Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794740 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2100 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 08:54:04 »
Reasumując, Scream poszedł w większy format i niby lepszy papier, tymczasem do tej serii w zupełności wystarczyłby standardowy format i "gorszy" papier. :)

A jak z tym tłumaczeniem?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2101 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 09:12:37 »

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2102 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 09:24:19 »
Reasumując, Scream poszedł w większy format i niby lepszy papier, tymczasem do tej serii w zupełności wystarczyłby standardowy format i "gorszy" papier. :)
Format jest taki jak oryginalne wydanie Tomb Raider Archives. Dark Horse też wydało w tak dużym formacie.

A jak z tym tłumaczeniem?
Za tłumaczenie odpowiada Robert Lipski, więc nie powinno być fuszerki, ale finalnie sam dopiero ocenie jak przyjdzie do mnie komiks.

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2103 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 09:44:58 »
Za tłumaczenie odpowiada Robert Lipski, więc nie powinno być fuszerki, ale finalnie sam dopiero ocenie jak przyjdzie do mnie komiks.

O dzięki, to ważna dla mnie informacja!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline celtic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2104 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 09:57:02 »
Komiks jest w drodze do mnie i coś czuję że będę miał w...w taki jak po pierwszym przekartkowaniu zeszytu Semica.
W czasach gdy TOPCOW to wydawało, piszę o wydaniach zeszytowych, to mieli najlepszych kolorystów w Stanach.
Liczyłem że będzie to wydanie na błyszczącej kredzie, żeby oddać pełnię tych kolorów, a tu taki szajs nam rzucili.
Lepiej niech już przestaną wydawać tych amerykanów i zostawią to innym wydawcom, bo ewidentnie te ich wydania słabo się prezentują w porównaniu do amerykańskich albumów innych wydawców.

Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2105 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 10:01:37 »
Co byscie powiedzieli/zrobili (dalej kupili) gdyby tomy 2,3 i 4 wydali na kredzie?

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2106 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 10:11:12 »
Co byscie powiedzieli/zrobili (dalej kupili) gdyby tomy 2,3 i 4 wydali na kredzie?

Too late, chyba że by dorzucili pierwszy tom wydany jeszcze raz na kredzie gratis ;)
Myślę, że takie zmiany w środku serii to przestrzelony pomysł. Niech to już dokończą tak jak zaczęli i ewentualnie wyciągną wnioski na przyszłość.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2107 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 10:17:46 »
Jak dla mnie to Scream niepotrzebnie robi z tych amerykańskich czytadeł takie przekombinowane wydania. Brałbym praktycznie wszystko (Alieny, Predatory, Tomb Ridery...) gdyby wydawali to normalnie i przede wszystkim taniej. Nie tędy droga by wydawać „ekskluzywnie”, a stosownie do zawartości.

Offline celtic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2108 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 10:29:37 »
Too late, chyba że by dorzucili pierwszy tom wydany jeszcze raz na kredzie gratis ;)
Myślę, że takie zmiany w środku serii to przestrzelony pomysł. Niech to już dokończą tak jak zaczęli i ewentualnie wyciągną wnioski na przyszłość.

Jeśli ma kupić, to następne tomy muszą być na kredzie. Cena następnych tomów jest większa niż jedynki, to niech za tą nadwyżkę dodrukują jedynkę i wymienią osobom które chciałby wymiany.
Tylko proszę, niech już żadnych amerykanów nie wydają!
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2109 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 10:30:03 »
Jak dla mnie to Scream niepotrzebnie robi z tych amerykańskich czytadeł takie przekombinowane wydania. Brałbym praktycznie wszystko (Alieny, Predatory, Tomb Ridery...) gdyby wydawali to normalnie i przede wszystkim taniej. Nie tędy droga by wydawać „ekskluzywnie”, a stosownie do zawartości.
Tutaj ktoś pisał, że to wydanie może być skierowane głównie do fanów gry i wtedy faktycznie taki wielki format i wysoka cena ma sens, bo jest to przedmiot bardziej kolekcjonerski niż zwykły komiks dla zwykłego komiksiarza. Być może jest do sensowny ruch i dobrze się to Screamowi sprzeda, a jak widzimy, część komiksiarzy też łyka.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2110 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 10:42:30 »
Co byscie powiedzieli/zrobili (dalej kupili) gdyby tomy 2,3 i 4 wydali na kredzie?

Oczywiście, te komiksy powinny być wydrukowane na kredzie.

Too late, chyba że by dorzucili pierwszy tom wydany jeszcze raz na kredzie gratis ;)
Myślę, że takie zmiany w środku serii to przestrzelony pomysł. Niech to już dokończą tak jak zaczęli i ewentualnie wyciągną wnioski na przyszłość.

Absolutnie i bezapelacyjnie się nie zgadzam. Skoro wiadomo, że offset to błąd, po co go powielać? To nie są żadne zmiany, to usunięcie usterki.

Wydawcy Relaksu też napiszesz, że skoro w pierwszym tomie chochlik zjadł jednoliterowe wyrazy, a nie wolno wprowadzać zmian w środku serii, to w kolejnych numerach niech dokończą w ten sam sposób i wyciągną wnioski na przyszłość?

DOWN:

Nie wiem, dla kogo lepiej kupić cokolwiek z miękko okładkowego Marvela albo DC, ja tam nie widzę ani jednej interesującej pozycji, nie mówiąc już o "cokolwiek". No, chyba, że liczyć nowe Star Warsy...

Jestem przekonany, że czytelnicy "Tomb Raidera" i superhero to w znacznym stopniu rozłączne grupy i tekst typu "zamiast Tomb Raidera lepiej kupić cokolwiek z superhero" jest równie prawdziwy, jak "zamiast płyty winylowej lepiej kupić grę na XBOXa".
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Maj 2021, 10:53:08 wysłana przez Mruk »

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2111 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 10:43:49 »
Tomb Raidera dla doznań czytelniczo - komiksowych to nie warto kupować nawet jakby Scream wydał to na złotym papierze. Lepiej wydać 5 razy mniej i kupić cokolwiek z miękko okładkowego Marvela albo DC.

Zgadzam się dla kolekcjonerów / maniaków gry może się sprawdzić.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2112 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 11:00:58 »
Za tłumaczenie odpowiada Robert Lipski, więc nie powinno być fuszerki, ale finalnie sam dopiero ocenie jak przyjdzie do mnie komiks.

Ten sam który w "Aliens Labirynt" uparcie tłumaczył każde jedno słowo w dymku nawet jesli po polsku nie miało prawa to brzmieć dobrze? (i nie brzmiało). No faktycznie, jest się z czego cieszyć.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Maj 2021, 11:02:42 wysłana przez Gieferg »

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2113 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 11:12:23 »
Oczywiście, że lepiej gdyby była kreda, ale komiks wydany jest naprawdę nieźle. Na tym papierze też jest ok. Znacznie lepiej niż w Semikach. Gdyby w kolejnych tomach zmienili na kredę, przestałbym kupować - zbyt duża niespójność.
I nie ma co się łudzić, co do ceny. Gdyby była kreda, ten komiks kosztowałby tyle samo, SC tego typu wydania robi drogo i tyle.

Offline celtic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2114 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 11:44:01 »
Oczywiście, że lepiej gdyby była kreda, ale komiks wydany jest naprawdę nieźle. Na tym papierze też jest ok. Znacznie lepiej niż w Semikach. Gdyby w kolejnych tomach zmienili na kredę, przestałbym kupować - zbyt duża niespójność.
I nie ma co się łudzić, co do ceny. Gdyby była kreda, ten komiks kosztowałby tyle samo, SC tego typu wydania robi drogo i tyle.

Znacznie lepiej niż w semicach, tak, ale teraz prawie wszystko wydawane jest lepiej niż w semicach.
Spójrz do SPAWN #3/99, mamy tam historię na kredzie MARCA SILVESTRII z kolorowaniem z TOPCOW, zobacz różnice w kolorach kolorystów McFARLANE'A (choć Ci też w swojej robocie byli świetni)
W następnych numerach TYLKO I WYŁĄCZNIE KREDA BYĆ POWINNA!!!
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10