Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 805387 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline carnivale

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #465 dnia: Nd, 11 Sierpień 2019, 21:17:27 »
Aliens :Dead Orbit - moja wiara w komiksowego Obcego została już praktycznie całkowicie utracona. Słaby w ogóle nie angażujący powielany pierdyliardy razy scenariusz ,bohaterowie którzy nie są w stanie zaskarbić sobie naszej sympatii bo płytkie to wszystko jak cholera i komiks ledwo się zaczyna a już się kończy (czyta się a w zasadzie ogląda max jakieś 25 min ) . Po Predatora już nawet nie sięgam bo jak czytam , że "ludzie urządzają sobie  polowanie na predatory" to mi ręce i piersi opadają. Tak wiec chyba się pożegnam z tym universum na komiksowych kartach - 2/10

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #466 dnia: Nd, 11 Sierpień 2019, 21:33:56 »
Auć... ale w sumie czego się spodziewać po wyciskaniu z franczajzu 10 potów. Dla mnie Alien to pierwszy film (i nostalgicznych względów Aliens). Komiksów w ogóle nie zamierzałem kupować. Ten pierwszy bo rysunki, ale chyba nie trafiłem ;)

Offline VooDoo-79

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #467 dnia: Nd, 11 Sierpień 2019, 21:41:37 »
Ja również jestem rozczarowany Aliens :Dead Orbit przede wszystkim strona graficzna kompletnie nie pasuje do świata obcego, natomiast Aliens - Dust To Dust wypadł o wiele lepiej, czuć tutaj klimat z filmu Obcy Decydujące Starcie i przede wszystkim fajnie graficznie wyszło.

Po Predatora już nawet nie sięgam bo jak czytam , że "ludzie urządzają sobie  polowanie na predatory" to mi ręce i piersi opadają.

Jeśli chodzi o Predator Łowcy to wcale tak źle to nie wyszło aczkolwiek 2 część podobała mi się bardziej od 1 zwłaszcza graficznie no i scenariusz też bardziej mi podszedł więc jeśli jesteś fanem postaci drapieżcy to możesz dać tym pozycjom szansę ;)

Offline carnivale

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #468 dnia: Nd, 11 Sierpień 2019, 21:42:04 »
Ja też uwielbiam pierwsze 3 Alieny i Predatora dlatego to moje uwielbienie sprawia, że cały czas łapie się na te wszystkie alienowe wypusty z nadzieją na coś zajebistego ale enough is enough .

Offline Hans

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #469 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 10:14:38 »
Ja również jestem rozczarowany Aliens :Dead Orbit przede wszystkim strona graficzna kompletnie nie pasuje do świata obcego

Graficznie to porażka.
Nabieram się  wiedziony sentymentem i znów żałuję zakupu.

Offline Martin Eden

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #470 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 10:32:09 »
Ja kupiłem wiedziony właśnie planszami z netu i przykładami innych prac autora.
Poza jednak kilkoma kadrami tytuł wrażenia nie robi.
Fabularnie też nic niewnosząca klisza.

Staram się bardzo selekcjonować kupowane przeze mnie rzeczy, dlatego komiks staje sie murowanym kandydatem do rozczarowania roku.

Jak na tak wydawałoby się wdzięczny fabularnie temat Aliena/Predatora, autorzy jakoś nie mogą wyjść poza schemat. Chyba że to kwestia zleceń jakie dostają.

Niezdecydowanym polecam za to Aliens Bunt.

Offline nayroth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #471 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 17:45:56 »
Dead Orbit to pierwszy komiks z franczyzy Aliens który kupiłem od czasów Labiryntu.
Głownie przekonały mnie plansze i nietypowa kreska, i dobre oceny za klimat rodem z pierwszego filmu.

"Orbita śmierci" (bo tak tłumacz przetłumaczył, chociaż mi martwa orbita brzmi lepiej) to krótka nowelka w klasycznej konwencji. Na 100 stronach szybkie zawiązanie akcji, rozwinięcie i równie szybkie zakończenie. Bez zbędnego rozbudowywania historii, postaci, itepe. Prosto i do celu.

Motywy znane i lubiane zastosowane sprawnie, dobrze zrealizowany komiks, warsztatowo ciężko się przyczepić. Może nie porywa, bo wszystko to już nie raz widzieliśmy, ale jako danie wykoane wg sprawdzonego przepisu się broni. Rysunki dla mnie na plus, bardzo europejskie z mangowymi inspiracjami. Fajne.

Ogólnie króciukta lektura, bez udziwnień, sympatycznie się czytało. W sam raz gdyby ktos chciał sobie jednorazowo przypomnieć universum Aliensów po latach.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Sierpień 2019, 17:48:05 wysłana przez nayroth »

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #472 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 15:55:22 »
FB:

W październiku odbędzie się światowa premiera nowego Terminatora: "Terminator: Mroczne przeznaczenie". My zaproponujemy premierę "Terminator: Sector War".
Twarda okładka, wydanie zbiorcze, format jak ostatnio wydane "Alieny" i "Predator-Łowcy".


Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #473 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 15:35:32 »
Za fb:

Był Terminator, więc pora na Obcego. Kolejna premiera października, z niewielkim opóźnieniem w stosunku do amerykańskiej premiery.
"Aliens: Resistance" czyli kontynuacja przygód znanej z "Aliens: Bunt" Zuli Hendricks, ez-kolonialnej Marine, która wraz z Amandą Ripley walczy o ujawnienie złowrogiego programy broni biologicznej korporacji Weyland-Yutani. Scenariusz autorstwa Briana Wooda (autora obu części "Buntu") gwarantuje nie tylko sensację najwyższych lotów ale i pytania o miejsce jednostki w świecie przyszłości.



Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #474 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 16:19:58 »
Za fb:

I jeszcze jeden Alien. Tym razem już klasyczna opowieść: adaptacja komiksowa oryginalnego scenariusza filmu Alien 3, autorstwa Williama Gibsona. Autora wielokrotnie nagradzanego i równie kultowego Neuromancera. To samo ale jednak nie tak samo... Wydanie zbiorcze tomów 1-5 wydań oryginalnych, twarda oprawa.





ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #476 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 22:55:34 »
Albo jeszcze później...

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #477 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 00:00:25 »
A my w 2020 pewnie wreszcie się doczekamy :) :)
https://www.amazon.com/Aliens-vs-Predator-Original-Anniversary/dp/1506715680/ref=sr_1_15?keywords=predator+comics&qid=1566765723&s=gateway&sr=8-15
Na GDAKu Scream miał swoje stanowisko i w rozmowie o tej serii przyznali, że w przyszłym roku planują wydać AvP jako kolejny album w takiej edycji. Więc na pewno chodziło o to :)

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #478 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 08:09:45 »
Na KW też mówili że wydadzą jak DH wznowi.

Mogą też to wydać powiększone https://www.darkhorse.com/Books/3002-647/Aliens-vs-Predator-The-Essential-Comics-Volume-1-TPB

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #479 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 14:24:05 »
Na KW też mówili że wydadzą jak DH wznowi.

Mogą też to wydać powiększone https://www.darkhorse.com/Books/3002-647/Aliens-vs-Predator-The-Essential-Comics-Volume-1-TPB

To jest to, co było wydane przez TM-Semic w ramach Wydań Specjalnych?