy okazji powiedział tam, że kopiowanie Gillona było strasznie trudne (!), dlatego traktował go jedynie jako inspirację.
Dla mnie to nieważne, czy otrzymujemy "kosmos Gillona" czy "kosmos Polcha". To jest dobry kosmos!

Offline Lyricstof

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2456 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 19:59:47 »
Swoją drogą pomyśleć, że taka okładka świeciła z witryn francuskich kiosków Ruchu już w latach 70'.

To nie są okładki z lat 70 - pierwsze wydanie "Rozbitków czasu" z wydawnictwa Les Humanoïdes Associés miało inne okładki, aczkolwiek też odważne. I z tymi okładkami do lat 80 ukazywały się poszczególne albumy (wznowienia), dopiero w roku 87 pojawiły się wznowienia z innymi okładkami.
Natomiast to co wydał Egmont i będzie wydawał Scream Comics jest oparte na wznowieniu z 2008 roku, wydanym przez wydawnictwo Glénat. I to wznowienie posługiwało się grafikami z wydań z lat 70 i 80. Zostało to trochę wymieszane, pozbawione tła, przerobione.

Tak to wygląda.



Okładka do wydania limitowanego pochodzi z najnowszej wersji tomu 2 La mort sinueuse. Dla porównania stara okładka tego tomu z lat 70. I tomu czwartego, która przypomina nową dwójkę.
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Czerwiec 2021, 21:40:56 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2457 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 20:03:52 »
  Ludziom cycki i tyłek na okładce przeszkadzają o tempora, o mores. Może i faktycznie nie jest to najpiękniejsza okładka świata, ale tragedii nie ma. Ja odpadam w każdym razie Rozbitkowie Czasu i Storm to były jedyne pozycje w Komiks-Fantastyce, które mi się nie podobały. Może gdyby Egmont to wydał za kilka dyszek to spróbował bym się przekonać jeszcze raz, ale w tej cenie nie ma mowy.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2458 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 20:38:47 »
na fb potwierdzili ze na fkw rozbitkowie powinni być jeżeli drukarnia da radę. jest to komiks zramolały scenariuszowo ale po prostu muszę go mieć. okładka limitki wyglada jak jakaś kioskowa kolekcja dvd filmów scifi ale może w rzeczywistości może będzie wyglądać lepiej. do tego pod obwoluta płótno, to u mnie zawsze na plus.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2459 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 01:11:47 »
Czy to faktycznie taka drożyzna? 127 zł na Gildii, a pewnie taniej w innych księgarniach, to raptem około 25 zł za tradycyjny zeszyt bo mamy tu ich pięć. Dla przykładu Taurus liczy sobie około 30 zł za zeszyt.