Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1980 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 19:41:55 »
Trochę pomijacie jeden fakt. Ten komiks jest skierowany także do fanów gry, którzy płacą podobne kwoty za gry w dniu premiery. I to widać najlepiej bo wszystkie informacje odnośnie wydania Tomb Raider - Archiwa wychodziły z serwisu poświęconego grze. Ja bym tu nie wróżył wtopy jak sugerujecie, wg mnie Scream celuje w konkretnego odbiorce i nie jest to typowy czytelnik komiksów, a kolekcjoner gier, dla którego ten komiks jest kolejnym kolekcjonerskim gadżetem.

Offline Piterrini

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1981 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 20:13:41 »
Koszt to koszt, cena to polityka. Często odbiega to od siebie mocno, no chyba, że w komiksowym świecie jest inaczej  :o
Ciekawym jak zmienia się koszt np. licencji dla takich ramotek w stosunku do nowoczesnych rzeczy.

Dobrze ujęte. Mam wrażenie że utarło się przekonanie, że na naszym rynku jak wydawnictwo nie upada to ledwo się utrzymuje (ciągłe zwiastowanie "nieuchronnego" załamania rynku komiksowego, niby sam się tego obawiam, ale...) i ledwo wychodzi "na swoje". Tymczasem taki Scream, może z wyjątkami, ale "generalnie" od początku wydaje komiksy drogie "bo tak" (czyt.: bo więcej zarabia w ten sposób). Ile razy było o tym, jak to większy format nie wpływa na cenę tzw. produkcji egzemplarza (wiem, chodziło o 2cm na boku a nie kilka jak przy Screamach, więc łatwo obalić to co piszę)...
Jeśli chodzi o licencje, to o ile nie wypowiada się ktoś z wydawnictwa, to wszystko są domysły. Jedna rzecz pewna - najbardziej jest to zależne od tytułu i jego aktualnej pozycji/reputacji. Akurat TR jest pokłosiem innych komiksów DH, Scream zaczął wydawać te "kolekcjonerskie" wydania -uwaga tutaj tzw. domysły- a w którymś momencie jak DH wiedziało że będzie się pozbywać Alienów puścili oferty okazyjne na wydanie przed 2021, więc Scream skorzystał, kupił tanio a sprzedaje tak samo jak wcześniej. Przypuszczam że teraz Scream może mieć lepsze warunki w rozmowach z DH i wciąż kupują taniej...
O kosztach wewnętrznych (tłumaczenie, dtp etc.) nie chcę tutaj pisać, wiadomo dobrze żeby każdy zarabiał jak najwięcej, ale każdy też chce (albo powinien chcieć) kupować komiksy jak najtaniej...
Wniosek - jako "komiksiarze" akceptujemy coraz wyższe ceny, więc wydawnictwa mogą taką politykę prowadzić. To są wszystko bardzo ogólne stwierdzenia co piszę, temat trzeba rozwinąć żeby ktokolwiek go zauważył...
Edit: a ostatecznie to co ktoś-gdzieś napisze nie ma żadnego znaczenia dopóki wydawnictwo nie zobaczy zmian w liczbach...
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Kwiecień 2021, 20:25:41 wysłana przez Piterrini »

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1982 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 21:22:24 »
Trochę pomijacie jeden fakt. Ten komiks jest skierowany także do fanów gry, którzy płacą podobne kwoty za gry w dniu premiery. I to widać najlepiej bo wszystkie informacje odnośnie wydania Tomb Raider - Archiwa wychodziły z serwisu poświęconego grze. Ja bym tu nie wróżył wtopy jak sugerujecie, wg mnie Scream celuje w konkretnego odbiorce i nie jest to typowy czytelnik komiksów, a kolekcjoner gier, dla którego ten komiks jest kolejnym kolekcjonerskim gadżetem.
Fanem gry nie jestem, TR ogólnie też nie więc jeśli powyższe jest prawdziwe - to Scream się nie pomylił w definiowaniu docelowego targetu  ;D
Pomimo, że myślałem o zakupie takiego wydania no to jednak cena jest praktycznie zaporowa.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1983 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 21:30:47 »
Nie rozumiem narzekań na format. Przecież w oryginale to też jest spora cegła. Scream wydaje tak jak w oryginale i tyle (albo bardzo podobnie). W dodatku tom drugi ma chyba więcej stron niż wydanie oryginalne. Tomy 3 i 4 są cieńsze, więc cena też będzie mniejsza. Na cenę Alienów jakoś nikt nie narzekał. "Wojna Trzech Światów" miała tylko 244 strony i okładkową 140zł.

Online misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1984 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 21:36:16 »
O kosztach wewnętrznych (tłumaczenie, dtp etc.) nie chcę tutaj pisać, wiadomo dobrze żeby każdy zarabiał jak najwięcej, ale każdy też chce (albo powinien chcieć) kupować komiksy jak najtaniej...
Wniosek - jako "komiksiarze" akceptujemy coraz wyższe ceny, więc wydawnictwa mogą taką politykę prowadzić.

Tak, akceptujemy, gdyż podświadomie zdajemy sobie sprawę, że tłumacz, korektor, redaktor, łamacz ma płacone dokładnie tyle samo niezależnie czy to ramotka z lat 70-tych, czy euro-hit z 2020 roku. Drukarnia też sobie liczy te same stawki niezależnie od jakości komiksu, papier również jest niezależny od wartości wydawanego komiksu. A obserwując ceny na co dzień w spożywczakach, które rosną, wcale nie dziwią mnie rosnące ceny komiksów.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1985 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 22:17:55 »
@up
Wytłumaczalna podwyżka czy nie, dla mnie za dużo jeśli nie jestem fanem TR. Kupię sobie inne drogie komiksy.

A wytłumaczycie mi cenę Amazonek?

Offline celtic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1986 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 22:43:28 »
Przy takich cenach - odpadam. Za ramoty z lat 90-tych - lekka przesada.

A ja biorę bez zająknięcia, na takie wydanie czekałem. Komiksy piękne graficznie takie jak TOMB RAIDER  powinny być wydawane w wielkim formacie (dzięki NONSTOP za takie wydanie TOKYO GHOST)
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Araden

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1987 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 22:52:25 »
@up
Wytłumaczalna podwyżka czy nie, dla mnie za dużo jeśli nie jestem fanem TR. Kupię sobie inne drogie komiksy.

A wytłumaczycie mi cenę Amazonek?
Po co i tak ich nie kupisz. Jesteś takim typem klienta który jabłka kupuje bo je uwielbia, gruszek nie kupuje bo ich nie znosi ale i tak sprzedawcy będzie zawracał głowę że gruszki za drogie.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1988 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 23:01:00 »
A możesz po prostu to wyjaśnić a nie wyjeżdżać z jadem?

Jakbyś poświęcił trochę czasu na przeczytanie wątku to zorientowałbyś się, że pomimo, że nie jestem fanem TR to za rozsądną cenę chciałem to mieć w kolekcji.
To samo z Amazonkami.

Więc?

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1989 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 23:50:28 »
powrót koszmaru. jedna z serii która utopiła tm-semic. chociaż kasie niemczyk skłoniła do rysowania, wiec coś w niej musi być.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1990 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 09:16:59 »
Trochę pomijacie jeden fakt. Ten komiks jest skierowany także do fanów gry, którzy płacą podobne kwoty za gry w dniu premiery. I to widać najlepiej bo wszystkie informacje odnośnie wydania Tomb Raider - Archiwa wychodziły z serwisu poświęconego grze. Ja bym tu nie wróżył wtopy jak sugerujecie, wg mnie Scream celuje w konkretnego odbiorce i nie jest to typowy czytelnik komiksów, a kolekcjoner gier, dla którego ten komiks jest kolejnym kolekcjonerskim gadżetem.

W sumie chyba masz racje bo te obecne TR ktore wydaja sa slabe graficznie (jak dla mnie) a ciagna je dalej i to dosc szybko wiec sprzedawac sie musza.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1991 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 10:14:01 »
Ja tam nie wiem, ale słyszałem, że skupiają się na frankofonach. Oraz że w pierwszym kwartale roku mają być Dekalog i Nestor Burma. A tu taka wolta.
Te trzy nowe gry Tomb Raider bardzo lubię, każda kolejna była lepsza od poprzedniej, w Shadow to już w ogóle grało się doskonale, było mnóstwo zagadek grobowców (szczególnie jak się dokupiło dodatki), świetne lokacje typu meksykańskie miasto na początku gry i podziemia klasztoru, ale jakoś nie mam ochoty na te komiksy. Rysunki i kolory są po prostu straszne. Mam tylko nadzieję, że nie skończy się tak jak rok temu, że trzy frankofony na krzyż, ale ciągle jakieś komiksy na licencjach kupione od Dark Horse'a. Obcego bardzo lubię, ale oni tymi komiksami zalali rynek. :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Kwiecień 2021, 10:17:07 wysłana przez Death »

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1992 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 14:02:35 »
Scream całkowicie odjechał. Próba zerżnięcia kasy, na sentymentach odbije im się czkawką.

Wydają coraz więcej komików w takim standardzie wydawniczym więc chyba wychodzą na plus. Cena faktycznie zaporowa, ale z sentymentu kupię pierwszy tom i zobaczę jak to wchodzi po latach. Rysunki są akurat mocnym punktem tej serii, ale rysowników przewija się tam sporo więc poziom skacze. Na pewno ta seria bije na głowę współczesne komiksy z TR.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1993 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 14:12:48 »
Pierwsze numery rysowal Andy Park, gosc ktory jest glownym concept artysta w MCU.

Offline KubciO

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1994 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 12:25:51 »
Cytuj
Szanowni Państwo,

Z powodu błędu w druku powieści graf. "Serce Amazonek", polegający na zamianie kolejności dwóch stron,jesteśmy zmuszeni wycofać tytuł ze sprzedaży i prosić osoby, które zakupiły tytuł o zwrot do księgarń, w których go nabyły.
W ciągu ok.2 do 3 tyg.  książki bez wad zostaną dostarczone do Państwa.
Przepraszamy za błąd i wierzymy, że ten jednorazowy w historii naszego wydawnictwa problem nie wpłynie na zainteresowanie naszą ofertą w przyszłości.
Z pozdrowieniami
ANDRZEJ LUNIAK
SCREAM COMICS