Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794840 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1830 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 12:02:08 »
Najlepszy jest album czerwony i złoty. Najciekawsze i najbardziej kanoniczne historie tam umieścili.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1831 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 12:22:57 »
Pokusiłby się ktoś o - choćby krótkie - podsumowanie tych 5 jubileuszowych Obcych (ale inne niż - "wiele historii, jedne lepsze, drugie gorsze" ;) ), np. jeśli nie jest się komplecistą, a chce się kupić jeden-dwa tomy na spróbowanie - które najlepsze?
Większość komiksów zwartych w tych rocznicowych Aliens to taka pulpa sf, odchodząca nieraz bardzo od tego co jest w filmach. Trzeba pamiętać, że finalnie to wszystko dzieje się w uniwersum Aliens - The Original Comics Series, które wykreował Mark Verheiden. 
Z tych wszystkich historii to najlepiej mi się podobały: TWIERDZA oraz SZAŁ (obie zawarte w vol. 2 (czerwonym)) oraz APOKALIPSA (zawarta vol. 5 (niebieski)). Do pozostałych mam mieszane uczucia.

Finalnie sam przychylam się do tego co napisał @Pocztar. Predator wypada tu dużo lepiej na tle Aliens.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 12:29:52 wysłana przez michał81 »

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1832 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 12:55:12 »
Dzięki za informację (gdyby ktoś cos chciał jeszcze dodać to oczywiście będe wdzięczny).
Pytania - który Predator? Zgaduję, że chodzi o rocznicowego (?) - ale które tomy w nim (bo to w sumie podobne pytanie jak Aliens - które najlepsze, a może wszystkie opłaca się kupić)?
Apocalypse - to to samo co Anioły Apokalipsy z Semika?

Offline Frank_C

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1833 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 13:09:56 »
Apocalypse - to to samo co Anioły Apokalipsy z Semika?
Tak.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1834 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 13:10:44 »
Finalnie sam przychylam się do tego co napisał @Pocztar. Predator wypada tu dużo lepiej na tle Aliens.

Z tym bym mocno polemizował. Przeczytałem na razie trzy tomy Predatora i tylko złoty jakoś bardziej mi się podobał. W pozostałych dwóch historie były na jedno kopyto. W Aliens jest trochę więcej różnorodności fabularnej i rysunkowej.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1835 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 13:12:39 »
Pytania - który Predator? Zgaduję, że chodzi o rocznicowego (?) - ale które tomy w nim (bo to w sumie podobne pytanie jak Aliens - które najlepsze, a może wszystkie opłaca się kupić)?
Tak chodzi o rocznicowe. Jeszcze nie przeczytałem 4 tomu, ale 3 pierwsze mogę polecić śmiało.

Apocalypse - to to samo co Anioły Apokalipsy z Semika?
Tak, to jest to samo.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1836 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 14:17:42 »
Dzięki za informację (gdyby ktoś cos chciał jeszcze dodać to oczywiście będe wdzięczny).
Pytania - który Predator? Zgaduję, że chodzi o rocznicowego (?) - ale które tomy w nim (bo to w sumie podobne pytanie jak Aliens - które najlepsze, a może wszystkie opłaca się kupić)?
Apocalypse - to to samo co Anioły Apokalipsy z Semika?

Ja śmiało polecam wszystkie, które wyszły do tej pory (poza vol. 4, bo jeszcze go nie przeczytałem). Predzio jest wdzięczniejszym tematem, ze względu na to, że pojawia się w różnych miejscach, w różnych sceneriach, w różnych epokach. Raz jest to kosmos, raz kino, raz wielkie miasto, raz straszy dzieci ;) Alien jest robiony na jedno kopyto - te same scenerie, te same akcje, te same konkluzje. Kup jeden czy dwa tomy na próbę i zobacz, czy Ci podejdzie.

Offline bibliotekarz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1837 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 14:50:20 »
Przed zakupem przeglądałem jak to oceniają Amerykanie i zwykle zwracają uwagę na historie Pieśń włóczni, Twierdza, Zagłada, Buntownik, Anioły Apokalipsy, aczkolwiek dopiero na którymś miejscu z kolei. To co najlepsze z Aliens nie trafiło akurat do piątki albumów rocznicowych.

Sam wziąłem Zagładę/Buntownik. To kontynuacja Verheidena, więc lepiej znać te dwa wcześniejsze albumy (całkiem przyjemne). Historie okazały się najwyżej średnie i już je sprzedałem. Oceny pozostałych nie zachęciły mnie do kupna.
Batman returns
his books to the library

Online LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1838 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 15:09:34 »
Ja zebrałem całą kolekcję rocznicową Aliena - wyglądają pięknie. Historie to typowe akcyjniaki, takie combo lat 90. Raczej nic co zostanie w głowie i będzie warte odświeżenia po czasie. Predzia odpuściłem (oprócz AvP 1 bo sentyment ogromny).

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1839 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 20:22:47 »
A czy te Predatory to jest poziom zblizony do tego czerwonego Anniversary ("Betonowa dżungla" się to chyba nazywało)? Czy jednak wyżej?

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1840 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 09:21:48 »
Ja śmiało polecam wszystkie, które wyszły do tej pory (poza vol. 4, bo jeszcze go nie przeczytałem). Predzio jest wdzięczniejszym tematem, ze względu na to, że pojawia się w różnych miejscach, w różnych sceneriach, w różnych epokach. Raz jest to kosmos, raz kino, raz wielkie miasto, raz straszy dzieci ;) Alien jest robiony na jedno kopyto - te same scenerie, te same akcje, te same konkluzje. Kup jeden czy dwa tomy na próbę i zobacz, czy Ci podejdzie.

Różnorodne miejsca, scenerie i epoki jak najbardziej. Ale fabularnie mam wrażenie, że to Predatory są bardziej na jedno kopyto. W 90% przypadków fabuła polega na tym, że Predator na kogoś poluje albo ktoś poluje na Predatora i najczęściej są to żołnierze lub najemnicy. I tak w koło macieju. W Aliensach są za to bardziej zróżnicowane gatunkowo historie - raz horror, raz klasyczne sci-fi, raz cyberpunk, raz dramat psychologiczny. Wiadomo, że jak czyta się to wszystko hurtem to trochę się zlewa w jedno bo większość tych historii ma podobne konkluzje, ale po przeczytaniu trzech Predków (z 5) nie znalazłem nawet jednej historii na poziomie Labiryntu, Twierdzy czy Szału gdzie pod płaszczykiem komiksu akcji autorzy komentują kondycję psychologiczną i moralną współczesnego człowieka a czasami zahaczają wręcz o jakieś tematy filozoficzne (np. Pieśń Włóczni). Predatory to czysta akcja i nic więcej. Mi się podobają bo uwielbiam estetykę komiksu amerykańskiego z lat 90-tych, ale jednak nie każdemu to podejdzie.


Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1842 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 15:23:05 »
Czy mi się tylko wydaje czy Scream to to wydawnictwo, które miało wydawać komiks o jakichś tam... tych, no... Amazonkach?  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1843 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 17:07:00 »
Właśnie przepłaciłem za Bouncera :d Nie dało się tego wcześniej zapowiedzieć?

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1844 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 17:18:34 »
Ciekawym tej serii Love jak zostanie przyjęta, dość ryzykowny tytuł ale kto wie może i jest rynek na takie pozycje.