Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 805381 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline raj666

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1650 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 15:56:08 »
Pewne powiązania jednak są. W Pochylonym dziecku i później w Teorii ziarnka piasku mamy tą samą bohaterkę. W Cieniu człowieka jedną z postaci jest aktorka która gra w przedstawieniu na motywach historii z Wieży. Ale generalnie poszczególne tomy można spokojnie czytać pojedynczo, w dowolnej kolejności.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1651 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 16:08:57 »
Faktycznie, masz racje. Dawno czytalem, bije sie w piers. Te powiazania sa tak subtelne, ze jest tak jak piszesz - mozna czytac pojedynczo, w dowolnej kolejnosci. W ogole MM to creme de la creme i must have na polce fana dobrego komiksu. Biore bez znaczenia na papier i format (chociaz o to sie nie martwie) i khe khe - cene.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline raj666

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1652 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 16:23:05 »
Nie ma za co się bić w pierś. :) Sam też czytałem to dawno temu i w chaotycznej kolejności. Jestem pewien że mnóstwo nawiązań mi umknęło w całej serii. Te kawałki zapamiętałem bo akurat lubię te tomy.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1653 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 16:47:50 »
Specjalnie dziś patrzyłem i nigdzie Murów Samaris nie ma. Kiedyś faktycznie były za grosze. Ale wydawanie tej serii tak bardzo im nie idzie, że lepiej jakby swoje moce rzucili na kolejne tomy. A jak ktoś będzie cierpliwy i będzie mu zależało to na pewno Mury Samaris sobie kupi. Nakład był spory.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1654 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 19:49:47 »
Poza tym Mury Samaris są po angielsku ;) Sam jestem szczęśliwym posiadaczem. A te zapowiedziane tomy już dostępne nie są (Wieża aktualnie obiecywana na lipiec, ale miała być już w 2020).

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1655 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 20:24:53 »
W ogole MM to creme de la creme i must have na polce fana dobrego komiksu.

A możesz tak w dwóch słowach napisać, dlaczego tak jest? Co jest tak dobrego w tym komiksie? Pytam szczerze, bo komiksu nie znam i zastanawiam się nad dodaniem go do listy zakupowej. A w sumie nawet nie wiem, z czym to się je.

Offline raurer

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1656 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 21:11:11 »
Przede wszystkim genialna kreska. Schuiten z zawodu jest architektem i to widać, niektóre kadry zapierają dech w piersiach ;) Scenariuszowo też jest bardzo dobrze, poza wciągającą fabułą MM tworzą jakby traktat o architekturze. Ogólnie powiedziałbym, że to właśnie architektura jest główną bohaterką komiksu. Olbrzymie wrażenie robi rozmach świata przedstawionego. We francuskich integralach są fajne dodatki, które to wrażenie jeszcze potęgują. No i warto dodać, że Gorączka urbikandryjska dostała główną nagrodę w Angouleme.


Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1657 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 21:24:32 »
Ogólnie powiedziałbym, że to właśnie architektura jest główną bohaterką komiksu.
architektura jako tło, pierwszoplanowa jest urbanistyka :)

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1658 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 11:40:50 »
A możesz tak w dwóch słowach napisać, dlaczego tak jest? Co jest tak dobrego w tym komiksie? Pytam szczerze, bo komiksu nie znam i zastanawiam się nad dodaniem go do listy zakupowej. A w sumie nawet nie wiem, z czym to się je.

Kolega rauer praktycznie wyczerpal temat. To sa po prostu swietnie napisane, a moze przede wszystki wybornie narysowane komiksy. Schuiten to z wyksztalcenia archtiekt i widac to na wielu planszach. Sa przepiekne, szczegolowe, pomyslowe i zapadajace w pamiec. Z rozmachem - jak pisze moj przedmowca.  Scenariuszowo wcale nie jest gorzej.Wrecz przeciwnie - jest rownie dobrze i wciaga jak w morde strzelil. To, za co ja cenie Mroczne Mista - to ten tajemniczy i senny klimat jaki wrecz wylewa sie z kart komiksow. Pelne niedpowiedzen, niewytlumaczalnych zjawisk oraz przedmiotow. Trudno to wytlumaczyc, ale warto przekonac sie na wlasnej skorze. Ja zdecydowanie polecam.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1659 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 13:03:56 »
@Jaxx aktualnie Samaris na allegro na licytacji.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1660 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 17:11:13 »
chyba żaden z przedmówców nie dodał jeszcze jednego dosyć znaczącego argumentu "ZA" możliwością czytania Mrocznych Miast nie po kolei. otóż, mimo tego, że wszystkie MM "dzieją się" w tym samym uniwersum, to jednak nie (wszystkie) w tym samym czasie. gdyby ktoś był zainteresowany uproszczoną chronologią:
https://www.altaplana.be/index/at-timeline

W ogóle, po raz kolejny, gorąco polecam miłośnikom MM portal altaplana... skarbnicę mrocznomiastowych ciekawostek i informacji

https://www.altaplana.be/en/dictionary/polish

Offline Lafar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1661 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 17:57:47 »
A mogli wydawać integrale jak tutaj:

https://www.altaplana.be/en/albums/les-cites-obscures-integrals

Technologia jest, widać po tym ile zdobień i UV jest na Alienach. Ciekawe czy byłaby szansa na jakąś limitkę bo rysunkowo to rzeczywiście jest top.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1662 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 18:36:56 »
Niestety jak wspominał Scream, licencjodawca okazał się bardzo upierdliwy i m.in. dlatego miękka okładka :-\.

Ale za to jest więcej miejsca na półce :).

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1663 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 18:40:22 »
Przede wszystkim genialna kreska. Schuiten z zawodu jest architektem i to widać, niektóre kadry zapierają dech w piersiach ;) Scenariuszowo też jest bardzo dobrze, poza wciągającą fabułą MM tworzą jakby traktat o architekturze. Ogólnie powiedziałbym, że to właśnie architektura jest główną bohaterką komiksu. Olbrzymie wrażenie robi rozmach świata przedstawionego. We francuskich integralach są fajne dodatki, które to wrażenie jeszcze potęgują. No i warto dodać, że Gorączka urbikandryjska dostała główną nagrodę w Angouleme.

W takim razie Mury Samaris jakoś mało reprezentatywne dla tej serii muszą być.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:35:19 wysłana przez amsterdream »

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1664 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 18:42:43 »
kolejne zapowiedzi





Cytuj
W pierwszej połowie roku  poprawione drugie wydanie Final Incala z nową okładką i w formacie analogicznym do Incala Wydania Rozszerzonego (ze Światem Incala).
Megalex, album zbiorczy w formacie 24x32cm zawierający trzy tomy oryginalnego wydania.
Aha, jedną niespodziankę z uniwersum zostawiamy na potem.