Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794987 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #720 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 17:44:24 »
Też liczyłem na coś innego. Miałem wydania Egmontu. Poszły w drugi obieg bez sentymentów.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #721 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 18:19:52 »
A jak oceniacie niewydanego przez SC Megalexa - moim zdaniem nieco lepszy od Technokapłanów?

Offline szulig

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #722 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 20:01:03 »
Technokapłani - Sceram wydał dwa integrale i to jest już komplet.
Ja nie jestem w stanie przebrnąć przez pierwszy integral. Dla mnie to bardzo słaby komiks, głównie scenariuszowo, taka brazylijska telenowela, absurd i kicz bez ładu i składu.
mam pierwszy integral (jeszcze nie czytany), kupie i drugi, jak bedzie kicha to sprzedam, moze komus innemu sie spodoba

Offline JonasCrow

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #723 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 20:44:09 »
ciekawe, którą okładkę wybierze Scream:






Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #724 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 21:27:24 »
Wiadomo, że dwójkę  8)

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #725 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 22:28:30 »
Jedynka najlepsza.

Offline Hans

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #726 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 00:29:42 »
Wezmą 2

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #727 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 08:25:17 »
Z uwagi na postać bohaterki wezmą pewnie 2, choć może zaskoczą i pojawi się zupełnie inna? Mnie podoba się najbardziej z ostatniego tomu. :)

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #728 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 08:35:32 »
A jak oceniacie niewydanego przez SC Megalexa - moim zdaniem nieco lepszy od Technokapłanów?

Wiem, że uniwersum Metabaronów ma tu swoich wyznawców - do mnie niestety nie trafiło całkowicie. A to dziwne zważywszy, że uwielbiam np pulpę STORMa czy inne takie twory z pogranicza S-F/fanatsy. Nie wiem - może trafiły te tytuły na nieodpowiedni moment mojej wrażliwości, a może faktycznie są słabe. Odbiłem się od Megalex tak samo skutecznie jak od Technokapłanów. Nudy i nieciekawa (jak dla mnie) szata graficzna.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #729 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 09:06:08 »
Jak dla mnie interesująca była jedynie Kasta Metabaronów, a to ze względu na stronę graficzną serii i brak podobnych tytułów na rynku. Każde kolejne rozszerzenie   brałem z nadzieją, że wnosi coś więcej do świata przedstawionego w serii głównej. Z tego też względu uważam, że dyptyki Metabarona to odbicie od dna i trochę lepszy poziom. Świat Metabaronów został przypisany do gatunku hard-sf i chętnie poznał bym coś jeszcze w tej stylistyce w PL.

PS.Megalex-a czytałem względnie dawno, ale zupełnie najgorsza to ta seria nie jest. Niestety komiksy te kupiłem w Komikslandii i zanim zdążyłem wyjść ze sklepu sprzedawca przedstawił prawie całą fabułę trzeciego tomu  ??? :-\ 

W moim przypadku zachwytu nie wzbudziły wojny Haldemana - wizualnie ok, ale fabularnie zbyt to głębokie i mądre.

Korzystając z okazji, jak Koledzy oceniacie zapowiedzi z Alienami? BW ze względu na prawdopodobnie wysoka cenę odpuszczę, Bunt dopiero przede mną więc kontynuację mus, Labirynt znam z TM-S. Z wydanych waham się nad Z prochu w proch i nie wiem czy warto.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #730 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 11:46:01 »
Kasta Metabaronow ma rzeczywiście ładna szatę graficzną, ale fabuła to taki nieśmieszny (a mocno się na to silący) i pozbawiony polotu stek bzdur, że nawet jak na Jodo mocno zaniża standardy. Była to dla mnie zaprawdę siermiężna lektura, a zwykle łykam te jego historyjki bez popity.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #731 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 15:29:48 »
Mnie tam Kasta Metabaronów się spodobała i fabuła często szła nieoczywistem torem.

Tutejsze opinie o Technokapłanach trochę mnie niepokoją, bo ostatnio sprawiłem sobie i to w slipcase'ie (i to głównie cudem, bo po festiwalu). Ale graficznie póki co wygląda ładnie i być może też mi podejdzie...

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #732 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 16:07:29 »
Problem raczej z poziomem poniżej oczekiwań, niż jakością w ogóle. Gimenez zdecydowanie wygrywa "rywalizację" z Janjetovem, chociaż nie ukrywam, że Zoran ze względu na charakterystyczny styl potrafi zainteresować.

Z humorystycznych akcentów w KM przeszkadzały jedynie postaci Lothara i Tonto.

Offline kas1

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #733 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 17:03:30 »
Technokapłani gdzieś tam później się rozkręcają do powiedzmy średniego poziomu, natomiast przebrnąć przez pierwsze dwa czy trzy tomy paleoabsurdów i bzdur, to nie lada wyzwanie.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #734 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 18:23:27 »
Komiksiarze nie są wyrozumiali, ale zdecydowanie nie brakuje im cierpliwości.  ;D

PS. 30.10 wychodzi Wika 3 -  3 lata po drugim albumie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 14 Październik 2019, 20:13:26 wysłana przez 79ers »