Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 804848 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #810 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 08:55:20 »
Kurła...."Ptak Czasu", Thorgal noir" teraz jeszcze Ten "Obcy". Idę się zakopać...albo po prostu czas zmienić filozofię kupowania komiksów na poniższą:


Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #811 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 08:58:41 »
To już nie chcemy omnibusów na polskim rynku?

Offline Teli

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #812 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 09:01:39 »
Chcemy, chcemy tylko dziwnym trafem długo nic nie było, a tu JEB! I wszystko pojawia się na rynku w ciągu jednego tygodnia :) I żeby to jeszcze gdzieś w lipcu było to bym szampana otworzył. Ale tak przed świętami, toż to znęcanie się nad Mikołajem :P

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #813 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 09:38:56 »
jest jakieś wydanie anglojęzyczne tego aliensa b&w? czy to składak zrobiony przez scream?

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #814 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 10:44:22 »
Chyba na wzór niemieckiego Omnibusa. Ktoś kiedyś linkował takie wydanie.

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #815 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 11:58:41 »
To jest całkowicie premierowy materiał w Polsce, czy Scream zdublował coś ze swoich wcześniejszych wydań?

Offline AntekSocjalny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #816 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 12:07:39 »
Wczesniej wydali Salvation Mignoly, a jeszcze wczesniej TM-Semic wydal w Mega Komiks Wraith/Widmo
« Ostatnia zmiana: Pt, 06 Grudzień 2019, 12:09:34 wysłana przez AntekSocjalny »

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #817 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 12:57:52 »
To już nie chcemy omnibusów na polskim rynku?
Omnibus wychodzi zazwyczaj taniej, niż X zbiorczych. I omnibus nie jest limitowany, ani kolekcjonerski. Ot inne wydanie, cegła w jednym tomie. A u nas omnibus nie byłby innym wydaniem, a jedynym możliwym i niektórzy zaczynają to wykorzystywać. Chcesz zbiorczego Szninkla? Wywal setki złotych, bo innego, niż turbo wydanie nie ma i pewnie nie będzie przez jakiś czas. Jak widać Scream podłapał pomysł.

Ale to było już wałkowane i szkoda, jeżeli miałoby to stać się normą.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #818 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 12:58:41 »
W ogóle wiadomo jaki format? Taki jak 30th Anniversary?
O dwa centymetry niższy niż pół centymetra szerszy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #819 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 13:13:13 »
Jak widać Scream podłapał pomysł.

Nie do końca tak jest. Scream w mniejsze nakłady wszedł już jakiś czas temu, te serie lotnicze, 30th Anniversary... Rozumiem to, bo lepiej wydać drożej, ale tyle ile się sprzeda, niż taniej, ale tyle że sprzeda im się połowa. Oczywiście to prowadzi do tego, do czego prowadziła kolekcja Mistrzowie Komiksu Egmontu w 2005 roku, ale wydawcy bez masowego czytelnika nie stworzą masowego rynku.

I rzeczy które wydaje Scream, cenowo wciąż są dalekie od tego co proponuje Libertago.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #820 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 13:20:00 »
Cytuj
a jeszcze wczesniej TM-Semic wydal w Mega Komiks Wraith/Widmo
I było bardzo słabe.

Offline Hans

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #821 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 13:31:52 »
Ja z chęcią zapoznam się z Alienami, ale nie porównywałbym tego no do Szninkla.
Trzymałeś w ręku to wydanie? Jest z niesamowite.
Teraz istotne jest jaka cena i jeśli będzie wysoka to czym jest spowodowana, może jakimiś unikalnymi dodatkami, extra papierem, cokolwiek.
Na fb ktoś napisał ze wymiary 21x29, czekam na cenę.

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #822 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 13:48:43 »
Wydanie Szninkla? Wiem, że jest super. Nie mam nic do wydań Libertago, są ładne, duże, jakieś dodatki są i to jest wydanie kolekcjonerskie (z jakimiś tam wadami, wiadomo). Jedynie szkoda, że nie ma możliwości kupna standardowego wydania zbiorczego Szninkla, czy Ptaka Czasu. Może kiedyś.

Tutaj martwię się, czy wydanie Screamu będzie poza nakładem, czy dystrybucją i ceną w jakikolwiek kolekcjonerskie. Mogliby to wydać w swoim standardowym formacie, ale wtedy by nie mogli podbić ceny, bo przecież nie byłoby kolekcjonerskie.

A może marudzę za wcześnie i cena będzie znośna? Nawet za bardzo mi nie zależy na tym Obcym, czekam na Kabuki i o niego się martwię. Dowalą, że to na podstawie oryginalnego Library i będzie kiepsko :-\

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #823 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 13:51:30 »
mam omnibusy aliens z dh 1 - 6. z tego co widzę to wszystkie te historie z wydania scream juz tam są. nie chcę nikogo rozczarowywać ale komiksy risso, lloyda czy wspomniany wriath to kiepścizna. salvation mignoli i gibbonsa - ok - może będzie nieźle wyglądało w cz-b, ale to jest dłuższa, samodzielna, przemyślana historia.

okładka tego wydania kusi, nie powiem, ale muszę wziąć do ręki ten album. muszę zobaczyć teksty wlane w dymki, tłumaczenie. radzę na spokojnie podejść do teg wydania.

Offline moai

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #824 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 16:11:43 »
A może marudzę za wcześnie i cena będzie znośna? Nawet za bardzo mi nie zależy na tym Obcym, czekam na Kabuki i o niego się martwię. Dowalą, że to na podstawie oryginalnego Library i będzie kiepsko :-\
Ja to się martwię najbardziej w wydaniach SCREAMu o kompletny brak redakcji i korekty. Lamanie tekstu tez u nich niedomaga, ale i u pozostalych wydawcow cos zawsze mozna znalezc (np. Dolina Literek za te swoje mega wielkie interlinie w niektorych komiksach egmontu powinna dostac ZJE..E. Tego sie czytac nie da).
Ale wracajac do meritum - slyszalem, ze tna koszty jak moga, ale nigdy przenigdy nie moze to byc kosztem korekty. Zwaszcza, ze to zadne koszty, biorac pod uwage calkowity koszt wydania komiksu.