Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794730 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2085 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 19:00:11 »
Tym offsetem już zdecydowanie mnie Scream zniechęcił. Jak na to wpadli? Ja wiem, że są komiksy wołające o offset, ale ten to, kurde, woła o kredę! Lata 90 w „glorii i chwale” wersja vintage? Dla ortodoksyjnych semikowców?  ???

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2086 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 19:33:16 »
W necie mozna o TBA juz nawet filmik zobaczyc:


Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2087 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 20:03:54 »
O! Właśnie na tym filmie widać jak mogło to wyglądać na kredzie! Szkoda. Choć i tak prezentuje się to tomiszcze bardzo dobrze.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2088 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 20:22:27 »
Ale wtopa z tym offsetem.


1 tom Archiwów pojawił się w wielu sklepach, np. w Tantis 33% rabatu - 133,39 zł, więc taniej niż na Gildii prawie o 17zł. Z kolejnymi też pewnie tak będzie
https://tantis.pl/tomb-raider-archiwa-t-1-p3016884?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ksiazki_komiksy

Czyli TR w przeciwieństwie do Alienów i Predatorów trafił do szerokiej dystrybucji. Myślę, że to tylko kwestia czasu nim pojawi się gdzieś z 40% rabatem.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2089 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 20:36:09 »
Czyli jednak wsyrzymuje sie z zakupem i rozkladam na 2 miechy.

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2090 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 21:48:41 »
Lubię offset, ale oglądałem porównanie polskiego wydania z oryginałem i niestety polskie wygląda gorzej. Raz że kreda w przypadku tego komiksu powoduje, że kolory są intensywniejsze, a dwa - w oryginale jest cienki papier, dzięki czemu wydanie jest cieńsze niż polskie. Mając na uwadze notoryczny brak miejsca na półkach, każdy centymetr jest na wagę złota. Szkoda.

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2091 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 21:51:07 »
1 tom Archiwów pojawił się w wielu sklepach, np. w Tantis 33% rabatu - 133,39 zł, więc taniej niż na Gildii prawie o 17zł. Z kolejnymi też pewnie tak będzie
https://tantis.pl/tomb-raider-archiwa-t-1-p3016884?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ksiazki_komiksy

Uważajcie na Tantis. Mam bardzo złe doświadczenia - paczki są niezabezpieczone. Komiksy pakują w bardzo cienki karton. Dwa zamównienia i dwa zwroty, w obydwu paczkach uszkodzone komiksy. Sytuacja sprzed miesiąca.

Najlepsze, że reklamując dostałem maila z obsługi klienta, że jeżeli chcę dostać nieuszkodzone i dobrze zabezpieczone to najlepiej pisać po zamówieniu do działu obsługi. Komedia.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2092 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 23:55:51 »
przeczytajcie kilka zeszytów na comixology zanim to kupicie

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2093 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 06:12:18 »
Chyba i tak każdy kto chce kupić Archiwa zna z semica te historie. Ja to zamierzałem dla samych rysunków kupić, ale przez ten papier mi się odechciało :-\ poczekam na -40% na tantis.

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2094 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 07:35:45 »
przeczytajcie kilka zeszytów na comixology zanim to kupicie
E tam. Gorsze od nowych Tomb Raiderów już chyba być nie może:) Ja swój egzemplarz powinienem otrzymać dzisiaj🙂

Edit: na jednej z grup TR na Facebooku pojawił się taki tekst:
Jest odpowiedź wydawnictwa SCREAM COMICS na krytyczne uwagi, które od wczoraj się pojawiają, na temat jakości papieru w TR Archiwa vol. 1.

Ja dziś Wasz feedback przekazałem wydawnictwu i wydawnictwo jest bardzo zaskoczone takimi negatywnymi komentarzami. Twierdzi, że otrzymuje pozytywne opinie na temat jakości Tomb Raider Archiwa.

Wydawnictwo wyjaśnia, że zastosowało droższy niż w amerykańskim wydaniu rodzaj papieru, więc zarzut o wyborze tańszego papieru jest nieprawdziwy. W USA był to śliski papier kredowy, a w Polsce matowy papier offsetowy. Stąd grubsze wydanie i droższe niż amerykański pierwowzór.
(...)
Czyli co, jest drożej, ale gorzej?🤔
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Maj 2021, 07:45:21 wysłana przez Crono »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2095 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 07:55:48 »
Dobry offset jest lepszym i droższym papierem od kredy, ja zdecydowanie preferuję taki sposób wydawania, choć rozumiem, że tutaj może nie każdemu to pasować.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2096 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 08:32:29 »
Ja mam mieszane uczucia bo nie przepadam za tym swiecacym papierem, bo najwiecej moich zeszytowek to lata 70, 80 i polowa 90tych. Czyli klasyczny szortki papier.

Jednak liczylem na TR w polyskujacym papierze bo to wtedy zaczela sie komputerowa separacja kolorow i ten "nowy" swiecacy papier w Image to byla mala rewolucja w komiksowie.

Jest na takim i moze byc, caly komplet bede chcial zdobyc :)

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2097 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 08:34:43 »
Zgadzam się, dobry offset jest droższy od kredy. Ale czy lepszy? Wydaje mi się, że to zależy od komiksu. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem jest kreda, a w niektórych offset. W przypadku TR uważam, że lepsza byłaby kreda, ale piszę to tylko na podstawie porównania które zobaczyłem w internecie. Swój egzemplarz będę miał dzisiaj to zobaczę jak to wygląda.
Niemniej, uważam że wydawnictwo popełniło w tym przypadku błąd. Chyba wszyscy zakładali że będzie kreda, więc mamy zaskoczenie (nie zawsze pozytywne). Wiele osób posiada oryginał, a zatem mogą sobie porównać te wydania i z tego co czytam, porównanie to wychodzi na niekorzyść polskiego wydania. To zniechęca do zakupów pewną część potencjalnych odbiorców. No i cena. Kilka osób tutaj narzekało na cenę. Jeżeli byłaby kreda, to byłoby taniej. I znów - krąg odbiorców byłby większy...

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2098 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 08:37:38 »
Zgadzam sie ze chyba niemal wszyscy liczyli na krede bo tak sie wtedy wydawalo no i TR mam w orginale tez na kredzie.

Moze dzieki tej "wtopie" beda wieksze rabaty :)

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2099 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 08:43:17 »
W tym Screamie to na serio nie ogarniają tematu. Ja jestem ogromnym zwolennikiem offsetu, moim zdaniem wszystkie Marvele i DC z lat 70-tych i 80-tych czy komiksy z vertigo powinny być wydawane na takim papierze. Jak kupiłem nowe wydanie Yansa na kredzie to czym prędzej je sprzedałem, ALE te Tomb Raidery to jedne z pierwszych rzeczy w amerykańskim komiksowie gdzie zastosowano komputerową separację kolorów i kredę i właśnie wszystko było skrojone pod to, żeby na takim papierze wyglądało najlepiej.

Czyli nie dosc że zastosowali błędny papier to jeszcze niepotrzebnie podbili nim cenę tych wydań.

Mogliby od drugiego tomu zmienić papier, ale u nas jak wydawca uprze się na coś, to stosuje ciągle ten sam wariant wydawniczy, brakuje mi na naszym rynku indywidualnego podejścia do każdego komiksu. Czytam właśnie epica Spider-Mana i aż płakać mi się chce jak pomyślę o ile lepiej wyglądałoby to na offsecie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Maj 2021, 08:51:47 wysłana przez amsterdream »