Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 806338 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1500 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 21:18:17 »
Zazdraszczam, jak mi Predzio wjedzie to weekend mam ustawiony 😁

Motyl

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1501 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 21:18:26 »
Jeszcze pewnie nagła pandemia też pewnie pokrzyżowała szyki w tej sprawie (i prawdopodobnie gdyby nie to, rocznicowe tomy wyszłyby najpóźniej w przedostatnim kwartale). Oryginalnie AvP miał w USA wyjść w maju, a skończyło się opóźnieniem.

Nawet taki gigant jak Egmont musiał się dostosować do nagłej sytuacji, a co dopiero małe (bądź co bądź) wydawnictwo.
Nagła pandemia to tylko się przyczyniła do wzmożonej pracy nad komiksami. Wszystko pozamykane to nie zrobisz rejsu po knajpach, tylko siedzisz w domu i tłumaczysz, redagujesz, składasz komiksy. Drukarni w czasach pandemii też nie zamknęli, co najwyżej ograniczono trochę załogę drukarni. Bądź co bądź to małe wydawnictwo miało lepiej niż Egmont, bo w marcu, kwietniu i połowie maja ich komiksy nadal mogły się sprzedawać w sklepach internetowych i stacjonarnych branżowych, które nie zostały zamknięte, natomiast szeroka oferta Egmontu, która zalewa Empiki, tym razem musiała czekać na ich otwarcie po pierwszym lockdownie. Sytuacja w Polsce to i tak pikuś, bo sklepy internetowe działały na maksa, punkty bonito/arosa były otwarte, więc wydawanie i sprzedawanie nie było zakłócone. Tacy Portugalczycy to mieli znacznie gorzej, ich rynek opiera się w dużej mierze na sprzedaży księgarskiej, a księgarnie były zamknięte od marca do lipca. Tam wszystko stało. Więc pisanie, że pandemia coś pokrzyżowała, to trochę nadużycie. Pokrzyżowała, że nie odbyły się w realu dwa największe komiksowe festiwale i tyle. Patrząc na ofertę innych wydawców, nie odczułem, że komiksów w tym roku jest znacznie mniej. Plany wydawnicze robi się wcześniej niż na miesiąc przed publikacją. Ale to trzeba zajmować się wydawaniem profesjonalnie. Jeśli chodzi o AvP, to sytuacja była wiadoma, raczej chodzi o nagłe (prawie jak pandemia) wydanie pięciu Alienów, za moment czterech Predatorów i ileś tam jeszcze niespecjalnie lotnych fabuł z ksenomorfami. Na początku lipca gruchnęła wieść, że Obcy i Predator lądują w Marvelu, co było do przewidzenia od ponad roku po przejęciu Foxa przez Disneya i wtedy zaczął się popłoch z pytaniem, kiedy wydamy te wszystkie wykupione licencje, aby nie wtopić. Tak naprawdę, jeśli był to faktycznie plan na 5-lecie, a nie chwytliwe hasło marketingowe stworzone naprędce, by jakoś wybrnąć z tej sytuacji, to można było to w zeszłym roku rzetelnie zaplanować i rozplanować tomy na cały obecny rok. W 2019 r. pandemia nikogo nie zaskoczyła. 

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1502 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 21:19:49 »
Ja rocznicowego Preda i 5. Aliena dostałem w niedzielę paczkomatem. Na razie czekają w kolejce do lektury, bo w tym pakiecie przyszły dwa priorytet - Yiu i Potworna Kolekcja :).

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1503 dnia: So, 28 Listopad 2020, 22:18:03 »
Dzisiejsza zapowiedź stycznia to spóźniona premiera tego roku, za co serdecznie przepraszamy.
"Serce Amazonki". Powalajacy graficznie album dla miłośników mitologii i fantasy. Okładkę francuskiego wydania już prezentowaliśmy, dziś więc film z pracowni autora. Christian Rossi jest zresztą znany polskim fanom komiksu m.in z albumów serii W.E.S.T., XIII ( Taurus) czy Jim Cutlass (Egmont).
Może uda się Mistrza ściągnąć do Polski?



Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1504 dnia: So, 28 Listopad 2020, 22:35:01 »
O. W dechę.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1505 dnia: So, 28 Listopad 2020, 23:52:09 »
O, w końcu coś ciekawego. Rossi zarządził w Cutlassie, zarządzi więc też w Amazonkach. Jeszcze Burma, Mroczne miasta i ten wóz odjedzie we właściwym kierunku.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Online Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1506 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 08:56:47 »
Te amazonki beda tak ilustrowane jak na tym filmiku? Cos pieknego.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline wilk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1507 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 09:51:23 »
Te amazonki beda tak ilustrowane jak na tym filmiku? Cos pieknego.
Wygląda na to, że tak. Przykładowe plansze.

Edit:
Jak na frankofony to będzie całkiem spory grubasek. 155 plansz.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 09:53:07 wysłana przez wilk »

Offline Molech

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1508 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 10:30:33 »
Nagła pandemia to tylko się przyczyniła do wzmożonej pracy nad komiksami. Wszystko pozamykane to nie zrobisz rejsu po knajpach, tylko siedzisz w domu i tłumaczysz, redagujesz, składasz komiksy.

No patrz. Pracuję nad komiksami, a pandemia przyniosła mi kryzys głównego źródła dochodu, przez co zamiast komiksami wolałem się zająć intratniejszą pracą. I miałem porządnego doła i dodatkowe pracowanie po głównej pracy było ostatnią rzeczą, którą chciałem robić.
Mogę się mylić, ale chyba stosunkowo mniej osób żyje tylko z komiksu, by poświęcało się tylko temu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1509 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 10:33:41 »
W końcu wezmę coś od Krzykaczy.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1510 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 10:41:43 »
A ja w końcu czegoś nie wezmę ;). Nie lubię rysunków w ograniczonej palecie kolorów, jeszcze jakiejś sepii.

Offline Molech

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1511 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 10:56:01 »
A. I jeszcze dostawałem ładne historie o home offisie z dzieciakami. Tak, to pomagało skupić się na pracy :-D

Online Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1512 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:00:12 »
Wygląda na to, że tak. Przykładowe plansze.

Edit:
Jak na frankofony to będzie całkiem spory grubasek. 155 plansz.
Wygląda niesamowicie, kocham.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1513 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 13:50:41 »
Amazonki lądują na liście zakupów. Poza tym "Krzykacze" na FB zapowiedzieli około 30 frankonów na 2021.
Jeszcze tylko Taurus się ogarnie i skończy z wymówkami to szykuje się niezły komiksowy rok.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1514 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 14:46:58 »
Niezły komiksowy rok już jest od kilku lat :)